Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Anyám utál,...

Mit csináljak? Anyám utál, nevelőapám utál.

Figyelt kérdés
Anyám teljes szívéből gyűlöl, amióta az eszemet tudom, érzem rajta. Mindig a fejemhez vágja, hogy hülye ingyenélő vagyok (14 évesen?) meg hogy semmit sem csinálok itthon (nincsenek barátaim, nem járok sehova, egész nap otthon vagyok, a rendelkezésére állok). Aztán reggel kiadja az utasítást, hogy pl: mosogassak el, indítsak el egy mosást, teregessek ki és portalanítsak le mindenhol, stb. Utána megcsinálom az egyik feladatot, leülök tévézni, kimegy a fejemből, hogy ki kéne teregetni, és ő nem szól. Aztán elkezdi ő csinálni, mondom neki, hogy csinálom helyette, és akkor elkezd ordibálni (már mondtam hogy mit). A nevelőapám is pszichopata, hajamnál fogva rángat, ordibál. 14 éves vagyok, fiú. Most lettem nyolcadikos. Elköltözzek az apámhoz? De már elterveztem itt a középsulit meg minden, nem akarom az egész életemet felforgatni. Amúgy anyám is kiszeretett a nevelőapámból, de nem tud lépni, mert ő nem keres annyit, hogy megéljünk. Minden nap minden percében az öngyilkosságon töröm a fejem. De nem akarok azért meghalni, mert a szüleim(nevelőapám és anyám) utálnak. Az igazi apám nagyin messze él tőlünk. Tanácstalan vagyok. Elég bután hangzik, de nagyon durván mondja hogy semmirekellő, ingyenélő, megbízhatatlan vagyok. Na mindegy. Köszi a válaszokat!

2017. szept. 2. 20:01
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
Nekem is ugyanilyen az anyam. Csak nekem nem feladatokat ad hanem az osszes duhet rajam vezeti le. Amiota a eszemet tudom “szemet szar” vagyok a szemeben. Hatalmas megvaltas lesz ha felnottkent elkoltozhetek tole.
2017. szept. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Pedig bátornak kell lenned, legalabb koliba menni, nyolcadik után, vagy Apuddal minél elobb beszelni!

Kitartást, szorítok!

2017. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Nekem nincs a házimunkávak bajom! Szeretem is csinálni! Csak az hogyha kimegy az egyik a fejemből, akkor egyből ez van. Hogy lehet elvárni egy 14 évestől, hogy úgy teljesítsen, mint egy felnőtt?
2017. szept. 2. 21:39
 14/24 anonim válasza:
63%
Legyél jó gyerek és utálj te is, az utálat összeköt titeket.
2017. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Megírtam a levél piszkozatát az apámnak, amit messengeren el is fogok neki küldeni. De a tetteink olyan bonyolult, olyan szerteágazó következményekkel járnak, hogy jóformán lehetetlen azokból a jövő eseményeire következtetni. Ezzel a levéllel olyan eseményeket indítanék el... Félek. Pedig nem vagyok egy pisis, de most igazán félek...
2017. szept. 2. 21:55
 16/24 A kérdező kommentje:
Valakivel beszélhetek privátban? Kérlek! Aki meghallgatna! Köszi!
2017. szept. 2. 22:00
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Mérlegelj! Ezen a helyzeten változtatni kell, segítségre van szükséged, ezt egyedül nem fogod tudni megoldani, pszichésen tönkremész, ami végigkíséri az életed.

Apukáddal jobb lesz? Ő hogy viszonyul hozzád?

Először mond el neki, hogy mi megy otthon, és beszéljétek meg, hogy ez után mi legyen.

2017. szept. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ne félj! Tartozol magadnak annyival, hogy ha már a jóarc szüleid nem biztosítanak megfelelő környezetet neked, akkor te teszel magadért, már nem vagy kisgyerek. Nagyon nehéz, voltam hasonló helyzetben és menned kell. Meg kell tenned, ami nem megy, nem kell erőltetni. Ha nem leszel ott, ketten maradnak és eldől mi lesz kettejük kapcsolatával, és lehet édesanyáddal meg fog pozitív irányba változni a kapcsolatod!
2017. szept. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én is arra gondoltam, amit az utolsó írt. Lehet, hogy Anyukád a nevelőapád miatt lett ilyen. Beszélj Apuddal, iskolát válthatsz még tanév közben is, 14 évesen pedig dönthetsz, melyik szülődnél szeretnél lakni. Ha Apukádhoz kerülsz, hátha Anyud is ki tud lépni a mostani kapcsolatából és jóra fordulhat a dolog. Anyukáddal mindenesetre ne szakítsd meg a kapcsolatot. Ő nevelt eddig, tudom, rosszul esnek a szavai, de kamasz vagy, ilyenkor az ember másképp látja a dolgokat.
2017. szept. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Istenem..

Ne legyél öngyilkos. Ne tord ezen a fejed.. Megeri kuzdeni,es elni, majd egyszer minden sokkal jobb lesz,majd egyszer boldog eletet fogsz elni,es akkor elmondhatod,hogy igen,te megcsinaltad..

Kerlek szepen maradj eros,es kitartast kivanok neked. Kuzdj tovabb,oke?


Kerj apukadtol segitseget. Vagy ugyis kezododik az iskola, egy tanarnak mondd el a dolgokat, egy olyannak akiben megbizol. Lepj valamit.:(

2017. szept. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!