Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem viselik el egyes...

Miért nem viselik el egyes gyerekek, ha az elvált szüleik új párt találnak maguknak? Miért utálják az új párt sokszor?

Figyelt kérdés

Általában az szokott lenni a kifogás, hogy mert megpróbálja "helyettesíteni" a szülőt, és rászól, hogy ne cigizz, ne igyál, ne menj el este 10 után és hasonlók, ami egyrészt elvárható egy gyerektől, és a szülei is megtiltják. Az egy dolog, hogy ő nem szülő, de akkor is jogos elvárások miatt hisztiznek a gyerekek.

De van olyan, amikor még ilyen sincsen, csak egyszerűen azért utálják az új párt, mert új pár...



2017. szept. 17. 13:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Talán mert szétesik a családja, és kap mellé bácsi(ka)t meg néni(ke)t, aki "ellopják" a szülők figyelmét az amúgy is fokozottabban érzékeny gyerektől.
2017. szept. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nekem is elváltak a szüleim, mikor kamasz voltam, de én el tudtam fogadni, hogy nem jöttek ki jól, különváltak és mindketten más mellett találták meg a boldogságot. Nem kreáltam magamnak ellenséget emiatt. És mai napig nem értem, miért kell.
2017. szept. 17. 13:46
 3/29 anonim ***** válasza:
93%

Ne tudd meg, milyen, mikor az új "szülő" még abba is beleszól, hoy mikor szarsz.


Mert az én mostohaanyám pl. ilyen szinten tolta az irányításmániát.

Mellesleg ne akarjon nevelni, főleg ne korlátozzon és ne akarja rám erőltetni az ő ízlését.


Ennyi, ott van apám, ő nevelt 5 évig, köszönöm, normális tini lettem, normális értékrenddel, ne akarja egy vadidegen megmondani, hogy mi a jó NEKI.

Mert itt sok esetben arról van szó, hogy totálisan megpróbálja elnyomni a gyereket az új ember.

2017. szept. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%

És neked szerencséd van, maiért normális mostohaát fogtál ki.

Apám új kedvese egy irányításmániás bolond, aki szerint mi "disznóólban éltünk" eddig, mert "nem tudunk" takarítani, sem főzni (nyilván moslékotb ettünk anya halála után).

Naponta üvölt valamiért, ha bemegyek kakálni, miért megyek be, miért vagyok benn addig (2 perc max).

Ha kinyitom az ablakot, az a baja, ha nem (mert zuhog), akkor az.

- ha leviszem a fenti kukát, miért, ki akart dobni egy zsepit még, ha nem viszem, akkor hogy lehetek ilyen trehány

- vasalok: ő nem kérte; nem csinálom meg: hogy lehetek ilyen szemét, hogy elnézem, hogy nyolckor vasalnia kell MIATTAM (wtf?)

- főzés: menjek a konyhából; aztán meg "jaj, még este is állhatok a tűzhely mellett" - mártírkodás

- miért farmerbe megyek túrázni, jó lesz arra a festékes melegítőm is


Szóval MINDENBEN ha megcinálom, az a baj, ha nem, akkor az.

Nem mehetek el a barátnőmmel hétvégén egy napra mert segítenem kell neki.

De mikor odamegyek és megkérdem, hogy akkor mit, rám mosolyog és: te menjél csak fel a szobádba... és még sok-sok ilyen.


Mellette a folyamatos lelki terror: nem vagy rá képes, ostoba vagy, buta, ha nem egyezik a vmnyünk, akkor leordít, lehülyéz...


28 vagyok már, de 5 évig éltem ilyen szuper légkörben.

2017. szept. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
78%

Igen , az új embernek a gyerek egy kihivás , le kell igázni , versenges alakul ki a gyerek es a mostoha között.

A mostohának a gyerek szinte mindig egy akadály, egy púp , akinek meg kell mutatni minél hamarabb h ki az úr a háznál.

