Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülö az aki sosem...

Milyen szülö az aki sosem keresi a gyereket?

Figyelt kérdés
Egy mai kerdes ihlette, de sokat gondolkoztam mar rajta regebben is. Ket baratom is van, ahol a szülök hazasok voltak, majd a gyerek egy eves kora utan elvaltak. Az apuka tehat nyilvan tudta, hogy van egy gyereke, megsem kereste soha, egyetlen egyszer ( felnöttkoraig es azutan sem) Nekem az annyira felfoghatatlan, meg ha gyülölöm is a volt hazastarsam, barmit megteszek, hogy lathassam a gyerekem, nem? Különösen, hogy nem egy veletlen balesetböl 18 evesen lett, hanem hazassagban... Ez nekem annyira elkepzelhetetlen...
2017. aug. 17. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Az apukák már csak ilyenek.Kevés férfi van, aki ragaszkodik a gyerekéhez. Sajnos. Talán a genetika az oka.
2017. aug. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Le leszek pontozva, de sebaj!

A szülői kötődés legtöbb esetben fokozatosan, néha hirtelen, de mindenképp ídővel alakul ki.

Na most.Ha egy apa az egyéves gyerekétől külön kerül , nem tartozik a gyerek jelenléte a mindennapi életéhez, így a kötődés vagy ki sem alakul vagy meglazul.

Ez nem azt jelenti, hogy nem tudja szeretni a gyerekét, csak épp nem kötődik hozzá úgy mintha ő nevelné.

2017. aug. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
En tuti nem pontozok le senkit. Nem a sjat igazam mellett akarok kardoskodni, hanem erdekel a valasz.
2017. aug. 17. 23:34
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Nézd, én ismerek olyan férfit, aki 10 éves koráig nevelte és szerette a gyerekét, aztán végleg felszívódott, mert a gyerek az anyja miatt a régi életére emlékezteti, ő meg már újat kezdett. A megbántott férfiúi hiúság hihetetlen dolgokra képes. Fura egy állatfaj az ember.
2017. aug. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
Ezek az apukak nyilván nem is akartak anno gyereket, csak "belekenyszerultek" az apa szerepbe. Vagy véletlenül terhes lett a nő és nem akart abortuszt, vagy simán csak engedett az "én gyereket akarok" nyomasnak a nő oldaláról
2017. aug. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Milyen anya az, aki az apa ellen neveli a gyerekét? Ismerek egy családot, ahol elváltak, mert az anyukának szeretője lett. A bíróság az anyának ítélte a gyerekeket, pedig nem volt munkahelye. Az anya elhitette a gyerekekkel, hogy az apjuk rossz. 10 év után jöttek rá a gyerekek, hogy az anyjuk a rossz, nem az apa. Azóta jó a viszony az apjukkal.

Nem lehet tudni, hogy mi van a háttérben.

2017. aug. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Aki manipulalja es felhasznalja a masik ellen a gyereket az sem jobb nyilvan.
2017. aug. 18. 07:51
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Nem, kérdező.


Én aint 18 lettem, az addig normális apám (aki felnevelt anya halála után) hipphopp elköltözött a mostohaanyámhoz, és onnantól kezdve szarik rám.

Egy városban éltünk, tíz percre egymástól, és annyit nem tett meg, hogy hetente beugorjon fél órára, sokszor egy hónapig, kettőig sem láttam - merthogy a mostohám kijelentette, hogy én ott senki vagyok, nem mehetek.


Ennek 10 éve, én azóta eljöttem 1000 kmre, és kb félévente találkozok apámmal fél-egy órará, ameddig a nő "engedi a kimenőt".


Pénzt persze adott mindig egy csomót, de nekem rohadtul nem a pénze kellett volna, hanem, hogy foglalkozzon velem is és ne legyek lényegében tök egyedül a világban, szinte szülők nélkül 18 évesen.

2017. aug. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
A páromat 8 évesen hagyta el az anyja, lelépett egy szó nélkül és azóta sem kereste. Szerencsére jófej, szerető apja van... De ezt nem tudom felfogni hogy egy ilyen nagyszerű, drága emberrel, mint ő hogy lehetett ezt megtenni...
2017. aug. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez apakent nekem is elkepzelhetetlen. A feleseggel megromolhat a viszony, el is lehet valni tole, de a gyerektol soha.

Sajnos vannak ferfiak akik a gyerekre ugy tekintenek mint a no "tartozekara", amig vele vannak addig az "ovek", utana nem torodnek vele. Ugyanez a tipus az, akit nem zavar az, ha az uj asszonynak elozo ferfitol van gyereke, amig a novel van addig az ove a gyerek is, amint mar nem, oket is otthagyjak.


Meg kell nezni kit valasztotok, ennyi.

2017. aug. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!