Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya sosem visz el orvoshoz,...

Anya sosem visz el orvoshoz, sosem kezeli komolyan az egészségügyi problémáimat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyukám szerint csak az beteg, aki lázas. Egyértelmű, nem fogok minden kis megfázással orvoshoz menni vagy hetekig kimaradni a suliból, nem is erről van szó. A sulis stressz miatt sokat fáj a gyomrom és szédülök, és emiatt már többször is hazaküldött az osztályfőnököm. El is mentem egy ilyen alkalommal a háziorvoshoz, a vérnyomásom 70 körül volt, majd' elájultam, hányingerem volt ezért kiírt 3 napra. Anya ebből olyan patáliát csapott, hogy iskolakerülő vagyok, meg rossz tanuló (4,67 gimnáziumi átlag), mert állandóan csak lógnék.

A nőgyógyászati problémáimat sem kezeli komolyan. Hónapokig puffadtam, fájt a hasam, a menstruációm darabos és egyre kevesebb, de nem akart elvinni magánrendelésre, mert hogy drága, sztk-s rendelésre meg az volt a kifogása már, hogy "nem gyerekeknek való a nőgyógyász". Azóta sem derült ki bajom van, spóroltam pénzt, hétfőn megyek "titokban" magánrendelésre.

Nemrég petefészek gyulladást szedtem össze, meg valami folyást, a saját pénzemen vettem gyógyszert, kúpot, akkor meg az volt a baj, hogy "szedjem már össze magam olyan vagyok mint a cukor".

Tavaly nyáron egy hétig feküdtem, hánytam, hasmenésem volt, iszonyú gyomorfájásom, egy hétig könyörögtem neki hogy vigyen orvoshoz, mert én magamtól nem tudtam volna, olyan rosszul voltam. Végül nem ő, apa vitt el az ügyeletre. Mint utólag kiderült valami vírusos gyomorgyulladásom volt amikre antibiotikumokat kaptam.

Ha valami komolyabb bajom van, hiába mondom neki hogy vigyen el szakrendelésre, mindenre az a kifogás hogy hipochonder vagyok meg bebeszélem magamnak, ami nrm igaz, de ha meg elmegyek magamtól, vagy nem tőle, hanem mástól kérek segítséget, akkor ordít, veszekszik, minden szrral megbüntet, mintha nem tudom milyen bűnt követnék el, sosem vesz komolyan. Egyébként saját magával szemben is ilyen. Miómái meg cisztái vannak, de már tizen valahány éve nem volt dokinál, rákszűrésen sem. Tüdőszűrőről ne is beszéljünk. Egyszer szívinfarktusra utaló jelei voltak, ami hálistennek végül nem lett, de akkor sem tudtuk elküldeni még a háziorvoshoz sem! Mert hogy "ő még nem beteg".

Lehet ezzel a gondolkodásával tenni valamit? Lehet rajta változtatni?

16/l


2017. aug. 26. 21:03
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
50%
Gyámügy. Nem normális, felelőtlen szülőnek az jár. Apád ilyenkor hol van ? Vagy annak is annyi esze van, mint egy hamutartónak ?
2017. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Apa alig van velünk, hajnaltól késő estig dolgozik. Van hogy nem is látom egy hétig, csak hétvégén.
2017. aug. 26. 21:08
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Attól még beszélhetsz vele, ha gond van. Anyád nagyon rosszul kezeli ezeket, de legalább apád a lelkére beszélhetne, ha már elvinni nem tud. Ha ez semmiképpen nem opció, akkor az osztályfőnökkel vagy más felnőttel, akiben megbízol kéne beszélni nagyon sürgősen. Ugye nem akarod megvárni, amíg mondjuk meddő leszel valami női bajtól, amit könnyen lehetett volna kezelni, ha időben orvoshoz mész, vagy más maradandó bajod lesz? Például ilyen hányós-hasmenéses bajoktól simán ki lehet száradni és akkor neked annyi, ha anyádon múlik.
2017. aug. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Ő ez a tipikus "orvoskerülő" tipus

nem lehet vele mit csinálni, egyedül mész, és ha patáliát csap akkor nyugodtan mondd meg neki, hogy az iskola fontosabb-e neki vagy a te életed?

2017. aug. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
41%
Nem, de 16 évesen én már tökegyedül jártam dokihoz, mert nem szorultam apa segítségére - mellesleg dolgozott álló nap, nem is tudott volna elvinni.
2017. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Én is egyedül járok, nem erről van szó, csak konkrétan le vagyok bszva meg büntetve ha el merészelek menni. Komolyabb probléma esetén meg nincs pénzem magánrendelésre, megbeszélni sem tudom kivel.
2017. aug. 26. 21:50
 7/35 anonim ***** válasza:
44%

Az apukáddal beszélj. Egyéb beszámítható rokon? Nagynéni, nagybácsi, nagyszülő? Az iskolaigazgatónak is elmondhatod.

Anyádnak valami orvosfóbiája van. Nem normális, az biztos. Őt meggyógyítani nem tudod, ahhoz szakember kéne. De fog ő még orvoshoz kúszni-mászni, ha az elhanyagolt betegsége olyan állapotba hozza, hogy a görcsöktől nem lesz képes saját lábán elmenni.

2017. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
16%

Az, hogy anyád nem normális, azt azért vágod. De most a problémára koncentráljunk: próbáld magad az internet segítségével fejleszteni, hogy melyik betegség hogyan gyógyítható házilag, illetve minek mi a tünete. Anyádat meg kéne győzni a megelőzés fontosságáról, hogy kevesebb nyavalyát kapj el és most nek a teszkós vitaminra gondoltam. Szerinted benne lenne? Vagy az is tápos, aki ilyet szed?

Amúgy milyen étrendet biztosít az egészséged megőrzése érdekében?

2017. aug. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
51%

Kezdjük ott hogy kamuzol a vírusos gyomorgyuladásra nincs antibiotikum,mert nem hat.

Orvos fobiával nem lehet semmit csinálni.

Amugy felnőtként voltam 1 x nőgyogyászati magánrendelésen ,semmmivel nem volt jobb vagy adott többet mint az sztk.viszont időpontos .

2017. aug. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
0%
És még egy neked nem felnőtt nőgyogyász kell meg magánrendelés ,hanem gyerek 18 év alatt oda szokták vinni mert van olyan is .
2017. aug. 27. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!