Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valaki elkényeztetett,...

Ha valaki elkényeztetett, hogyan tud ebből előnyt kovácsolni?

Figyelt kérdés

Rólam lenne szó a kérdésben, huszonévesány vagyok és bocsi, ha ez a kérdés hülyén hangzik, de nem nagyon tudom kezelni ezt a helyzetet. Mindenem megvan anyagiak tekintetében meg a képességeim is elég jók egy szép karrierhez, de félek, hogy egy elkényeztett kis h.p. leszek 30 évesen is. Van már ìgy is pár ember, aki irigy rám x vagy y dolog miatt.

Hogyan lehetne ebből előnyt kovácsolni még mielőtt hátránnyá válna?

Sajnos az emberi kapcsolataim sincsenek rendben, van ugyan néhàny barátom, de ùgy érzem, mivel elég sok mindenem megvan, ez jól is van így, nem hiányoznak az emberek. A végére még annyit, hogy nagyon háás vagyok mindenért a szüleimnek.



2017. aug. 26. 14:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem önállósodj. Ha pénzed van, sokkal könnyebb mondjuk egy külön lakásba beköltözni. Ugyanúgy papa-mama szemefénye leszel, csak így nem lustulsz el és életképes leszel.
2017. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Egyetértek.
2017. aug. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Saját lakásban élek már évek óta, szóval annyira nem rossz a helyzet, mert elég önálló vagyok és meg tudok oldani sok mindent egyedül. Csak zavar, hogy nem kell dolgoznom egyetem mellett így is mindenem megvan. Ezért is ki nem állhat pár ember, azért romlott meg a kapcsatom velük.
2017. aug. 26. 14:58
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Nem gáz, ők száradjanak meg.

Viszont inkább irigyed legyen, mint sajnálód, mert akkor valamit jobban csinálsz náluk.

Egyébként ne zavarjon, hogy nem kell dolgoznod mellette, sok embert ez önmagában szétstresszel.

#1

2017. aug. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Mikor önhibáján kívül be kellett fejeznek a sulit, kb 1 evig nem csináltam sokat csak utaztam a parommal, ez a munkájához tartozik. Mikor egy pár csaj megtudta h nem dolgozok csak "utazgatok" kb úgy néztek mint a Veres rongyra. Hát pukkadjanak megbízható:D
2017. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Mikre javít a tablet nem hiszem el. Szóval pukkadjanak meg
2017. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Elvezd ki h mindened megvan, hova akarsz meg elonyt kovacsolni?? Ha van valami celod akkor valositsd meg es ne szegyeld h a szuleid tamogatnak, vagy ha szegyeled akkor ne fogadd el a segitseguket.
2017. aug. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Tök mindegy mit csinálsz az emberek találnak rajtad irigylésre méltót. Ha szép vagy az baj ha gazdag az a baj,ha szegény vagy de megdolgoztál egy szép autóért az is baj,ha nem vagy csodálatosan tökéletes de olyan párod van aki mondjuk top 1 az a legnagyobb baj,ezt tudod fokozni ha szegény vagy de lesz egy gazdag párod,fordítva szintén ha pl gazdag vagy és lesz egy szegényebb párod...minden baj. Ha hosszú a hajad ha szöke ha barna teljesen mindegy... Kicsit összevissza lett de egy a lényeg ne akarj megfelelni senkinek aki szeret így is szeret az emberek alap tulajdonsága az irigység van aki magában tartja van aki rosszindulatúan hangoztatja és ekörül forog az élete, én is szoktam irigy lenni aki aztmondja hogy ö nem szokott az pofátlanul hazudik. Persze magamban tartom az irigységem már csak a saját egom miatt is.
2017. aug. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

"zavar, hogy nem kell dolgoznom egyetem mellett így is mindenem megvan"


Ez ne zavarjon, hanem örülj neki, hogy így van, és becsüld meg azzal, hogy nem maradsz le a tanulmányaidban, vagyis nem 10-15 év alatt végzel el egy 5 éves egyetemet. Ha normál időben végzel, senki nem szólhat egy szót se. Majd dolgozol utána.

Ha viszont már eleve le vagy maradva, akkor szerintem a lelkednek is jót tenne, ha mellette munkát vállalnál heti x órában (akkor is, ha amúgy nem lennne szükséges az anyagiak miatt - akár önkéntes munka is lehet), hogy hasznosabbnak érezd magad az életben, mint így.

2017. aug. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen területen tanulsz? Milyen munkát szeretnél csinálni? Olyan terület lenne az ideális, ahol nem az számít hogy mit tettek alád a szüleid, hanem hogy te mennyi időt tolsz bele.
2017. aug. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!