Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon nem megy a vezetés, a...

Nagyon nem megy a vezetés, a 30. óra után se állok sehogy. A szüleim meg azzal nyaggatnak, hogy mikor megyek már vizsgára. Legszívesebben abbahagynám az egészet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már három hónapja járok vezetni, általában heti egy alkalmat tudok csak menni. Most járt le a 30 kötelező órám, tegnap már a pótórán voltam. Egyszerűen sehogy se megy. Nincs olyan terület a vezetésben ami jól menne. Nem megy egyik manőver se, ha meg simán csak vezetek, ott is sok probléma van, és általában mindig ugyan azok. Ami legfőképp zavar, hogy alig látok ki a kocsiból, ami az oktató szerint nem gond, de engem nagyon zavar. Hiába állítom az ülést, van egy bizonyos pont aminél feljebb az ülést már nem állíthatom, és előrébb meg nem tolhatom magam mert akkor meg nem látok bele a belső tükörbe. Az oktató amúgy viszonylag türelmes, azzal nincs gond.

A szüleimmel nem merek őszinte lenni, nekik csak annyit mondtam hogy kell vennem pár pót órát, de az a pár pót óra isten tudja mennyi lesz. Anya azzal nyaggat, hogy akikről ő hallott azok max. egy-két pótórát vettek, és nehogy azthiggyem oda fogok járni életem végéig, mert biztos csak az oktató akar lehúzni. Apa azt mondta fizeti a pót órákat, de még nem mertem neki mondani, hogy adjon pénzt, inkább kifizettem én a 10 órát, ami nekem eléggé megterhelő. Csak az a kis pénzem van amit diplomaosztóra kaptam meg a nyári diákmunka. 10 óra, vagyis őt alkalom 35 ezer, és isten tudja mennyi kell majd belőle. Anyagi gondjaink nincsenek, de egyszerűen nem merek erről beszélni, hogy mennyire rosszul megy minden, és milyen sokat kell fizetni. Szeretnék jogsit nagyon, de nem gondoltam ilyen béna leszek és nagyon szomorú vagyok. Legszívesebben otthagynám az egészet, nagyon dühös vagyok magamra, kb. undorral járok vezetni. De ha már idáig eljutottam, végig kéne csinálni, mindig ez jár a fejemben. Gondolkoztam rajta, hogy lehet én vagyok a szefós, amíg nem látom a forgalmi végét, az elsősegélynek se merek nekikezdeni, nehogy kidobott pénz legyen az is.

Mit javasoltok?

22/L


2017. aug. 17. 10:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Jobb lenne gyakrabban járnod. Olyan ember nincs, aki előbb vagy utóbb ne tanulna meg vezetni, neked is sikerülni fog. Persze ha nagyon utálod, az nem segít a dolgon. Érthetetlen, miért nem mersz a szüleiddel őszintén beszélni. Felnőtt emberként már csak nem félsz tőlük! Senki sem lehet mindenben tehetséges, neked - úgy látszik - ez a gyengéd. Semmiképp ne hagyd abba!
2017. aug. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
88%
Gyakorlat teszi a mestert, próbálj meg a hibákra összpontosítani és azokat korrigálni. Ha elsőre megbuknál, akkor se add fel! Hidd el, hasznos lesz a jogsi, ha megszerzed!
2017. aug. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

Az elsősegélynek még nem kezdtél neki?? Felénk anélkül el sem kezdheti senki a vezetés órákat. Kb az az első ami meg szokott lenni, mert 2-3 alkalom aztán vizsga van belőle.

Egyébként a helyedben megpróbálnék oktatót váltani, mert lehet, hogy türelmes, de pont hogy nem biztos, hogy neked arra van szükséged, hogy valaki rád hagyja, hogy " jól van, fél év múlva majd menni fog ez, addig is elvezetgetünk itt". Pár alkalmat elmennék máshoz, ő egyből mondana véleményt, hogy szerinte mi lehet a baj, és hogyan tudtok változtatni rajta. Nekem hugom volt így, hogy az első oktatóval jól elvolt, elvezetgetett, de igazából nem jutott egyről a kettőre, levezette a kötelezőket, meg sok pluszot, mire oktatót váltott, 2-3 alkalom után ment vizsgázni és sikerült neki.

2017. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
80%

Ne aggódj, én is nagyon sok plusz óràt vettem, de nem voltam béna, hanem az oktatóm le akart húzni és belebeszélte a fejembe, hogy béna vagyok és 30 óra után csak a legjobbak vizsgáznak, pedig ez nem igaz. Nyugodtan próbáld meg a vizsgát, mit veszíthetsz vele? Kb. Annyiba kerül, mint egy levezetett óra... ha megbuksz, újra mész és kész. Én is nagyon sokat paráztam miatta, voltak hibáim, de átengedtek. Lehet szerencsével jársz.