2017. szept. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%

Sok új pár, aki így bekerül egy egyedülálló szülő mellé, azt képzeli, hogy elég egy kicsit jópofiznia, hogy egyből megszeresse a gyerek és pótapukának/anyukának tekintse. Pedig ez nagyon nem így van. Idő kellene ahhoz, hogy megszokja és elfogadja a gyerek a mostohaszülőt, a mostohaszülők viszont hajlamosak az első pillanattól kezdve úgy viselkedni, mintha valódi szülők lennének. Attól még, hogy anyuka összejött Karcsi bácsival, a gyereknek először Karcsi bácsi ugyanolyan idegen, mint bármelyik másik bácsi az utcán, természetes, hogy nem viseli jól, ha Karcsi bácsi úgy dirigál neki, mint egy apuka.

Próbálj úgy gondolni rá, mint egy szakításra. Tegyük fel, van egy barátod, x éve együtt vagytok, el is jegyzett már. Aztán szakít veled. Ha ezután te összejössz valakivel, nem leszel egyből automatikusan a menyasszonya, és nem fogod egyből ugyanolyan közel engedni magadhoz, mint amilyen közel az exedhez voltál, hanem nulláról kezdesz vele felépíteni egy teljesen új kapcsolatot, és fokozatosan alakul ki köztetek a bizalom. Valahogy így lenne ideális a gyerek és a mostohaszülő között is, de sajnos a legtöbbször nem így alakul.

2017. szept. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez valóban egy önfényező szösszenet akar lenni. Vagyis hogy te szuper vagy, mások pedig hülyék.

Örülök, hogy te jól kezelted a szüleid válását, de ez valószínűleg sokkal inkább az ő érdemük, mint a tied. Normálisan kezelték a válást és az új kapcsolataikat is. De hidd el, sok családban nem megy minden ilyen gördülékenyen. Sok esetben az új pár vetélytársnak tekinti a gyereket az anyával/apával való viszonyban, alig várja, hogy felnőjön és elköltözzön a gyerek, hogy ne legyen dolga vele, vagy féltékeny a gyerekre, mert az anyja/apja külön időt tölt vele stb. Nem kétlem, létezik az is, amiről írsz, de az sem előzmény nélküli.

Érdemes kicsit nyitottabbnak lenni és belegondolni, mi is az oka a nem túl felhőtlen kapcsolatoknak egy szétesett családban, nem pedig rögtön ítélkezni.

2017. szept. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
65%

Es altalaban a mostoha elvarja h a gyerek szapulasaban a hazastars legyen partner , hunyjon szemet az ö aljassagai felett mert meg akarja élni h ö a fontosabb, nem a "múlt."

A mostoha végsö célja a gyerek elüzése, elzavarása, vagy megbolonditása, h az magától menekuljön el , végre uralhassa a terepet, attól függöen h mennyit engedhet meg maganak.

Egyesek kevesebbet , masok teljes szabad kezet kapnak.

Szóval megneheziti az életét a gyereknek , h az menjen magától el , nem örül a sikereinek , ha barátjai vannak , stb

2017. szept. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
57%
Mert egyáltalán nem ez a normális családmodell. A francnak házasodik és vállal gyereket olyan pár, amelyik nem bír egymás mellett megmaradni. Egyáltalán nem lehetetlen. A szüleimnek és szinte minden rokonomnak sikerült. Lehet, mert ők hajlandók tenni is a kapcsolatért, nem félredugnak kommunikáció helyett. Elég hülye divat lett manapság, hogy vágjuk ki a francba, ami elromlik és ne is próbáljuk megjavítani.
2017. szept. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Megértem ezeket a problémákat, azt is, hogy a gyereket zavarja, hogy már nem az anyja/apja mondja, hogy tegyél rendet, tanulj rendesen stb, de a mostohákat is megértem, hogy egy párkapcsolatban, ami két emberről szól, eléggé kellemetlen, ha az útban van egy lázadozó, utálkozó gyerek, akinek elvileg meg kellene felelnie, pedig ő csak egy új férjet/feleséget akart.
2017. szept. 17. 14:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!