Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az lehetséges hogy a rossz...

Az lehetséges hogy a rossz apa minta miatt hasonló viselkedésű párt választok magamnak?

Figyelt kérdés
Apám egy agresszív önző szekáló állat,akinek csak azért kellettem meg anyám is,hogy ki tudjon minket használni. 2alsógatyával anno idejött anyáméknak a lakásába,mert a kutyának se kellett,aztán évtizedekig keverte a balhét emberkedett,most meg visszanyalt a fagyi.Sokat iszik,mellé szid,fenyeget,kötekedik mindenben a rosszat látja.Próbáltam ismerkedni és azt veszem észre,mintha ez a stílus a kapcsolataimban is jelen lenne.Ittak,agresszívoskodtak,elverték a pénzt,szidtak stb. Anyukámnak volt két férje ès mind a kettő ugyanilyen volt. Sőt az ő apja is,mármint a nagyapám. Mégis miért van az hogy rendre olyat választottam én is,aki úgymond tudattalanul hasonlít az apámra?Hogyan lehetne ezt valahogy kiküszöbölni?Volt valaki hasonló helyzetben?
2017. aug. 6. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már én is hallottam,hogy valamiért a lányok hasonló természetű párt választanak maguknak, mint az apjuk, de ez a fiúkra is jellemző, hogy olyan lányokhoz vonzódnak, mint az anyjuk. Lehet ez azért van, mert ezt a mintát látja az ember, ez a megszokott, és tudat alatt történik a párválasztás. Ha nem tetszik neked ez a típus, akkor fejben próbáld eldönteni, hogy ez neked nem kell, és tudatosan kerüld. Nagyon nehéz lesz, mert te ehhez fogsz mindig vonzódni.
2017. aug. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TR75 ***** válasza:
100%

Igen, ez gyakran megesik. Szerintem te is felismerted ezt a mintázatot a családodban.

Nekem van egy olyan munkatársnőm, akinek az apja egy részeges korhely volt, időnként agyba-főbe verte a családot. Aztán érdekes módon a nő férjhez ment egy részeges agresszív állathoz, aki agyba-főbe verte őket időnként (elmesélte, hogy megesett, hogy a gyerekeivel az ablakon ugrott ki, ha menekülni kellett).

Miután elvált, egy másik hasonló gyökérrel állt össze, az meg...

Szóval ja. Gyakori, hogy az apjához hasonló párt választ magának a lány (amúgy ez a fiúkra/férfiakra is jellemző).

[link]

Ajánlom L. Stipkovits Erika Szeretettel sebezve című könyvét, a te részed a Bántalmazó szülő.

2017. aug. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan ez lehet szerintem is. Nézz utána a dolognak. Szerintem lehet ugyanaz a folyamat, mint az apakomplexus, vagy talán az is...


Az ilyen minták felülírásához magas szintű önismeret szükséges. Nekem a jó belső kommunikáció szokott segíteni, tehát én elsősorban magammal megbeszélve veszem észre, hogy egy probkémát hogyan tudnék megoldani. Asszertív kommunikációt használok hozzá.


Mindenképp javaslom pszichológus segítségét is, elvégre ő profi szakember a témában :)

2017. aug. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálam ez dettó bejött. Szintén így voltam ezzel én is. De csak addig, amíg Fiatalkori kapcsolataim voltak. Aztán szépen lassan rájöttem hogy nekem nem ez kell. Hidd el, te sem fogsz ilyen embert választani életed párjának. Nekem a férjem teljesen ellentéte az "apámnak". (idézőjel mert sosem volt apa). Sok sikert :)
2017. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

igen, ez így van. ha van valami gyerekkori sérelmed, akkor azt valahogy bevonzod, erre vannak elméletek, de tök mindegy! nem megmagyarázni kell, hanem elkerülni.

Az az érzésem, hogy még fiatal vagy, és így még bőven van esélyed a normális életre.

azt tudom erre mondani, hogy pl. próbálj valaki olyannak esélyt adni, akihez nem vonzódsz eszeveszetten, csak mérsékelten. Tuti normális lesz az illető.

Amúgy pedig, ha mégis belelépnél egy ilyen csapdába, az első aggasztó jelnél szakíts, gondolkodás nélkül. NE adj második esélyt!!

2017. aug. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TR75 ***** válasza:
44%

#5

"nem megmagyarázni kell, hanem elkerülni."


A magyarázat szükséges, hogy tudja, mit ront el, amikor követi a rossz példát. Ha tudja, hol a hiba, akkor azt is tudja, mit kell megváltoztatnia tudatosan ahhoz, hogy ne válasszon rosszul.

2017. aug. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Unikornispata ***** válasza:
Olvass Freud tanairól és a pszichoanalizmusról :)
2017. nov. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!