Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Válás után a volt feleségemmel...

Válás után a volt feleségemmel maradt a fiam. Mivel én olaszban dolgozok. Havi 45 ezer gyerektartást fizetek + a menzát + foci edzést + rajziskolát. Mennyi lenne az elég egy gyerekre havonta? 160 ezret kért beiskolázásra.

Figyelt kérdés
Imádom a fiamat, két hetente küldök csomagot neki, havonta hazajárok akkor vele vagyok de azt látom nincs ruhája. Sokszor mondja nincs jó farmerja, anyukája késve fizeti az osztálypénzt. Tudom a méreteit, mindig küldök neki ruhákat de az anyja eladja. Felakart jelenteni a gyámhivatalnál mert az iskolai dolgokat megvetettem a nagymamával és nem neki adtam kézpénzben. E-naplóban volt a lista, mindent megvettek. Táskát, cipőt ruhát ezt mind a gyerektartásin kívül. Nagyon rosszul érzem magam nem sajnálom a pénzt de úgy érzem kihasznál
2017. szept. 5. 09:05
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen kihasznál a volt feleséged,a gyerekre akarja fogni,jogy nincs pénze és leakar húzni.
2017. szept. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
75%

Én elváltként azt nem értem,miért kér beiskolázásra külön pénzt? Fizeted a gyerektartást,azon felül semmit nem vagy köteles fizetni! Ha veszel a gyereknek valamit,veszel,ha nem,nem! Ez a te döntésed!

3 gyereket felneveltem egyedül,soha nem kértem külön pénzt,igaz nem is kaptam volna! :D

2017. szept. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
86%

Vedd meg a gyereknek, amit gondolsz, fizesd ki a menzáját, stb.


A gyámügyes fenyegetés egy vicc, le fogják pattintani.


Öröm látni, hogy így gondoskodsz a gyerekről, mint kötelességed is. De én elgondolkodnék egy elperlésen, ha ilyen rossz a helyzet.

2017. szept. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
79%
Úristen milyen nő ez? A gyerektartást mindig utald át vagy csekken add! ne kézbe neki! Így van nyoma hogy rendesen fizeted nem tud a gyámhivatalhoz menni.Mondd hogy Te mész a gyámhivatalhoz őt feljelenteni ha megtudod hogy még egyszer eladja a ruhákat amiket a fiadnak veszel vagy küldesz! A nagymama jó ötlet volt! legközelebb is vele vetess meg mindent. ennyi elég egy gyerekre ne aggódj. A fiad meg egyre nagyobb lesz átlátja majd a helyzetet hogy jó apa vagy!
2017. szept. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
6%

Havi 45 rohadtul nem elég egy gyerekre, az fedezi a rezsit meg kaját esetleg, de lehet, azt sem.


Beiskolázás...

táska 6000 ha nem szart akar venni, ami szétszedi a gerincét

tolltarto 1000 legalább

rajzra: szinesek, festék, tempera, ecset, rajzlap, szines lap, irolap

matekre: korong, pálcika, ora, dobokocka

tornadressz vagy sulipolo, cipö

füzetek, meg a sok szar, amit még kérnek...


Simán van egy 30- ban, söt, jo a 160 eléggé sok :)

2017. szept. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
85%
A helyedben elperelném tőle a gyereket. Milyen gusztustalan némber lehet már !!! Pénzt kér a gyerekre hivatkozva - nem is keveset -, de ezt magára költi. A fiúnak még jó nadrágja sincs. Ez tartozik a gyámügyre ! Az hogy a nagymamán keresztül adsz sulis cuccokra pénzt, az pont hogy az anyát minősíti és nem téged.
2017. szept. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
79%
Jól érzed, tényleg kihasznál. Nagyon el kellene vele beszélgetned, mert ez így nem normális.
2017. szept. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
80%

Amit fizetsz, az bőven elegendő a részedről.

A volt feleségedet nem neked kell eltartanod!

Illetve közös a gyerek, ami nem azt jelenti, hogy csak kizárólag te vagy az, aki megvesz mindent a gyereknek. Fele arányban szálljon be ő is a gyerek dolgaiba és akkor meglesz mindene a gyereknek.

2017. szept. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
12%

Akkor neveld te a gyereket, de gondolom, az már nem pálya neked, karriert ott hagyni, du. 4- kor lelepni a munkahelyről, főzni, mosni, tanulni, ápolni...

Próbáld ki, neveld te... Utána megtudod, mi mennyi....

2017. szept. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
17%
Nem felezni, kell a költségeket. Illetve lehet, de akkor számold bele a másik idejét, fizikai gondoskodást. Te bármikor mwgihatsz egy sort munka után, egy anyuka nem. Ő neveli a gyereket. Ő gondoskodik róla természetben hosszú évekig. Te meg letudod nemi pénzzel, és szabad vagy. Gondolkozz már.
2017. szept. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!