Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, ti is idegbajt...

Anyukák, ti is idegbajt kaptatok volna ilyen helyzetben? Mit csináljak, hogy ne én legyek a gonosz szülő, aki tönkreteszi a gyerek vágyát?

Figyelt kérdés

Az előző házasságomból van egy fiam, most lett 7 éves. Az apukájával 5 éve nem vagyunk együtt, nekem lett másik férjem.

Tőle van egy 3 éves és egy 4 hónapos kislányom.


Most volt a fiam születésnapja és hónapok óta mondogatja, hogy golden retrivert szeretne. Beszéltünk róla a férjemmel, de én most, amíg ennyire pici a babánk, nem akartam a nyakunkba venni egy kölyök kutyát is, ami szinte olyan, mint egy gyerek (nálunk családtagok az állatok, szóval nem annyival tudtuk volna le a kutyázást, hogy napi kétszer kap enni és 10 percet játszunk vele). Megegyeztünk, hogy Karácsonyig várunk vele. Mondtam a volt férjemnek is, hogy nehogy kutyát vegyen, mert a fiam érdeklődését is ismerem, kb. 2 napig lesz érdekes, utána csak az én gondom lesz. Jó, jó, nem fog kutyát venni.


Erre mégis ideállított csütörtökön egy kölyök golden retriverrel, mert a fiam megígérte, hogy foglalkozik majd vele, felkel hozzá, eteti. Másfél napig volt lelkes, közben mi semmit nem aludtunk az éjszaka... Napközben is végig figyelni kellett rá, esküszöm jobban lefáraszt, mint a két kicsi... Mondták anyukámék, hogy akkor vigyük el hozzájuk a kutyust, úgyis nyár elején vettek egy kölyök vizslát, jól ellennének egymással. Ennek én is örülnék, mert ők is imádják az állatokat, a kiskutya velük alszik, naponta kétszer viszik sétálni, sosem hagyják magára. Mondtam a fiamnak, aki hisztériás rohamot kapott, hogy én gonosz vagyok, nekem ő nem fontos, nem akar itt lakni és ha a kutya megy, ő elköltözik az apjához... Gondolom a férjem mondta ezeket neki, mert mikor kérdőre vontam, hogy miért vett kutyát, mikor megbeszéltük, hogy nem, még neki állt feljebb és akkor is mondogatta, hogy az ő fia ebben a házban nem is számít, legalább tőle kapja meg a rendes törődést. Ja, de fél napnál tovább nem foglalkozik vele, maximum 3 közös óra után hozza haza, mert "lefárasztotta a gyerek".


Most áll a bál itthon, a fiam megsértődött.

Mondtam, hogy szinte a szomszédban lenne a kutyus (anyukámék két utcára laknak), bármikor átmehet játszani, elvihetik együtt sétálni. De nem, semmi nem jó...

Felhívtam a volt férjemet is, ő lerendezte annyival, hogy akkor tegyük ki az udvarra a kutyát, vagy a garázsba és pakoljunk fel mindent, hogy ne tudjon szétszedni semmit és így megvan oldva a problémám, hogy foglalkozni kelljen vele...


2017. aug. 12. 20:53
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
83%

A férjednek csak annyit mondanék, hogy más f@.szával verni a csalánt nagyon könnyű. Ezzel neked adott pluszmunkát, amire fel is hívtad a figyelmét előre, de gyakorlatilag leszarta azt.

Ha már odavitte, legyen az ő gondja a kutya, és a gyereknek is magyarázza el, mi a szitu, ne te legyél már a gonosz banya.

