Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim a testvérem nevére...

A szüleim a testvérem nevére iratták a lakásukat. Felhoznátok ezt nekik? Nekem így ezek után már semmi közöm nem lesz hozzá

Figyelt kérdés

A szüleim a 10 éves testvérem nevére iratták a lakásukat, nehogy a bank rátegye a kezét ha nem tudnák fizetni egy másik hitelüket.

Viszont engem teljesen kihagytak ebből.

Nem is tőlük tudtam meg, nagyim szólta el magát hogy furcsán is nézett hogy miért nem kettőnk nevére ment. De nem mert szólni.

Én nagyon ledöbbentem, jelenleg próbálom felfogni hogy mi történt.

Legszívesebben megkérdezném tőlük hogy mi ez az egész.

Nincsen rossz viszonyunk, álmomban nem gondoltam volna hogy ezt megteszik velem.


2017. aug. 3. 10:39
1 2
 1/13 acelsziv ***** válasza:
90%

Azért ez nem így meg. A bank se hülye. Utána néznek az átírásnak és simán kiperlik belőluk a házat mert világos lesz, hogy sumákolni akartak.

Ami téged illet, veled most épp ki van cseszve. Mert így ha a bank nem viszi el nem örökölsz belőle. Max ugyanígy állj hozzájuk ha leesnek a lábukról és rinyálnak eltartásért.

2017. aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
68%
Igen, felhoznám nekik. Nem tudom jelenleg mennyi idős lehetsz, de ahogy elnézem, már elég idős ahhoz, hogy felfogd és kérdőre vondd a szüleidet. Jogod van megtudni a részleteket.
2017. aug. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Te hány éves vagy? Elképzelhető, hogy úgy számoltak, hogy mire nagykorú lesz a tesód, arra kifizetik azt a bizonyos másik hitelt, és vagy a lakás tulajdonjogában csinálnak valami változást, vagy neked is összeraknak valamit. Esetleg végrendeletben intézik úgy, hogy igazságosan örököljetek, ajándék esetében pl. létezik az osztályra bocsátás lehetősége, ez esetben a tesód örökrészébe beszámít a lakás értéke, ennyivel kevesebbet kap a szülők halálakor.
2017. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Sokat nem tehetsz, eleteben a SAJAT vagyonaval mindenki azt csinal amit akar. Hiaba hiszik azt a leendo orokosok, hogy az mar eleve az ovek, csak ideiglenesen meg mas neven van.


Viszont ha jelzaloghitel van, akkor eleve nem lehet atiratni semmit masra. Ha mas hitel, akkor ez valoban egy jo modszer lehet arra, hogy ne vihesse el a bank.

2017. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen lesz a viszonyod addigra a tesóddal, de nálunk pl.az én nevemen van apám lakása. Ha vele történik valami, akkor eladom és felezni fogok az öcsémmel. De fordítva ugyanígy lenne, mi ebből nem csináltunk soha problémát.


Az is lehet, hogy igaza van annak aki azt mondta, hogy addigra kimegy a hitel és akkor átrendezik a dolgokat.

2017. aug. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Anno amikor 13 éves körüli lehettem akkor én pont azért vágtam be a hisztit mert rám akarták iratni anyám pasijának a házát. Úgy voltam vele, az én nevemen ne legyen az a putri, aztán meg még a milliós tartozásukat is öröklöm?

Szerintem ne foglalkozz vele, legyen tiszta a neved.

2017. aug. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Tetszik, nem tetszik, de joguk van úgy dönteni ahogyan ők akarnak. Az más kérdés, hogy mivel te is a gyerekük vagy illett volna ezt közölni veled és elmagyarázni a döntésük okát.
2017. aug. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Mit tettek veled? 10 éves gyerekkel még nem igazán idősek lehetnek a szüleid. Már most azon rinyálni, hogy te nem fogod örökölni a lakás felét,több, mint ciki. Hány éves vagy te?
2017. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű az életkorod miatt nem íratták Rád is, hogy még jobban védve legyenek a bankkal szemben. Azonban tényleg úgy van, hogy ha a banknak gyanús lesz és tényleg felmondásra, végrehajtásra kerül a sor ki fogják vizsgálni nem fedezet elvonó ügylet e? Akkor elég nagy bajban lesznek a szüleid, ha annak minősítik. Ha ajándékozás, akkor 10 évig amúgy perelhető.
2017. aug. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megkérdezheted tőlük, családtag vagy. Nem számonkérően, hanem kérdezve.
2017. aug. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!