Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel erősíthetném a szüleim...

Mivel erősíthetném a szüleim bizalmát?

Figyelt kérdés
Ugyan csak 15 éves vagyok, tudom még gyerek. Lesz egy házibuli amibe hivatalos vagyok viszont a szüleimet ismervén biztosan nem engednének el. Igen, lesz ott alkohol is viszont nem terveznék inni. És ez tényleg nem csak szóbeszéd! Azt szeretném kérdezni hogy ti fiatalok akik egész éjszakás házbulikba jártok vagy jártatok már, mennyire volt nehéz meggyőzni a szüleiteket? Főként lányok válaszai érdekelnének hiszen őket talán kétszer annyira féltik a szülők. Tudom én hogy mennyi rossz dolgot hallani a tévében, rádióban, interneten de ha jó helyen vagyok olyanokkal akiket igazán jól ismerek ráadásul még csak nem is innék vagy ha innék akkor is max egy pohár gyengét, miért nem engednek el? Miért tartanak ennyire bezárva? (mellesleg ha találkozok egy barátnőmmel, 9-nél tovább nem maradhatok) Most lehet utálni hogy egy tinip*csa vagyok, de ugyan úgy akkor ennyi idő szüleink sőt a most ennyi idős fiatalok többsége is eljár otthonról.

2017. szept. 17. 23:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Éppen ezért a diszkóktól undorodom és nyilván gondolok a legrosszabbra is. Nem akarnék nemi erőszak áldozata lenni vagy nem akarnám hogy bedrogozzanak. Így véleményem szerint egy házibuli lehet a legbiztonságosabb hely ahol bulizni lehet és jól érezhetjük magunkat.
2017. szept. 17. 23:53
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Igazad van és abban a korban vagy, amikor mindent tiltanak, és fognak is. A felnőtté válás az önállóságról szól, határok feszítése, túllépése, majd saját mértékű megállapításáról szól. Egyetlen dolog van, amiről biztosan nem szól, az pedig az engedélykérés. Ha ugyanolyan tisztelettel állsz a dolgokhoz mint ahogy itt leírtad, akkor nincs miért félteni téged. (de azért megsúgom. 10 ből 9 diszkó tényleg xar. de nem jelenti azt hogy néha ne tudnál ott is jól ellenni.) Minden jót, és sok sikert. Fránya egy kor de úgy érzem rendben leszel :)
2017. szept. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

A szülők ezek után senkit nem érdekelnek. De mondjuk nem árt, ha olyan házibuliba mész, ahol ismerősök vannak többnyire, nem pedig valami huszonéves kanbuli. Átérezni nem annyira tudom ezt a tiltást, mert mi 15 évesen simán összeverődtünk egy 5-10 fős bandába és mentünk inni. Ezek mondjuk nem is 'bulik' voltak, hanem egy házibulihoz hasonló szórakozásforma.

Szóval a lényeg, hogy magadnak higgy, hogy hova mehetsz el, meg hova nem - és rendesen mérlegeld; a szülők úgyse fognak elengedni, hacsak nem fagyizni mész az ő társaságukban. Ez van. Később lesz majd egy sztorid, hogy milyen jó is volt, mikor nem engedtek el, de te mégis mentél.

2017. szept. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Én 16 évesen kezdtem bulizni, 15 évesen eszembe sem jutott ilyesmi. Talán egy kicsit várhatsz ezzel, persze tudom, hogy ez most neked nagyon izgalmas dolog, de jövőre is lesznek bulik.
2017. szept. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
15 évest biztosan nem engednék el, könyöröghetne akárhogy. 16 évesen már esetleg, ha minden másban megbízható.
2017. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%

15 éves kislány vagy, semmi keresnivalód ilyen helyen.

"Nem iszol", hát persze, csak elég ha rádnéz a "Robika" azzal a szép szemével és máris iszol - valamit ;)


16 év is necces, inkább legyen 17 - és igen, a fiamat SEM engedem el ennyi idősen.

2017. szept. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem elengedtek 15 évesen (lány vagyok), megkérdezték "hova, kivel,meddig. Telefont vigyek, baj van csörögjek, ne egyedül jöjjek haza, inkább jönnek értem", stb. Megbíztak bennem, mert tudták, hogy nem csinálok semmi hülyeséget.

(És még 24 évesen is elmondhatom, hogy tudok ésszel bulizni.)


Az a legfontosabb, hogy mindig legyél velük őszinte.

2017. szept. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

"Igen, lesz ott alkohol is viszont nem terveznék inni."

" ha innék akkor is max egy pohár gyengét,"


Na most akkor melyik?

2017. szept. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem kérdezted meg tőlük, akkor hajrá! Kapd el anyukádat/apukádat egy jobb pillanatában, mikor nem ideges vagy fáradt és mond el neki őszintén, hogy mit szeretnél. Szerintem másképpen nem lehet ezt megoldani.

Nekem sosem volt ilyen problémám, engem mindig elengedtek a szüleim, bár az is igaz, hogy nem voltam kifejezetten csavargós. Megkérdezték, hogy kivel és hová megyek, kb. mikor érek haza, mondták, hogy nyugodtan telefonáljak, ha valami baj van vagy menjenek értem és el is engedtek. Nem voltak hülyék, tudták, hogy lesz alkohol, tudták, hogy sokan fognak inni, de engem is ismertek és tudták, hogy én sem vagyok hülye, megbíztak bennem. Soha nem is volt semmilyen probléma, ha akartam, akkor ittam, de mindig csak egy keveset és sosem voltam részeg. Ha pedig nem akartam inni, akkor nem ittam semmit. Én úgy gondolom, hogy ennek az egésznek az alapja az őszinteség és a bizalom. Szerintem az is valahol nagyon gáz és szánalmas, hogy egyes szülők úgy tekintenek a gyerekükre mint egy agyatlan rihererongyra, aki mindenkinek mindent elhisz, minden baromságban benne van és 2 perc után ágyba is vihetik...

2017. szept. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
gyakorló apukaként, sőt házibuliknak helyet biztosító apukakként mondhatom, hogy egyszer biztos elengednélek és azután meglátnánk hogy lesz-e következő alkalom. Az én gyerekeimnél ez működött. Nem mindig volt száraz a buli, de sose volt nagy probléma. Szerintem azzal tudod a szüleid meggyőzni, hogy hagyod beszélni a vendéglátókkal... mármint a szülökkel. ez nálunk is előfordult párszor
2017. szept. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!