Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti miért nem álltok szóba/szak...

Ti miért nem álltok szóba/szakítottátok meg édesanyátokkal a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz helyzetben vagyok, mert anyámmal több, mint két hónapja nem állok szóba. Ennek az előzménye az volt, hogy gyakran hétvégente talajra issza magát otthon,utána meg mindenkit nekiáll cseszegetni. Az én életem állandóan kikezdi, miköben a 3 gyereke közül nekem van rendezett életem, ehhez képest kioktat engem, h szte nem jó a házasságom, rosszul nevelem a gyerekeimet, miután leszoktam a cigiről egy bigott pics@nak nevezett, állandóan túrja az orrát, hangosan fingik, totál igénytelen. Mindig én vagyok lecseszve, hogy miert nem szervezek közös nyaralást, hívom meg őt ide-oda, legutobb azert cseszett le, m nem meséltem el neki, h a nyaron majd mikor megyünk nyaralni. Én látom csak úgy, hogy ez a fajta viselkedés nagyon gázos? Megirtam neki, hogy legalabb 1-2 évig hagyjuk egymást békén, m nem állapot, hogy en miatta kéthetente ki vagyok bukva, változtasson ő is a dolgain, meg én is az enyémen, aztan ujra megkeressük egymást. De ez se jó neki, m mi az már, h enn szabjak neki feltételeket.

2017. aug. 1. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Komoly erőre lesz szükséged, h egészséges maradj és a jelenlegi helyzetet menedzseld, de előfordulhat, h megoldani sose fogod tudni.


Édesanyádnak ne szabj feltételeket -leírásod alapján valószínűsítem, h se meg nem értené, mi a gondod vele, se komolyan nem venné.


Szabj magadnak! Te elég intelligensnek tűnsz ahhoz, h be is tartsd a saját szabályaid. Úgymint:

-ne hagyd letaposni magad (ha máshogy nem megy, ne járj oda),

-na hagyd megkárosítani magadat (alkoholista szülők nagyobb gyakorisággal válnak manipulálhatóvá, a kölcsönadott pénzt alk. szülő nem adja vissza),

-ne hagyd, h jogot formáljon arra, h belebeszél az életedbe (inkább ne mondj neki semmit, ha rég iszik, demenses is lehet édesanyád).


Ettől még persze támogathatod. Meg lehet beszélni -ha van szóba jöhető- h a szomszéd nézzen rá néha. Ha megfigyeled édesanyád napirendjét, egy idő múlva megtudod, kb. mikor nem szokott részeg lenni, akkor -előre odaszólás nélkül- beállíthatsz hozzá. Sose adj neki kézpénzt, ha segíteni akarod, kaját vigyél. Kölcsönt ne adj neki, nem adja vissza. Ne számíts arra, h javul az állapota.


A saját gyerekeidet inkább ne vidd magaddal a látogatásokra, főleg, ha kicsik még.


Mi van a tesóiddal és édesapáddal? Ők hogy veszik ki a részüket az édesanyád életéből?

2017. aug. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Velem nem volt ilyen de anyukámmal történt hasonló: anyukája és az apukája alkoholisták voltak, apuka meghalt és anyukám a nagymamájáhhoz költözött és ő nevelte fel. Egy 3-4 éve találkozott vele akkor is mondta hogy menjen el a francba.
2017. aug. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves első Válaszoló!


Már abból is hatalmas patália van, h nem viszem oda a gyerekeket, mert ő amugy azzal védekezik, h előttem sosem ivott es sosem volt részeg, ami igaz is, de hát ettől még piás és kész. Nem akarnám én vele alapvetően megszakítani a kapcsolatot, csak mivel tudom, h nem bírja kimkekeckedés nelkul, nincs más választásom.


Apám alkohilsta, és elváltak, a másik két tesóm meg csak kihasználja anyámat.


Pont ezert zavar annyira, h mindig azt a gyerekét cseszteti, amelyiknek amugy rendben mennek a dolgai.

2017. aug. 1. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:
én 20 éve nem beszélek vele. A gyerekeimet max egyszer látta és abszolút nem érdekli mi törtténik velünk. Amúgy nem alkoholista, csak ilyen. Előtte se beszéltünk túl sokat, nem is ő nevelt. Van ez így, azt szoktam mondani, hogy az ember életét gyakran a rokonai vágják tönkre...
2017. aug. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4/4: és milyen jol mondod! :D
2017. aug. 1. 20:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a párom nem áll szóba az "anyjával" már lassan 10 éve...de neki elég húzós dolgai voltak.
2017. aug. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!