2017. aug. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
78%

1. vigyétek el a kutyát, akár családtaghoz, aki szereti

2. a fiad meg majd befejezi a hisztit, nem kell vele foglalkozni jobban

3. apát meg agyonütném és többet nem tenék ilyen célzást, mert ezt ő direkt csinálta, hogy idegesítsen

2017. aug. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem menjen a kutya a nagyszülőkhöz. Ez lenne a legfelelősségteljesebb és legértelmesebb döntés. Egy kölyök kutyával rengeteget kell foglalkozni, ez pedig nektek most nem fér bele az időtökbe. A gyerek apjáról inkább nem írok semmit...
2017. aug. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
89%
Megmondod a kisfiadnak, hogy az ő kutyusa marad, csak a nagyiék segítenek rá vigyázni. Pár hónap, és a kistesó is nagyobb lesz, a kutyus is, és haza fogjátok hozni. Addig is az ő felelőssége: naponta vinnie kell sétálni és etetni!
2017. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
75%

Az ex-férjed alaposan telibe szarta a kérésedet. Veled akart kitolni, de az nem jutott a hülyének az eszébe, hogy egy kutya, akivel nem tudnak megfelelően foglalkozni (esetetekben idő hiányában), nevelni, szocializálni, fajtától függetlenül veszélyes lehet a környezetére, így akár a gyerekekre is.

Jól írtad, egy kiskutya olyan mint egy gyerek. Időt, és foglalkozást igényel. Ha nem tudjátok ezt megadni neki, márpedig ennyi kicsi gyerek mellett, nem hiszem, hogy marad rá elegendő időtök, akkor keressetek neki új gazdit, ti pedig majd vesztek magatoknak akkor, amikor már minden szempontból alkalmas.


A fiad pedig 7 éves. Áll a bál, meg hisztizik? Na ne már! Ne hagyd, hogy ezzel a viselkedéssel tudjon sakkban tartani!

2017. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
79%
Osztom az előzőek szavait. A kisfiaddal pedig értesd meg, hogy egy kiskutya nagy felelősség, rengeteg idő energia stb, ahogy nekünk is leírtad. Ha tovább hisztizik, majd megnyugszik, neked ne legyen ez miatt lelkiismeret furdalásod. A kiskutyát nehogy kitegyétek már, mert egy 7 éves hisztizik!!!! A férjednek meg mond meg, hogy az engedélyed nélkül ne hozzon hozzád semmit! Főleg ne egy élőlényt, De az eszem megáll, hogy lehet ennyi esze valakinek, hogy rád sóz egy kiskutyát, amikor ott van még két apró kisgyerek... A nagyszülőknél nagyon jó helyen lesz a kiskutya.
2017. aug. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
37%
Első vagyok, bocs, úgy értettem valamiért, hogy a férjed vette a kutyát, nem a volt férjed.
2017. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
25%
A volt férjedet nem minősítem, cseszett betartani a megállapodást. Azt viszont bocs, de én se értem, miért kéne a kutyának a házban lenni, és 24 órás felügyeletet, foglalkozást biztosítani neki. Nekem is volt kölyökkutyám, egy percig nem volt a házban, volt neki a kertben tökéletes, védett helye. Kb. 2 nap alatt megtanulta, hogy az ajtóban megáll, a gyerekeim is, hogy amíg kutyakaki van a kertben, addig nincs játék és elmászkálás, semmi, mert az az ő felelősségük. A játékkal, sétával, foglalkozással nem volt gond, szívesen csináltuk mindannyian, de nem egész álló nap.:D
2017. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
23%
menjen csak a fiad apukához, megérdemlik egymást
2017. aug. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
78%

Konkrétan én is idegrohamot kaptam volna. A különbség annyi, hogy nem is engedtem volna a kutyát, hogy ott maradjon nálunk, hanem amikor odaállított volna a volt férjem a kutyával, akkor megmondtam volna neki, hogy viheti is magával haza. A gyerek meg majd játszik vele, amikor megy hozzá láthatásra. Pont.

A gyereket sajnálnám, de ez van, nincs mit tenni. 7 éves gyerek még nem alkalmas kutya nevelésére, és ez nem is elvárható még tőle, max. hogy besegítsen. Ha pedig te és a férjed még erre nem vagytok felkészülve, akkor erre nem kényszeríthet sem a gyerek hisztije, sem a volt férj. Vigye a kutyát, ahova akarja, leginkább saját magához, elvégre ő vette. A kutyát is sajnálom szerencsétlent. Lehet, a legjobb lenne, ha visszavinné oda, ahonnét vette. Vagy tényleg vigyétek anyudékhoz, ha ott jó dolga lenne. A fiad meg majd beletörődik és megnyugszik.

2017. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!