Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a 12 éves kislány...

Elengednétek a 12 éves kislányotokat egy másik városba, ami egy órára van innen? A barátnőjével menne.

Figyelt kérdés
Bizonytalan vagyok, nem tudom, engedjem, vagy ne.

2017. aug. 24. 01:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%
Felnőtt kísérete nélkül nem. A barátnője gondolom szintén 12 éves lehet, szóval nem engedném el.
2017. aug. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
35%
Na látjatok ezért mondják, hogy "tápos városiak"... Engedd ell! Ezért olyanok a "mai fiatalok" amilyenek.
2017. aug. 24. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Sokmindentol fuggne. Miert menne, mennyi idore, konnyu-e jo-e a kozlekedes? Es nem utolso sorban, mennyire talpraesett es megbizhato a kislany.
2017. aug. 24. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%

Nem mondok inkább semmit, nem biztatlak, mert bármi balul sülne el, pont most történne vele, velük valami ...

Én a komcsi időben lehettem úgy 9-10, öreganyámtól egyedül jöttem haza, 60-70 km (így alakult pont). Már jó régóta zötykölődtem a buszon, láttam én, hogy egy fiatalabb fa sz i bámult kegyetlenül. Egyszer csak elkezdett mosolyogni és tapizni akarta a combomat, még jó, hogy voltak azért páran a buszon, én meg ennyi idősen és nem voltam azért egy elveszett csaj.

2017. aug. 24. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
42%
Semmikép sem ,csak felnőt kiséretével.
2017. aug. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
45%

Egyedül felnőtt nélkül nem. 12 évesen még nagyon ráér flangálni a saját lakóhelyén,nem hiszem,hogy ott nincs mit csinálni a barátnőkkel.

12 évesen még elég gyerekek,én nem kockáztatnám meg. 14 évesen kezdtem utazni,volt pár nem túl szép emlékem,szerencsére nem lett baj. Hova szeretnének menni és miért ?

2017. aug. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
52%

Régen ebbe a korba faluról egyedül jártak be ruhát venni maguknak

engedd el, önállóságot tanul

ha ismeri/ismerik a vàrost, nem tévednek el/szállnak rossz buszra akkor nyugodtan engedd el

2017. aug. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
96%
Mekkora a varos? Mivel mennenek? Mit csinalnanak ott? Milyen helyeken volt eddig egyedul?
2017. aug. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
60%
Én el fogom engedni a gyerekemet, ha lesz nekem. Nem életképtelen szerencsétlenséget akarok nevelni, akinek az önbizalma a béka feneke alatt van. Ezért tartom pocsék szülőnek a magyarok többségét. Mi skandináv országban élünk most és bőven lenne mit tanulni a magyarságnak tőlük. Az ő gyerekeik magabiztosak, talpraesettek, nem 30 évesen kezdik kapisgálni mik akarnak lenni, mernek és tudnak is cselekedni és dönteni, kreatívak, gyakorlatiasak. Az átlag magyar pedig milyen ? Egy pesszimista szerencsétlenség, aki nem hisz magában sem, nemhogy a jövőben. Ezt sajnos már a gyerekükbe is belenevelik. Hányszor hallottam már pl. ezt : ne jársz ott, mert megbotlasz és szétloccsan a fejed. Most ne segíts főzni, mert nem érek rá totojázni, mert te még nem tudsz főzni. Úgysem fog sikerülni ez meg az meg amaz. Ne menj oda, mert eltévedsz / megerőszakolnak stb. Ez az átlag magyar gyereknevelés. Meg az, hogy mindenki külön szobában nyomkod valamilyen gépet, amikor persze nem a nyavajgás megy, ami népbetegség : ez meg az fáj, melyik szakrendelőbe kell menni, melyik kolléganő mit csinált, melyik rokont hogy lehet kibeszélni stb. Undorító komolyan mondom. Tisztelet a kivételnek. Nekem pont van egy 12 éves tesóm. Egyedül is szokott utazni tőlünk 2-3 órára is. Elengedik apuék. És miért ? Mert megbíznak benne és értelmes lány. Egs burokban nevelt gyerekből semmi nem lesz. Egyébként pl. Japánban már 4-4 évesek is egyedül metróznak, buszoznak.
2017. aug. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

*4-5


Budapesten is láttam már kicsi ázsiai gyereket egyedül utazni. Ezerszer életrevalóbbak a korukbeli magyaroknál.

2017. aug. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!