Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Hogy lehet...

Mit csináljak? Hogy lehet ennyire önző? Anya nem akarja, hogy elköltözzek, mert ő terhes

Figyelt kérdés

Szeptembertől összeköltözöm a barátommal, már hónapokkal ezelőtt megbeszéltük, tervben volt.

Erre anya most elmondta, hogy terhes és így eszem ágában se legyen elköltözni (így, szó szerint). Mert hogy fogalma sincs, hogy fogja bírni egyedül három kicsivel (van két testvérem, a nagy szeptembertől lesz óvodás, a kicsi meg most lesz 1 éves). És hogy így én tudnám hozni-vinni a nagyobbat, segíthetnék a háztartásban, stb. De könyörgöm, egyetemista leszek. Egy az, hogy tanulnom kell, nem tudom, hogy lesznek még az óráim, előadásaim. A másik, hogy ezek a legjobb éveim, nem pelenkacserével, hisztikkel és takarítással szeretném eltölteni őket. Hozzánk soha nem jöhet senki, mert vagy alszanak a gyerekek, vagy "kupi van és mit fognak gondolni". Már akkor is megy a szájhúzogatás, ha én jövök későn haza, mert hogy "hangosan jövök fel a lépcsőn"...

Mikor felvetettem itthon, hogy összeköltözöm a barátommal, az volt a feltételük, hogy legyek önállóbb. Az lettem, mindent egyedül csinálok, megtanultam főzni, takarítani, megszereztem a jogsimat, dolgozom is. És most anya ezt úgy közölte, mintha azt mondta volna, hogy holnap pizza lesz ebédre. Ja, és mellé azt is pedzegette, hogy talán a nagyobb öcsémet velem teszik egy szobába, mivel a kisebb még ébred éjszakánként, viszont három kiságy nem férne be a hálószobájukba... Vagy választhatok és leköltözhetek a nappaliba...


Nagyon kiborultam, másfél órája csak sírok konkrétan. Nem értem, hogy lehet ennyire önző.


2017. aug. 6. 01:00
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
Amúgy apával együtt vannak, csak ő nagyon kiszámíthatatlanul dolgozik, van, hogy elmegy reggel 7-kor és este ér haza, szóval rá a mindennapokban annyira nem lehet számítani.
2017. aug. 6. 01:01
 2/50 anonim ***** válasza:
98%
Ő vállalt még be egyet, oldja meg a férjével. Költözz el nyugodt szívvel.
2017. aug. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
96%

Sajnálom, hogy így alakult az életed.

Ha nem függsz anyagi téren a szüleidtől, akkor nyugodt szívvel költözz el (ha megteheted).

A testvéreidet édesanyád magának szülte és nem neked. Talán heti egy délutánt bevállalnék a helyedben, de többet nem. Ne hagyd magad érzelmileg zsarolni!

2017. aug. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
95%

"Nagyon kiborultam, másfél órája csak sírok konkrétan" - tök felesleges, fogod magad, és elköltözöl, ahogy tervezted. Ne tűrd már, hogy feltételeket szabjanak.

Anyád vállalt egy újabb gyereket, oldja meg, ahogy tudja, meg akarja.

2017. aug. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
93%

Már eldöntötted, hogy elköltözöl. Emiatt ne változtasd meg ezt. Nagykorú vagy, nem tarthatnak fogva.

Viszont azzal számolj, hogy mivel eggyel többen lesznek, lehet, hogy nem fognak tudni anyagilag támogatni, és ez abszolút érthető dolog.

2017. aug. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is költözz el nyugodtan. :) Ha anyád ennyire felelőtlen, hogy sorra szüli a gyerekeket, akkor oldja meg ő maga a felügyeletüket és a nevelést. Nem neked szüli.
2017. aug. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
93%
Nem tartottak pisztolyt a fejéhez,hogy juszt is szüljön újabb gyereket, úgyhogy egye meg egyedül,amit főzött.Az ilyen önző dögöt anyának nem nevezném, ne haragudj.
2017. aug. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim válasza:
96%

Nyugodtan költözz el szerintem.


Az ő gyereke, ő(k) akarta(k), gondolni kellett volna a nevelésre is... Bár ez Magyarországon úgy látom nem jellemző, sok gyermeket, akik 5-15 évesek, lesz@rják. Legalábbis én ezt láttam a családomban és ismerősöknél is.


Nyugodtan költözz el, ha nagy vita lenne, megmondhatod neki, hogy nem te akartál még egy testvért, hanem ő egy gyereket, akkor gondoskodjon is róla.


Remélem minden oké lesz és neked lesz a legjobb.


Sok sikert az egyetemhez!


Csak kíváncsiságból, milyen szakra és melyik suliba vettek fel?

2017. aug. 6. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
86%
Anyad ne azert szuljon gyerekekt, hogy majd te vigyazol rajuk. Nem birja? Vetesse el es vedekezzen ezutan.
2017. aug. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
95%
Miért kell ezen sírni ,mész és kész.senki nem tarthat vissza ,anyaként mondom magának szülte oldja meg te felnőtt vagy .
2017. aug. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!