Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak és ez normális?...

Mit csináljak és ez normális? Egy 12 éves fiú vagyok, aszüleim 2 éves koromban elváltak, anyukámmal élek apával egy hónapban 1 szer találkozom . Néha elkondolkozok azon, hogy milyen jó lenne együtt élni és ilyenkor rámjön a sírás, ez normális dolog?

Figyelt kérdés

Anyukámnak van egy kapcsolata , de az ilyen se veled se nélküled dolog , de én meg azt szertném ha együtt lenne egy normális emberrel és együtt is élnénk . Mit tehetnék ?


Utálom ezt hogy elváltak a szüleim , tudom vissza már nem csinálhatom de legalább akkor élnénk úgy mint egy igazi család.


2017. aug. 16. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Normális hogy így érzel, más szülei is vannak így vagy még rosszabban, és semmit nem tudsz tenni. Esetleg több találkozást csinálhatsz apukáddal, ha ő is és te is szeretnéd.
2017. aug. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát , max annyit , hogy 2- szer egy hónapban mert sajnos több mint 100 kmre vagyunk egymásól . De valahogy úgy érzem , ha apánál vagyok sokkal jobb minden ( nem anyagilag ) gondolom . Ez miért lehet?
2017. aug. 16. 17:11
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen normalis, hogy igy erzel (az egesz helyzetre ertem). Az apak altalaban kevesbe mutatjak ki, ha stresszelnek, ezert lazabbak, mind az anyukak. Mivel minden napot anyukaddal toltesz, igy lathatod ot faradtabbnak, neha stresszesebbnek, lehet, hogy ugy erzed, nem mindig van ideje rad, apukaddal pedig egy honapban egyszer talalkozol, abban az egy idopontban apud biztos felreteszi a stresszes dolgokat, es csak veled foglalkozik, ezert gondolhatod, hogy vele jobb. Amugy en is jobban szeretek faterral lenni, sokkal lazabb, nem panaszkodik soha, igy engem sem stresszel ezzel, mig anyu minden miatt aggodik, es emiatt en is aggodos meg ideges leszek. De ez ilyen, az anyukak aggodosabbak, az apak pedig kevesbe, raadasul mivel fiu vagy, tobb fius dolgot tudsz apuddal csinalni.
2017. aug. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazad van , hasonló érzéseim vannak .
2017. aug. 16. 17:35
 5/12 A kérdező kommentje:

#2


Még annyi , hogy pont ezért szeretném , hogy anya találjon végre egy normális embert akivel együtt él , mert ugy érzem h szükségem van egy férfire ( ez lehet ,hülyén hangzik ) hogy megtudjam beszélni vele az olyan dolgokat .

2017. aug. 16. 17:42
 6/12 anonim ***** válasza:
Apukádhoz költözés? Sok vele a macera, de ki lehetne próbálni hogy nyáron nála laksz és akkor se iskolaváltás se semmi ilyesmi nem szükséges. Vagy valamelyik tetszőleges szünetet nála töltöd.
2017. aug. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#2 Bocsi, hogy ennyiszer írok de egyszerre nem jut eszembe minden.


Hogyha azt érzem , amit te is leírtál hogy anyának nincs rám ideje , akkor mit tanácsolsz kivel beszéljem meg ?

2017. aug. 16. 17:49
 8/12 A kérdező kommentje:
#5 Tavaly nyáron egy hónapig nála voltam , most 2x 2 hétig .
2017. aug. 16. 17:54
 9/12 anonim ***** válasza:

Anyukáddal beszéld meg ha úgy érzed nincs rád ideje. És azt is elmondhatod, hogy te támogatod, hogy legyen egy párja akivel akár új családként élhettek. Mert az anyukák a gyerek miatt sokszor nem mernek belevágni, hogy nekik jó legyen. (Gyerekeknek)

Apudnál persze, hogy minden jobb és nem olyan stresszes hiszen anyudon van nagyobb felelősség. Az, hogy ott vagy nála havi 1x vagy néha többet persze, hogy könnyen veszi. Anyukád mindent érted tesz és azt akarja, hogy neked jó legyen. Légy vele türelmes és segíts neki ha tudsz. Ha elköltöznél szerintem nem a legjobb megoldás lenne. Lehet apudban is csak csalódnál anyudnak meg tuti rosszul esne.

És normális ha ezekre gondolva elérhékenyülsz.

2017. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocs. Elérzékenyülsz*

Előző voltam.

2017. aug. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!