Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért sír anyám lassan már...

Miért sír anyám lassan már naponta, hogy soha nem lesz munkám?

Figyelt kérdés

Folyton azzal jön, hogy manapság milyen nehéz munkát kapni, meg főleg megtartani az állást, el kell adnom majd a lelkem, különben örökre munkanélküli leszek, meg hogy csináljak jogsit mert anélkül se lesz belőlem semmi, meg sokszor csak úgy, különösebb kontextus nélkül sírdogál, hogy sose fogok munkát kapni.

(Jelenleg is dolgozok, imádom az állásom, előtte is dolgozgattam pár helyen, mindenhol szerettek és azt akarták, hogy ott maradjak náluk dolgozni)

Nem új probléma ez, már kisgyerekként is, ha rosszul viselkedtem, akkor jött a "munkahelyen ilyet nem szabad ám", meg "ott majd nem nézik ezt el". Ha tüsszentettem, csuklottam, csapvizet ittam, pattanásom nőtt, ilyesmik, akkor egyből kaptam ezeket. Mostanában viszont egyre jobban elfajul.

Bármit mondok neki, vagy bármi történik, abból kihozza, hogy amiatt nem lesz munkám. Sportolni akarok? Munka mellett nem szabad. Időt töltenék a párommal? Munka mellett nem szabad. Nem akarok jogsit? Munkanélküli leszek életem végéig. Lecseréltem a facebook borítóképem? Emiatt nem fognak felvenni sehova. A sor még végtelen...

Miért csinálja ezt??

Arról már lemondtam, hogy megváltoztassam, így nem feltétlenül azt akarom megtudni, hogy "mit tegyek", hanem az érdekelne, hogy ez neki miért jó? Vagy hogy miért lehet ennyire ráfeszülve a munka témára? Ez valami betegség?


2017. aug. 21. 12:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen szinten igen, betegség. Neki nincs most munkája? elvesztette a munkáját és nem talált? Ebben tudsz neki segíteni?
2017. aug. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
17%

Ne haragudj, de nem áll össze a kép.

Szerintem te nem dolgozol, csak odakamuztad, különben miért "sírna" anyud ezeken? Ráadásul, ahogy kiveszem a szavaidból, otthon laksz nála...gondolom ebből van már elege.

2017. aug. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Duenna ***** válasza:
6%
Mert igaza van anyádnak! Fedd fel a fenekedet a fotelből, és keress munkát, ami pénzből el tudod majd tartani magadat, és nem élsz az anyád kevés fizetésén.
2017. aug. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%
Látom valakiknek nehézséget okoz a szövegértés...:D a kérdező jelenleg is dolgozik, mint írta. Igen, szerintem betegség. Valami súlyosabb szorongás van a háttérben ami a munkához kötődik, jó lenne rávenni hogy menjen el a egy pszichológushoz.
2017. aug. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%
Jogsiban igaza van valamilyen szinten igaza van mert sokszor jól jön . De amugy a te döntésed . Én is sokszor meg kaptam hasonlokat mivel én gyárba meg sokak szerint rendes munkahelyen nem fogok dolgozni a fix elég volt belölle egy életre jelenleg is furgonozok ezt a szüleim nem nézték jo szemmel hogy ennyi minden után is csak a sofőrködés amiben jól érzem magam , de ra jöttek hogy én képtelen vagyok be menni a gyári 3 műszakba melozni . Igaz én jó rég ota saját magam tartom el saját fizetésből és saját lakásban .... Amíg otthon laksz a mamhotelben ezeket végig mondani fogja ..
2017. aug. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
5%

Mivel csak dolgozgatsz és nincs egy fix állásod, teljesen megértem anyádat.


Úgy nem lehet élni, hogy havonta állást váltasz, pláne nem tervezni, mert mivan, ha egyszer nem fogsz majd kelleni sehová, mert rájönnek, hogy aki félévet nem bírt ki egy helyen, az megbízhatatlan.


És szerintem nem dolgozol most sem, vagy nagyon alkalmi valamiket.

2017. aug. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Duenna ***** válasza:
7%
6-os! Ha dolgozna a kérdező, akkor az anyja nem sírna azon, hogy a gyereke nem kap majd munkát! A kérdező kamuzik! Szövegértés! :)
2017. aug. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%
Itt felesleges ilyen kérdést feltenni, mert vérszemet kapnak a válaszolók és belelátnak olyanokat is a kérdésbe, ami nincs... Itt az a normális, ha valaki 15 évesen már dolgozik teljes munkaidőben meg iskolába jár, 18 évesen pedig költözik.
2017. aug. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Az anyud dolgozik?Nem lehet,hogy a munkája, az élete során valami trauma érte és fél,hogy egyszer te is ugy fogsz járni?
2017. aug. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Azt írod, hogy jelenleg is dolgozol. Akkor miért sírna azért, hogy soha nem lesz munkád???

Szerintem egyébként a saját rossz tapasztalatait vetíti ki rád. Neki nyilván nem jó munkahelyei voltak, hanem olyanok, ahol kicsesztek vele.

Majd megoldódik, ha elköltözöl. Akkor általában szoktak rendeződni, az ilyen kis viták.

2017. aug. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!