Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nevelőapám fenyeget! Mit tegyek?

Nevelőapám fenyeget! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindenért engem okol, mindenért engem ordibál le, ő a tökéletes és ha valamiben nem értünk egyet, akkor kiabál. Pl nem engedi, hogy felvigyem a kaját a szobámba, miközben én takarítok magam után, de még a lépcsőket is nekem kell felmosnom. Nem a takarítással van baj, hanem hogy beszólogat, folyton kínos helyzetbe hoz a pasim előtt, mindig lemond. De ha itt a pasim, akkor nem mer fenyegetni. Mindenen azonnal felkapja a vizet, tiszta idegbeteg. Ma is megjöttek, kérdeztem, hogy hol a tablettám (gyógyszert szedek egy betegségemre) és azért is elkezdett kiabálni... Vagy fésültem a hajam és mutogatta az öklét, hogy ,,látod ezt? Úgy orron b szlak, hogy elered a véred!"

Ő felnőtt 35-40 év körüli én meg 17 éves csaj vagyok!

Anyum meg olyan, mint a papucs mellette, csak bőg miatta, de semmit nem tesz. Sőt, sokszor még mellé is áll. Az a családi program, ha összeül a család, hogy engem, meg a pasimat kibeszélik. A pasim már egyszer beszélt velük, hogy a stressz előhozza az epilepsziát (arra szedem a gyógyszert, mert epilepsziás vagyok), ezzel célozva arra, hogy miattuk vannak rohamaim. Azóta utálják a pasimat, de csodálkoznak, hogy már miért nem jár ide, csak én hozzájuk. Nem tudok elköltözni máshoz... Nem merem feljelenteni, mit lehetne tenni?



2017. aug. 2. 12:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Gyámügy.
2017. aug. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hány hónap múlva leszel 18 éves? Addig keress egy munkát és kezdj el dolgozni, tegyél félre és költözzetek össze a barátoddal, ha hozzá nem költözhetsz (pedig ez lenne a legcélszerűbb megoldás), de én a helyedben feljelenteném
2017. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok, kollégiumba is költözhetsz amíg nem leszel 18
2017. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom mit csinált volna akkor ha olyan pofont adtál volna neki, hogy a fal adta volna a másikat, mikor ököllel fenyegetett. Nem vagyok biztos benne, ha kicsit erősebben fellépnél, nem maradna abba ez az egész - a fentiek alapján egy kis sunyi g cinek tűnik. Beteg ember, az is biztos.


Ha meg nem mersz fellépni, más nem nagyon marad - próbáld kerülni őt, aztán várni a lehetősègre, hogy elköltözhess valaki máshoz, ha most még nincs erre lehetőséged.

2017. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Anyum is direkt akkor küldött el apumhoz (suli időben) mikor ő délután volt otthon... de ezt a nevelő apám is tudta. Utálom őt... Nem tudom miért ilyen utálatos velem. Amíg meg nem lett a féltesóm tőle, de addig mindenkivel kedves volt, meg amíg át nem költöztünk hozzá. Azóta egy f szfej
2017. aug. 2. 12:47
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, most hogy ezt írod, lehet, hogy pont arra játszik, hogy elköltözz. Te nem vagy a lánya, valószínűleg féltékeny is rád a féltestvéred miatt, aki az ő vér szerinti gyereke. Ki akar készíteni, hogy tágulj onnan. De az, hogy ököllel fenyeget, meg hasonlók... nevelőapád egy végtelenül PRIMITÍV, buta ember. Lehet, tíz éve még bőven egyik fáról csimpaszkodott a másikra - állati szint, amit művel.
2017. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
24%
A legegyszerűbb megoldást mondom: Szakitsd mostani barátoddal, és állj össze egy kigyúrt, sittes, agresszív(de csak veled nem) , tetovált, vadállattal és vedd rá hogy lakjon nálatok és legyen agresszív apáddal. Hidd el, be fog vállni.
2017. aug. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#6 de van még 1 1.5 évvel fiatalabb húgom (Aki nem tőle van), de vele nem ilyen!

#7 viccnek is rossz

2017. aug. 2. 13:05
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Biztos vagyok benne, hogy sose szeretett téged a gyermekeként. Nem is fog. Amióta megszületett a saját gyereke, erre biztosan rájött és egyszerűen te már számára nem vagy a család tagja. Amíg édesanyáddal együtt éltetek és ő költözött oda, az volt a beetetés időszaka. Most, hogy ti éltek nála már nincs szüksége erre. Megvan a közös gyerek ami az övé, te dobva vagy. Én így látom és sajnálom. Tényleg jó lenne a gyámügy, vagy elköltözni kollégiumba.

Viszont ha félsz, biztos nem történik semmi változás.

2017. aug. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Apukádhoz nem költözhetsz?
2017. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!