Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, hogy szűk körű...

Miért baj, hogy szűk körű esküvőt szeretnénk? Hogy érhetném el, hogy anya ne akarjon ennyire beleszólni?

Figyelt kérdés

Jövő májusban lesz az esküvőnk, már összeírtuk, hogy nagyjából kiket szeretnénk meghívni mind magára az esküvőre és utána a vacsorára, bulira.

Nem szeretnénk, hogy a vacsorán olyan emberek is ott legyenek, akikkel amúgy évek óta nem beszéltünk, vagy akiket nem is kedvelünk. Ezért kb 80-100 fő lesz ott.


Anyukám viszont ki van akadva, hogy ezt nem így illik, meg hogyha ennyire felnőtt vagyok, hogy férjhez menjek, akkor barátkozzak meg a gondolattal, hogy az életben vannak olyan helyzetek, amikor nem minden úgy van, mint ahogy mi szeretnénk. Ezt elfogadom, de az esküvőm ne olyan esemény legyen már, ahol nekem kell összeszorítani a fogamat és mellőzni a szemforgatást.


Vagy rosszul gondolom szerintetek?

Ilyen embereket nem hívtunk meg, mint pl. a mamám testvérének az özvegye és neki a gyerekei, unokák. A gyerekeit még ismerem, de pl. az unokáit sosem láttam. Vagy apa testvérének a keresztszüleit, nekik a gyerekeiket családdal együtt.


De ez a beleszólás máshol is probléma, mert minek kell nekem ilyen drága esküvői ruha, miért nem jó a helyi kifőzde a vacsorához, stb. És igazából ez még nem is az az aktív szervezés. Előre félek, hogy mi lesz az esküvő előtt pár héttel...


2017. aug. 4. 16:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

itt is ment a hiszti. végül is lesz egy szertartás a szülőkkel és kész.


nekem nem kell olyan ember, aki köszönni se tud, de zabálni meg mulatni jönne.

2017. aug. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
80-100 fő egyáltalán nem szűkkörű...
2017. aug. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ahhoz mit szólsz h a mi esküvőnkre csak a család jöhet,10 fő :) Pàrom szülei,testvére és annak barátnője,én szüleim,tesóm és barátja,mamám és keresztanyám :D
2017. aug. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi személy nem szűkkörű. Köztük is vannak távolabbi rokonok, barátok, ismerősök.

Ha te állod a költségeket, akkor abba senkinek nincs beleszólása.

2017. aug. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szűkkörű az, ha ott vannak a szülők, testvérek legjobb barátok, tehát úgy 20 ember, nem 100. Na mindegy, nem ez a lényeg.


A lényeg az, hogy anyádnak nincsen igaza, pláne nem ezzel a "felnőtt ember vagy, ezért blabla" baromsággal. Igen, felnőttként el kell fogadni bizonyos dolgokat, például, hogy be kell fizetni a számlákat időben vagy hogy reggel fel kell kelni és bemenni dolgozni. De nem azt, hogy egy esküvőre meg kell hívni olyanokat is, akiket nem szeretnénk, mert ez hülyeség.

2017. aug. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szűk körű esküvő, hogy alapból 80-100 fő már tuti?

Már a lista hosszától is kiborulnék. Nálunk a 8-10 már bőven elég lenne a "szűk körű" összejövetelekhez! :)

Anyukád szerint kik és hányan kellenének még oda?


Nagyon jól gondolod: senki más ne legyen ott, mint akit szívesen láttok és nem kell miatta feszélyezve érezni magatokat. Ha pl. valamelyik -- akár közeli --rokonról tudnám, hogy nem tud viselkedni, kivetkőzik magából, vagy nem tudja, piából mennyi az elég, hát lehetne az akármilyen "közeli" ! <Iménti reakció pár nappal ezelőtti kérdésből: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-k..

Ne engedd se most, se később, hogy anyud (vagy bárki más) ne tudja különválasztani az ő életét, megszokásait, neki természetes, másoknak viszont kínos és életidegen helyzeteket! Önálló életed kezdetén, tehát a lehető legideálisabb időpontban vagy ahhoz, hogy világossá tedd: a te életedet te szeretnéd tervezni, szervezni. Beszéld meg a vőlegénnyel, egyeztess vele, aztán tégy, amint jónak látod, de szerintem jól gondolkodsz: legyél félreérthetetlen és határozott! Ne egy kudarcélménnyel gazdagodj a boldogító "IGEN" ünnepén! Sok-sok boldogságot nektek!

2017. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a szülők olyan esküvőt szeretnének a gyermeküknek, mint amilyet ők szerettek volna anno annak idején.

A párod milyen lagzit szeretne?

Ha Te fizeted az esküvőt akkor szervezz olyat amilyent szeretnél. Ha anyud fizeti a lagzit akkor fogadd el a +100 fős lagzit. Tudom ez a Te napod lesz, de nem kell mindenkivel foglalkoznod a lagzin.

2017. aug. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, én is így vagyok ezzel... A nagybátyámat sem hívtuk meg, miután utoljára 2 éve beszéltünk, akkor is nekiment részegen a vőlegényemnek. Nekem olyan ember nem kell oda, aki csak azért jön, hogy leigya és tele egye magát, majd lelépjen, mint aki jól végezte dolgát.


2.-4. válaszolók

Nekünk annak számít, mert elég nagy a baráti társaságunk, sok a rokon is, muszáj volt szelektálni.


3. válaszoló

Eredetileg én egy trópusi szigeten szerettem volna az egészet, csak a legközelebbiekkel. De ezt mindenki leszavazta. :)


6. válaszoló

Anya szeretné még a testvérét (a nagybátyámat).

Soha nem kedveltem, kisgyerekként is kerültem. Egy szélhámos senkinek gondolom, aki mindenkit átver. Az összes családi eseményen megjelenik ajándékok nélkül, leissza magát és mindenkit provokál. Utoljára másfél éve beszéltem vele, mikor nekiment részegen a vőlegényemnek... Plusz még ilyen-olyan oldalági rokonokat, akikhez semmi közöm nincs és szinte nem is ismerem őket.

2017. aug. 4. 17:04
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos a szülők olyan esküvőt szeretnének a gyermeküknek, mint amilyet ők szerettek volna anno annak idején. "


Szerintem inkább a klasszikus "meg kell hívni mert megsértődik" dolog áll a háttérben.

2017. aug. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

# 6-os vagyok: ha még viselkedni sem tud az illető, illetve számodra ellenszenves alak, akkor nem tudok egyebet mondani, mint amit a linkelt kérdésben írtam a kérdezőnek : dettó uaz a szitu : maradjon távol a ti rendezvényetektől.

Mérlegelj: ki vagy kik bánják majd jobban, ha engedsz édesanyád "akaratának".

Én nem tartanám kívánatosnak a jelenlétét. Ha édesanyám utána kellemetlenül érezné magát a testvére előtt, akkor sem.

Szeresse a testvérét, de ne erőszakolja azokra is, akik előtt nem kívánatos a jelenléte, "szereplése".

Add elő az érveidet, hogy édesanyád ne maradjon indok nélkül, de úgy vélem, a nagybátyád épp olyan jól ellesz aznap is, mint bármely másik hétköznapon. Ünneprontónak meg menjen olyan helyre, ahol tényleg szívesen látják...

2017. aug. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!