Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim egyszerűen semminek...

A szüleim egyszerűen semminek nem tudnak örülni. Miért ennyire negatív a hozzáállásuk?

Figyelt kérdés
Egy éve egyetemre járok, és mellette dolgozom részmunkaidőben, megveszek magamnak olyan dolgokat, amikre korábban nem futotta, illetve nekik valószínűleg nem is volt rá igényük soha. Imádom a könyveket, viszonylag gyakran vásárolok a SAJÁT pénzemből, amiért megdolgoztam, illet elkezdtem pl. színházba járni, kb. havonta egyszer. Anyu lecseszett, hogy minek költöm a pénzemet könyvekre, mikor annyi van már, és minek járok színházba, főleg ennyit. Mikor más egyetemista szaktársaim pl. arra verik el a pénzüket, hogy hétvégenként jól berúgjanak vagy bedrogozzanak. Nagyon szeretek nyelveket tanulni is, de eddig nem igazán engedhettük meg magunknak, ezért úgy döntöttem, a pénzemből nekifogok egy új nyelvet megtanulni és beiratkoztam egy tanfolyamra. Anyuéknak erre is az volt az "építő jellegű" hozzászólásuk, hogy bolond vagyok és mi a francnak fogok bele még ebbe is az egyetem meg a munka mellett, holtfáradt leszek esténként mire hazaérek és utálni fogom az egészet. Egyszerűen nem tudok olyat csinálni, aminek örülni tudnának, pedig ezek egyáltalán nem hülyeségek. Nem tudom egyszerűen megérteni, miért kell mindenhez így hozzáállni és lelombozni az embernek a lelkesedését. Mégis mikor tanuljak nyelvet, ha nem most? Majd amikor már teljes munkaidőben dolgozok, vagy még gyereket is nevelek mellette? Ők itthon állandóan csak panaszkodnak mindenre, főleg a munkájukra. Jobban örülnének neki, ha én is csak szenvednék minden egyes nap, hogy mennyire sz*r ez az ország?
2017. szept. 8. 22:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg megkeseredett, egyszerű emberek.
2017. szept. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%
Hát én sem örülnék neki, ha a gyermekem flancol, miközben mi a küsszöböt rágjuk, hogy ő egyetemen tanulhasson.
2017. szept. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Mások az igényeik, ők másképp szocializálódtak. De kitörtél abból a szellemi igénytelenségből, jól tetted! Plusz még az empátia is hiányzik belőlük. Külön kell költözni, amint van rá pénzed, túlnőtted őket.
2017. szept. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az egyetem nekik szinte semmilyen plusz költséget nem jelent. Államilag támogatott képzésre járok, náluk lakom, nem kell utánam koleszt/albérletet fizetni, nem kérek költőpénzt, sőt az egyetemtől kapott szocális támogatást teljes egészében nekik adom. Még tanszerekre sem kértem tőlük pénzt.
2017. szept. 8. 23:10
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
ÉS ezt megkérdezted már tőlük, miért ilyenek?
2017. szept. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen. Anyu néha maga is beismeri, hogy túl negatív a hozzáállása, de akkor is azt mondja, hogy majd megtudom, milyen az élet valójában, meg hogy a munka nem az a területe az életnek, amit élvezni kell, hanem amivel pénzt kell keresni.
2017. szept. 8. 23:38
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Anyádék valószínűleg prolik. Nem beszólni akarok az én szüleim is azok. Tőlem anyám viszont rendesen ELVÁRTA hogy egyetemre menjek, semmilyen döntést nem bízott rám soha, de annyi koncepciója volt hogy diplomásnak KELL, lennem, mert akkor majd villoghat vele, hogy az vagyok. Közben érzelmileg állandóan igyekezett tönkretenni, folyton csesztetett, káromkodott, stb. Aztán csodálkozott hogy motiválatlan vagyok. Apám se ért semmihez mégis mindig fényezi magát hogy ő "jómunkásember". Mindketten gyárban güriztek még a szociban a rendszerváltás óta nincs rendes munkájuk apám alkoholista is.
2017. szept. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Azt gondolom, hogy megvaltoztatni oket valoszinuleg nem fogod. Egyebkent rengetegen meg vannak keseredve az o korukban. Te csak tedd azt amit eddig. Sokan nem ertik meg, hogy a szegenyseg nem feltetlenul kell hogy egyutt jarjon nyomorral is. Magyaran igenis lehet szegenyen is olvasni, muvelodni, kultur eletet elni. Ez szellemi igeny inkabb. Ezek szerint a te szuleidnek erre nem volt, es most sincs igenyuk, valoszinuleg azert mert mar vagy annyira meg vannak keseredve, hogy semmi jot nem tudnak mar elfogadni az elettol, vagy pedig tenyleg prolik.

A lenyeg, hogy ne torodj azzal amit mondanak, nem kell veluk veszekedned, de csak haladj a magad utjan, hiszen ez a te eleted.

2017. szept. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
7. vagyok. Azt kihagytam hogy hozzád hasonlóan én se kaptam az egyetemhez anyagi támogatást, csak az volt erőltetve hogy legyen valamilyen diplomám, gépészmérnöknek tanultam.
2017. szept. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
38%
Aki nem akar olvasni, meg színhába járni, az egyből proli? Hű, de műveltek itt páran... :-)
2017. szept. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!