Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülôk! Hány éves kortól...

Szülôk! Hány éves kortól tartjátok normálisnak azt, hogy a gyerek alkoholos italt fogyaszt?

Figyelt kérdés

2017. szept. 6. 17:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Sokmindentől függ, de 14-15 éves kortól. Nyilván berúgni nem kell.
2017. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Par kortyot szuloi felugylet mellett szerintem nyugodtan lehet kamaszkortol. Inkabb elottem, biztonsagos kornyezetben ismerkedjen meg vele, mint mashol, ahol esetleg nem vigyaznak ra, beletesznek valamit, kihasznaljak, hogy nem ismeri a merteket meg...
2017. szept. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mármint azt, hogy benyakal egy üveg vodkát, vagy azt, hogy elszürcsöl egy cidert szép lassan? Alkalmakkor, vagy "csak úgy"? Nem mindegy :D

Nálunk 14-15 év a korhatár az ismerősi körben mindenhol az alkoholfogyasztásnak, ekkor azt jelenti, hogy alkalmakkor ő is megihat egy pohárka bort a felnőttekkel.

2017. szept. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
17
2017. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%
18!
2017. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
1kispohár sört deci bort cydert 14fölött. Amúfy tök mindeggy engeded nem engeded haverokkal ha akar menni gog. Mi pl katolikus iskolába jártunk lyukas órán a Tokaji borozóba deci furmintra kiugrottunk!
2017. szept. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Gyengébbnél 15, erősebbeknél min. 16-17 legyen.
2017. szept. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem szülő vagyok, de én szívesen megosztom veletek, hogy nálunk hogy vannak az ilyenek. Tesóm esetében (ő fiú) is ezek a "szabályok" voltak érvényesek, engem sem neveltek másképp (nyilván úgy értem, ebből a szempontból).

Alkoholt 13 éves korunktól ihattunk itthon - családi összejövetelekkor mi is ihattunk kaja előtt egy pálinkát, esetleg máskor elfeleztünk apával egy sört.

Rengeteg alkoholos ital van itthon, de egyszer sem jutott eszünkbe az, hogy nekiálljunk inni vagy titokban rájárjunk a teli üvegekre. Megbíztak bennünk, nem volt tiltott dolog (mértékkel) inni, és emiatt nem voltak konfliktusaink.

Megismertük a határainkat még az előtt, hogy egy nagyobb buliban először ittunk volna alkoholt, aztán az öntudatlanságig piálunk, mert nem tudjuk, hol kell megállni.

Szerintem pont ezért jó, hogy néha mondjuk ihat egy 13-14 éves is 1-1 pohár bort, vagy egy doboz sört, akár alacsonyabb alkoholtartalmút, mert nem az lesz, hogy amikor 16-17 évesen elkezd bulizni meg a haverokkal kijárni, minden hétvégén lerészegedik, és titkolóznia kell a szülő előtt.

Tudnék a végtelenségig beszélni arról, hogy miért jó az ilyen neveltetés, nekem itthon is és buliban is meg van engedve, mégsem szoktam részeg lenni. Az a tapasztalatom, hogy akiknek nem engedik, általában azok fetrengenek meg csinálnak hülyeségeket mattrészegen, mert otthon tabu, és olyankor elszalad velük a ló.

2017. szept. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%
Én 50 éves koromtól tartom normálisnak. :-))
2017. szept. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
26%

Nem veletlen a 18 eves hatar.

Alkohol kamaszkorban nagyobb esely alkoholizmusra kesobb.

Egy kortyot sem 18 ig

Ha megengeded akkor ezzel azt sugalod oke inni.

2017. szept. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!