Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A Gyámhivatal nem arra töreksz...

A Gyámhivatal nem arra törekszik, hogy az apa minél többet lehessen a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Gyámhivatalban jártam, elmaradt kapcsolattartásról érdeklődi, ha hétvégén apai láthatás van de az iskolában péntek délutáni program miatt csak szombat reggeltől tiéd a gyerek, így ugrik egy délutánod, hogy ilyen esetben lehet-e pótlást előírni? Szólt a kérdés, de azt a választ kaptam, hogy mit számít az az öt óra hossza amit péntek délután a gyerekemmel tölthetnék, úgysem megyünk pl. moziba. - Az anyuka sem azon van hogy minél többet legyen nálam a gyerek, meg annyi kapcsolattartás m elmaradt már hogy rengeteg, meg szeretnél is minél többet a gyerekeddel lenni, hát nem ezt a választ vártam - mit mondjak, rosszul esett. ...ja és most adtam kétmillió forintot anyukának. Egész hétvégére nem adta ide a gyereket minden ok nélkül.

2017. aug. 2. 18:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

Pénzt adsz az nem azt jelenti, hogy cserébe "megveszed" a gyereket.

Elzárod a pénzcsapot, és ha hisztizik pénzért, akkor megveszed, ami kell a gyereknek és neki is fogod odaadni.

2017. aug. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Pont az ilyen zavaros sztoriban nem lehet igazságot tenni, még az erre szakosodott profiknak is nehéz.

Hat sor alapján mit vársz? Az ilyen családi katyvaszt ügyvédek bogozzák ki kemény pénzekért, hónapok, évek alatt és akkor sincs a sikerre garancia.

2017. aug. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

".ja és most adtam kétmillió forintot anyukának. "


Kifizetted a közös lakásból?:-)

2017. aug. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Az hogy penzt adtal az semmit nem jelent.miert nem jó, h elhozod szombat reggel vagy este visszaviszed.sztem pénteki napon a gyermk is faradt már.
2017. aug. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%

Olyan nincs, hogy szombattól "tiéd a gyerek"...

Az a gyerek senkinek nem a tulajdona, ellenben mindkettőtök gyermeke, minden nap, minden héten, minden órában, láthatástól függetlenül.

Nyilván nem fog anyuka arra törekedni, hogy többet legyen veled a gyerek, mint vele. Arról meg főleg nem tehet, hogy péntek délután volt egy program, és emiatt kevesebb ideig lehetett nálad.

Az nagyon rendes tőled, hogy adtál nekik pénzt, de úgy beszélsz róluk, mintha anyukához semmi közöd nem lenne, a gyerek meg egy értéktárgy lenne, amit próbálsz megszerezni.

"hétvégére nem adta ide a gyereket"

Hát hülye vagy te? Majd ha menni akar a gyerek, akkor megbeszéli az anyjával. Nem kocsiról beszélsz, hogy odaadják, vagy bicikliről...

Ha valakinek gyereket csinálsz úgy, hogy közben nem vagytok alkalmasak közösen szülőknek, akkor annak megvan a következménye. Vállald.

Ne siránkozz meg ellenségeskedj, hanem törekedj arra, hogy a gyerek magától is akarjon veled lenni. Pár év múlva úgyis ő dönti el, mikor kihez megy.

2017. aug. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi, de a kérdésre még senki nem válaszolt. A gyerek jönne. Nem tartozom az anyukának, a kétmilliót kölcsön adtam.
2017. aug. 2. 21:45
 7/15 anonim ***** válasza:
16%
Sajnos a gyámhivatal sz..ik bele ! Te csak fizess ,ne merj követelni még mit nem ?! Mi az hogy te a gyerekkel szeretnél lenni ?! Majd anyuka eldönti helyetted is, hiába van bíróság által megállapítva az apa joga .Igenis büntetést kellene az ilyen nőkre kiszabni, akár pénzbírságot . Már az a férfi is sz@r aki a gyerekével szeretne lenni ,miután anyuka szivatja orrba szájba ? Komolyan itt akarsz választ kapni ,látod még te vagy a f..sz,ne akard megvenni a gyereket .Viszont én nem adtam volna a volt asszonynak egy vasat sem ,inkább ügyvédre költöttem volna aki segitene betartatni a törvényt. Bocs de kicsit felhúzott ez az egész . Mondom ezt nőként,ritka a normális anya aki valóban a gyerekének szeretne jót ,zsarolni az apát arra van ész . Visszatérve a gyámhivatal kérdésre ,igen valóban nekik kell intézkedni ,csak nincsenek vele tisztában ,hogy nekik is van felettesük.Tedd meg írásban a bejelentést , legyen nyoma .Ha érdemben nem történik semmi irány a bíróság
2017. aug. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%

Nem erről szól a dolog. Ha megkapod a gyereket megkapod ha nem nem. Én is próbálkoztam de rájöttem halott ügy. A gyerek imád itt lenni, anyja nem szereti ha itt van mert jól érzi magát. Ebből az lesz hogy van hogy 2 hónapig nem jön. Ha nem jön hát nem jön, elfogadtam ez így működik. Mehetek a hivatalba panaszkodni eselytelen, mindig az anyának van igaza.

Te lehet hogy kitartóbb leszel és egész életedet a szélmalom harc teszi majd ki.

2017. aug. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk ez úgy van, hogy akkor péntek délután apu a gyerekkel van: ül vele az edzésen, vagy viszi hétvégén fellépni, stb.

Elvégre az apai feladatok nem abban merülnek ki, hogy elviszi láthatásra, aztán ha "munka" van vele, akkor anyu megoldja. Lószaft!

Eleinte volt szájhúzás miatta, mikor szombatra fuvart kellett intéznie neki, meg végig kell ülnie egy fellépést vagy focimeccset. De muszáj.

2017. aug. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
Hát a pénteki iskolai programra Te is mész vele, vagy utána megvárod és már Nálad alszik nem anyukánál. Anyuka gy is megy érte a sulihoz nem? Akkor mész Te anyuka helyett, ha meg nagyobb akkor önállóan Hozzád utazik, HA nem laktok nagyon messze és van még közlekedés.
2017. aug. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!