Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők (és nem szülők), ti...

Szülők (és nem szülők), ti erre hogy reagálnátok? Mit lenne helyes tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Anya eléggé megsértődött és kiakadt rám, szerintem nem teljesen jogosan. Az első egyetemi évem után a nyárra haza kellett költözzek, hogy a testvéreimre vigyázzak, így a barátaimmal sem tudtam június óta találkozni. Szombaton költözöm vissza, és már hetek óta beszéljük, hogy mivel a baráti társaság nagy része akkor már ott lesz, tartunk egy amolyan beköltözős, "welcome back" bulit, főleg, hogy aznap este az egyik kedvenc előadom is koncertezik a városban. Amikor mondtam, hogy akkor én szombaton már maradnék is a lakásban, és nem jönnék velük haza, anya elhordott mindenféle sz*r-szemét (...)alaknak, mert vasárnap apum szülinapja lesz. Persze lelkifurkám van nekem is, hogy így kihagynám, viszont apa már mondta, hogy dolgoznia kell egész nap, és őt annyira nem is bántaná, hogy nem vagyok itthon. Anyum viszont megsértődött, hallani sem akar arról, hogy én a barátaimmal legyek, pedig már azt is mondtam, hogy akkor vasárnap hazautazom, majd vissza, ami kb 4 órát jelentene, tehát értelme nem sok lenne.... Tényleg ekkora baj, hogy én csak 4 nappal később (csütörtökön) köszönteném meg aput? És mellesleg, miért anya sértődik meg? Szülők, és nem szülők, szerintetek ebben a helyzetben mit lenne helyes tenni? 20L

2017. aug. 31. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

alapból az nem normális, hogy haza KELLETT jönnöd, hogy a tesóidat pesztráld.


Ő szülte őket, az ő dolga, oldja meg.

2017. aug. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként azt lenne helyes tenni, hogy nem foglalkozol vele, mert érzelmi zsarolókkal nem törődünk érdemben.
2017. aug. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem normális. Egész nyáron otthon voltál velük és még pesztráltad a tesóidat is. Legyen már elég... Semmi értelme otthon lenned apud szülinapja miatt, ha ő úgysem lesz otthon. Köszöntsd fel, mielőtt visszajössz pestre.
2017. aug. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Tojd le magasról anyád véleményét. Apud azt mondta, hogy nem baj, ez legyen most a mérvadó.
2017. aug. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igaza anyukádnak. Ne törődj vele, majd lenyugszik. Apudat persze köszöntsd fel a szülinapján telefonon legalább, aztán személyesen meg 4 nap múlva.

40/N

2017. aug. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy jogos a kiakadása, ne szórakozz már... Már alapból az sem normális, hogy anyád elvárja tőled, hogy egész nyáron a tesóidra vigyázz. Veled egy idős vagyok, én is a szüleimmel élek és koliban lakom év közben, de azért el szoktam járni nyáron ide-oda a barátaimmal. Persze szívesen segítek, ha valamire megkérnek a szüleim, de ne háztartási rabszolgának tartsanak már... Szerintem nyugodtan bulizz a barátaiddal, anyád csak megnyugszik idővel, apukád meg úgysem bánja, hogy nem vagy otthon, úgyhogy maximum felhívod a szülinapján és telefonon megköszöntöd, majd személyesen is, mikor hazamész.
2017. szept. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Felnőtt korban nem olyan nagy szám a szülinap hogy elvárjam mindenki körülöttem ugráljon. Apáddal beszélj, ha őt nem bántja akkor anyád hiába csinálja a palávert.
2017. szept. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi kotelezetseged nem lett volna haza utazni h a tesoidra vigyaz. Neked is jar a nyar. Anyad meg nem vonhat felelosegre.en meg megmondanam a velemenyem neki
2017. nov. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!