Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum sokat cigizik mostansag,...

Anyum sokat cigizik mostansag, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nyaron teljesen rendben volt, max havonta elszivott 1-2 szalat. Amiota elkezdodott a suli tobbet van kint a cigijeve, mint bent... ES NEM TULZOK. Ahanyszor setalok az udvarra o ott van es cigizik. Szerintem meg jegesobe is kimenne vsak azert, hogy elszivhasson 1 szalt

Mit tegyek? Kerdeztem, mi a baj, de csak a sablonos "semmi baj" szoveget mondta.

Most helyeztek at masik suliba, lehet ezert? (Igen, tanar)

Esetleg mert 11.-es vagyok es a tovabbtanulas? Ennyire ki lehet akadni ezeken?

Hogy "viditsam" fel? :( nagyon rossz nezni ahogy elsziv egy nap egy dobozt vagy tobbet...


2017. szept. 6. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem több kisebb dolog is összejöhetett nála. Az "aggódom érted" technika szerintem beválna nála. Mond meg neki,hogy tényleg félted az egészségét és hogy még ha lassanként is,de szeretnéd ha lecsökkentené az adagját. Nem tudom mennyire vagy sírós vagy lelkizős és nyilán nem lenne jó ha megjátszanád magad,de ha látja hogy szomorú vagy emiatt akkor talán hatni fog rá.
2017. szept. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Fene tudja, én is próbálkoztam, hogy ne bagózzon, konkrétan emiatt romlott meg a kapcsolatunk, már alig beszélünk...

Ne erőltesd, mert akkor téged is lekoptat, mint az én anyám engem....

2017. szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Biztos gondjai vannak , amiket nem tud megosztani.

En is ha stresszelt vagyok többet szivok. Azaz szivnak, ha a lanyom nem kezdene sirni emiatt , ami roppant idegesitö. Tudom h aggódik , nagyon aranyos, de megterhelö h lopakodnom kell miutan elaludt h tudjak rágyújtani. Ha itthon van hetvegen nem megoldható egyáltalán.

Nagyon nem jó ez nekem, sajnos idegesit.

Az ember gondolkodik hogyan oldja meg a gondokat es közben meg a gyerek kijön utana a teraszra es ott visit.

Ha kihajolok titokban a konyhaablakon, befújja a fustöt a szél.

Sokszor örulök ha asuliban van

2017. szept. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Nyugi, nem miattad! Odébb van még az a továbbtanulás!

Elmondhatod neki barátságosan, hogy aggódsz miatta, mert árt neki, de azért ne fűzz komoly reményeket ahhoz, hogy ettől abbahagyja. A függőségtől nem könnyű megszabadulni, és talán nem is akar.

2017. szept. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
A dohányzás függőséget okoz.Elszivsz 1-2 szálat naponta egyet meló előtt egyet utana és félévvel később hopp 1 doboz naponta. Felnőtt megengedheti maganak.De ha nagyona ggódsz az egészségért vegyél neki egy e cigit nagy jó a nők imadjak mert sok fajta izesités van meg nem budos mégis van benne nikotin. és ne csesztesd emiatt. Hidd el sokkal rosszabb dolgokat is csinalhatna szabad idejében mint a dohányzás
2017. szept. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Én nem hinném, hogy miattad cigizik. Az elgondolás is fura. Azért szívja, mert neki valamiért szüksége van rá.

És azt se értem, mit akarsz tenni? Felnőtt ember, azt csinál, amit akar. Az én anyám is cigizik, és ha fejreállok, akkor is szívni fogja.

Nem vagy kicsit egocentrikus?

2017. szept. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Beszélj vele, eáde ettöl termászetesen neü.fogjaA letenni, söt még neked is eshet, gofy szállj le róla :(


Anya egészen addig nagy dohányos volt, mig tüdöemboliát nem kapott, de utána soha nem gyüjtott rá többé, pedig lett volna rá oka...

2017. szept. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
No igen. az enyém stroke-t kapott a sok cigi/kv kombinációtól. Azóta egyet se szív... aki meg a cigin vezeti le a feszültséget az meg is érdemli. Mondom ezt úgy, hogy 15 évig dohányoztam. Soha többet.
2017. szept. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Duenna ***** válasza:
48%
Megoldatlan lelki problémái vannak, ami NEM veled kapcsolatos, de megosztani nem tudja veled, mert valószínűleg nem rád tartozik. Akkor szoktak az emberek többet cigarettázni, ha idegesek. Mivel nem írtad, hogy édesapád mellette állna, akkor lehet, hogy innen is fújhat a szél. Párkapcsolati és/vagy munkahelyi problémái vannak. Válassz ki egy nyugodt napot vagy estét, amikor úgy érzed, rákérdezhetsz a problémáira. Mondd azt: "látom, valami nincs rendben, tudok valamiben segíteni?" Ha jó passzban van, akkor talán mond valamit, ha nem, akkor ne erőltesd a témát, lehet, hogy majd egy későbbi időben elmondja, vagy megoldódik.
2017. szept. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%
Tudatosíthatnád anyáddal, hogy az idegeskedésnek nem a tüdőrák az ellenszere!
2017. szept. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!