A szüleidnek nyugodtan mondd meg , hogy mi nem megy. Engem is sokat nyaggattak miatta, de elmondtam, hogy béna vagyok, elfogadták és úgy voltak vele, hogy inkàbb fizetnek kicsit többet, csak tanuljak meg balesetmentesen közlekedni. Magyarázd el nekik, meg fogják érteni.

Az egészségügyibe is kezdj bele, csak 2*2 óra+ a vizsga, amin még a hülye is átmegy.

Csináld végig, gondolj bele, utána milyen jó lesz az érzés, hogy megcsináltad!

17 L

2017. aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%

Én tavaly jártam. Megmondom őszintén, hogy volt olyan, hogy ki akartam szállni a kocsiból, hogy én ezt nem csinálom tovább. :)

40 órát vettem, egyszer meghúztak és akkor jöttem rá, hogy ha nem szól bele az oktató, akkor tök jól megy. A második vizsga sikerült, azóta teljesen biztosan vezetek, most már megvan a 10.ezredik kilométerem. :)

Kitartás!

2017. aug. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
97%
Ha a barátoddal / szüleiddel gyakorolsz földúton / parkolóban, akkor is így érzed? Sajnos sokszor az oktatók éreztetik az emberrel, hogy mekkora lúzer.
2017. aug. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%

Attol hogy az oktato kedves, meg lehet szakmailag nem jo, aki nem tudja atadni a tudasat. Van ideges oktato is, aki nem mosolyog mikor hulyeseget csinalsz, hanem leteremt, de el is magyarazza hogy hogyan kell.

Masreszt meg mindenkinek mashogy megy, van akinek eleg az alap oraszam, van akinek sokkal tobb kell.

Addig ne menj vizsgazni amig nem vagy biztos magadban, mert kidobott penz, ha nem lesz meg, masreszt sokra mennel egy veletlenul bemakolt jogsival ha nem mersz kimenni egyedul forgalomba.

2017. aug. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%

Hetente két-három alkalom kellene, mert így nem tudsz belejönni.


Emellett nem írtad, hoyg konkrétan mivel van bajod - a kocsi kezelése vagy a forgalom. Az elsöre jó módszer gyakorolni, hogy az otthoni autóval (mert feltétlezem, van autótok) - behúzott kézifékkel és kikapcsolt morottal - helyben gyakorlod a kuplungkezelést. Érezni fogod egy idö után, hogy hol fog, meddig lehet gyorsabban és mikortól kell lassabban felengedni, tudod a váltásokat gyakorolni, hogy ne kelljen keresgetni a fokozatokat, ne kelljen odanézni, hogy hol is vagy éppen a váltóval. Ez nagyon sokat segít, ha így helyben gyakorolsz!


A forgalomhoz meg az oktatót kérdezd meg óra végén, hogy szerinte mivel van gondod - a helyzeteket nem ismered fel, ideges vagy és emiatt kapkodsz, stb. Utána megkérheted, hogy egy félreesöbb helyen ezeket külön gyakorold.

A kocsiból nem kell úgy kilátni, hogy minden részletét lásd, azt "érezni" kell, hogy hol vannak a sarkai. Ezt úgy tudod gyakorolni - egy féligmeddig üres parkoló ideális erre - , hogy beparkolsz valahová, kiszállsz és megnézed, hogy hol is van ténylegesen az autó, illetve az út szélével párhuzamosan próbálsz menni és megkéred az oktatót, hogy mondja mindig, hogy milyen messze vagy az út szélétöl (vagy ha zavar, ha mondja, akkor idönként állj meg, szállj ki és nézd meg. Nem túl sokára már tudni fogod, hogy pontosan hol van az autó, és sokkal kevesebb problémád lesz.


Ne idegeskedj, meg tudod tanulni, csak ne "ellenség" legyen az autó meg a vezetés, mert amíg ennyire tartasz töle, az is akadályoz.


A szüleiddel meg nyugodtan beszélj, jobb, ha nyiltan megmondod, hogy neked még legalább 10 óra kell, mert szerinted így lesz csak meg a kellö biztonságérzeted.

2017. aug. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%

Én 78 órát vettem vizsga előtt, nem véletlen

Amúgy válts oktatót és autót, nem normális, hogy nem látsz ki

2017. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
89%

Nem hinném hogy béna vagy, maximum félénken vezetsz. 30 óra után az szokott vizsgázni, aki rokonokkal/ismerősökkel vezetett már sokszor. (Vagy van aki banki címletekkel beszéli meg a vizsgáztatóval a dolgot. Persze semelyik vizsgabiztos nem korrupt hiszen az törvénytelen :) ) Ha megmondod otthon hogy úgy érzed még szükséged van pár órára, akkor biztos nem harapják le a fejed :) Ha pedig tényleg kezded utálni a vezetést, akkor szerintem kérj egy másik oktatót, az tényleg nem lenne jó ha mire megvan a jogsid már utálsz is vezetni :/

Sok sikert! :)

2017. aug. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!