Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragudnátok a lányotokra...

Haragudnátok a lányotokra ezért? (lent)

Figyelt kérdés

Ősszel fog megszületni a féltestvérem, én pedig akkor külföldön leszek (3 hónapig).

Anya ezért ki van akadva, hogy miért most akarok elmenni.

Nekem erre az útra, szünetre szükségem van és most őszintén, egy újszülöttnek kétlem, hogy annyira nagy szüksége lenne rám. Persze, én is sajnálom, hogy nem leszek itthon, de a saját életem kicsit fontosabbak... Szerintetek ez önzőség nagyon?


2017. aug. 18. 13:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Dehogy önzőség! Egy cseppet se legyen lelkiismeretfurdalásod, anyád magának szül, nem neked!
2017. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Nem, minek kellenél te oda? Anyád már felnevelt valahogy téged is, uh nem hiszem, hogy a segítségedre szorulna. Még fogsz a tesóddal együtt lenni épp eleget.


Kérdezd meg, miért van kiakadva?

2017. aug. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Már kérdeztem, semmi konkrét indokot nem mondott, csak azt, hogy "nem igaz, hogy ezt az utazást most tudtam kitalálni", meg hogy én is így számítsak rá a későbbiekben...
2017. aug. 18. 14:03
 4/25 anonim ***** válasza:
14%
Ha szüksége van segitségre, esetleg úgy volt megbeszélve, hogy segítesz, akkor fura, hogy éppen a szüléskor utazol el. Nekem pl. annyira szükségem volt/van anyámra, hogy egész nyáron nem utazhatott el sehová, mert sokáig csak nagyon nehezen tudtam ellátni a kislányomat.
2017. aug. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Egy szó sem esett arról, hogy nekem segítenem kéne majd.
2017. aug. 18. 14:12
 6/25 anonim ***** válasza:
6%

Huzamosabb időre külföldre mész, tehát nem vagy fiatal. Ez alapján anyukád is tuti 40 fölötti. Ez a korosztály már nehezebben birkózik meg a nem alvással, a folytonos koncentrációval... Persze, ő vállalta, ő szerette volna, és ő lesz az anyukája, de szerintem igenis taplóság otthagyni minden segítség nélkül.


Még mielőtt jönne a kérdés, hogy ebben a cipőben járok-e: nem. 25 éves vagyok, most várom az első babánkat, és nem érzem, hogy a férjemen kívül szükségem lenne majd hatalmas segítségekre. Viszont ha anyukámra ránézek, aki szintén fiatalon szült, szóval egyáltalán nem idős, akkor látom, hogy bizony nem bírná már úgy az éjszakázást, és akármennyire is az ő gyereke lenne, és az ő felelőssége, segítenék a tesóm ellátásában. Egy normális családban ez így szokás.

2017. aug. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
9%

Megkérdezhetem, mennyi idős vagy? Otthon laksz még? Magadnak finanszírozod az utazást? Nem kötekedésképpen, csak sokat árnyal a képen. Ha esetleg az ő pénzéből "utazgatsz", kicsit jobban érthető, miért van így kiakadva, mikor úgy érzi, hogy szüksége van rád te meg az ő pénzén nyaralsz. De még így sem jogos, hiszen nem neked szüli a gyereket.

A tesóddal ugyanaz az apukátok? Egyébként mindegy is, elsősorban neki kellene segítenie édesanyádnak, az ő gyereke is.

2017. aug. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok, anyukám 40.

Külön élek már, szóval nyilván nem én kelnék fel majd a babához (mondjuk akkor sem, ha velük élnék). Nyilván ha itthon maradnék, segítenék, amiben tudok, meg ami nem teher számomra, de nekem most szükségem van arra, hogy kicsit távol legyek az itteni helyzetemtől (nem a szüleim miatt).

2017. aug. 18. 14:26
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem anya fizeti az utat.
2017. aug. 18. 14:27
 10/25 anonim ***** válasza:
80%

Nehogy hallgass az itt károgó begyepesedettekre.

Három hónap külföld semmi, most van időd tapasztalni.

Ki tudja mikor lesz megint lehetőség. Az itt károgók csak azt akarják, hogy neked is szar legyen.

Utána is tudsz segíteni anyudnak, másrészt ott van apuka/más rokon.

2017. aug. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!