Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Anyám utál,...

Mit csináljak? Anyám utál, nevelőapám utál.

Figyelt kérdés
Anyám teljes szívéből gyűlöl, amióta az eszemet tudom, érzem rajta. Mindig a fejemhez vágja, hogy hülye ingyenélő vagyok (14 évesen?) meg hogy semmit sem csinálok itthon (nincsenek barátaim, nem járok sehova, egész nap otthon vagyok, a rendelkezésére állok). Aztán reggel kiadja az utasítást, hogy pl: mosogassak el, indítsak el egy mosást, teregessek ki és portalanítsak le mindenhol, stb. Utána megcsinálom az egyik feladatot, leülök tévézni, kimegy a fejemből, hogy ki kéne teregetni, és ő nem szól. Aztán elkezdi ő csinálni, mondom neki, hogy csinálom helyette, és akkor elkezd ordibálni (már mondtam hogy mit). A nevelőapám is pszichopata, hajamnál fogva rángat, ordibál. 14 éves vagyok, fiú. Most lettem nyolcadikos. Elköltözzek az apámhoz? De már elterveztem itt a középsulit meg minden, nem akarom az egész életemet felforgatni. Amúgy anyám is kiszeretett a nevelőapámból, de nem tud lépni, mert ő nem keres annyit, hogy megéljünk. Minden nap minden percében az öngyilkosságon töröm a fejem. De nem akarok azért meghalni, mert a szüleim(nevelőapám és anyám) utálnak. Az igazi apám nagyin messze él tőlünk. Tanácstalan vagyok. Elég bután hangzik, de nagyon durván mondja hogy semmirekellő, ingyenélő, megbízhatatlan vagyok. Na mindegy. Köszi a válaszokat!

2017. szept. 2. 20:01
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
*nagyon
2017. szept. 2. 20:02
 2/24 A kérdező kommentje:
Remélem van valami ötletetek. Valami. Bármi.
2017. szept. 2. 20:11
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj apáddal, hogy hozzá tudsz-e költözni. Ott is biztosan van középiskola.
2017. szept. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Költözz apukádhoz minél előbb! Középsulit találni bárhol lehet, ha pedig azt mondod hogy nincsenek barátaid, akkor pláne mindegy (az iskola szempontjából).


Ilyet meg ne is mondj, hogy öngyilkosságon töröd a fejed, még csak 14 éves vagy, hidd el hogy ez nem megoldás.

2017. szept. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
De nem merek lépni. Valami miatt. Plusz még valahol legbelül szeretem az anyám, hiába utál. Nyíltan lépjek, vagy titokban? Vagy a következő veszekedés alkalmával megmondom: ha nem akartok eltartani, akkor elmegyek az apámhoz? Hogyan?
2017. szept. 2. 20:26
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Apukádnak be kell adnia gyermekelhelyezési kérelmet, különben anyukád visszavitethet a rendőrséggel.
2017. szept. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor beszeld meg apukaddal szerintem, es ezutan egyutt mondjatok el anyukadnak. Ha ez nem megoldhato, hogy az apukad elutazzon hozzatok, akkor te mondd meg neki, hogy ugy dontottel, jobb lesz neked egy masik kornyezetben. Mondd meg anyukadnak, hogy majd ezutan is latjatok egymast, fogtok talalkozni. Illetve azt is felhozhatod ervkent, hogy tobb idot szeretned apukaddal tolteni, itt az ido, hogy meg jobban megismerd ot. Most fontosabb, hogy egy ferfi peldakep legyen elotted, a fius dolgokat is jobban meg tudod vele beszelni. Ezeket mondd el anyukadnak, miutan apukaddal is atbeszelted a dolgot.
2017. szept. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%
14 eves kor felett mar nem viszik vissza a gyereket az anyahoz, hanem figyelembe veszik a gyerek kivansagat, hogy kivel szeretne elni.
2017. szept. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukad amugy sem keres annyit, hogy megeljetek, akkor emiatt is jobb lenne neked apukadnal. Meg a birosag sem igen itelne teged anyukadnak, ha nem tud eltartani. Holnap hivd is fel apukad telefonon, ha lehet akkor, mikor anyukad meg a neveloapad nincs otthon, ha ez nem megoldhato, akkor az utcarol mobiltelefonrol, telefonfulkebol, ha netan nincs mobilod vagy nincs rajta penz.

Minel hamarabb beszelj vele, mar holnap, akkor nem fogod a fejed ilyen butasagokon torni, mint az ongyilkossag.

Most intezzetek el a koltozest meg szeptemberben, ilyenkor ev elejen a legjobb uj osztalyba kerulni.

2017. szept. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Először beszélj apáddal! Szép és jó, hogy te oda akarsz költözni, de azért nem árt tudni, hogy ezt megteheted-e. Ő úgy rendelkezett be, hogy anyáddal élsz.

Semmi esetre se egy veszekedés közben dobálózz ezzel, úgy hogy apád semmiről se tud még. Nagyon rosszul sülhet el.

2017. szept. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!