Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudok kompromisszumot...

Hogy tudok kompromisszumot kötni apámmal?

Figyelt kérdés
Szóval apám nagyon utálja, hogy ha "későestig" vagyok ébren. Általában nem tudok éjfél előtt elaludni, de akörül mindig elalszom. Tudni kell rólam hogy én mindig fáradtan kelek fel, ha ébresztővel kelek, szóval mindegy, hogy 6 vagy 8 órát alszom, a matracom miatt meg végképp, mert túl kemény. Úgy kezel mint egy 12 éves,t hogy 10-kor szól, hogy alvásidő és hogy lekapcsolom a netet és ha meglátlak 10 perc múlva ébren (még az ágyban is mocorgok, akkor is értve) akkor egész hétre elveszem és még fenyegetőzik egy sort. Ki nem állhatja, ha 10 után meglát valakit, mert ez már alvásidő. Főleg, ha elalszik 1 órát és nem kel fel az ébresztőre (igen külön beállított ébresztőt, hogy engem aludni zavarjon, mert ő már 9-kor alszik) és mondjuk 11-kor meglát még gépezni. Akkor nagyon keményen tud dühöngeni miatta. Meg hogy amíg az ő kenyerét eszem...... Zavarni nem zavarok senkit, mert fejhallgatóval gépezek és nem beszélek senkivel. Próbáltam vele beszélni, de nem hallgat meg, csak magát ismételi folyton. És hogy nem vagyok normális, minden korombeli fiú már este 8-kor ágyban van... 18 éves vagyok, utolsó éves gimis. Valami ötletek, mivel lehetne meggyőzni, hogy ne uralkodjon a biológiai órám felett? Mert ha 10-kor megyek aludni, akkor 3-4 órát forgolódok, mielőtt elalszom és ha éjfélkor, akkor egyből elalszom, de ez őt nem hatja meg.

2017. szept. 20. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Netezz telefonról, aztán gimi után húzz el messzire otthonról.

Esetleg mondd, hogy tanulsz, csak nem akarja, hogy rossz jegyeket hozz. Passz, igazából kamuzhatsz bármit, ha ennyire -bocs- ostoba.

2017. szept. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
39%
Menj el osztalytarsadhoz "tanulni" aztán menj haza 9-10-kor vagy ha ezt nem engedi akkor amikor tudod h ébren van vagy nem tudom be szokott e nézni a szobádba de akkor csinálj úgy mintha aludnal 5 percig aztán folytasd onnan ahol abbahagytad nekem ez be szokott jönni de nekem alapból éjfélkor jönnek be a szüleim megnézni hogy alszok-e. És sok sikert :D 14/f
2017. szept. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
8 órakor :D Apád lemaradt valahol óvodáskorodban...
2017. szept. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Nekem ugyanilyen patkány nevelőapám volt.... digitális kapcsoló,és társai...de nem csak a gépre..a villanyra is :D rohadjon is meg,szerencse ,hogy nem láttam régóta, biztos elkenném a száját :))) költözz el a pi..ba ,mihelyt módod van rá.
2017. szept. 21. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

En amikor vendégségben voltam 8.-kor be kellett bujnom az ágyba.Na azóta sem megyek oda, mert a vendéglátó minden este leissza magát és már 6-7.-kor alszik és hajnal 4.-és 5.-kor már fent járkál.


Azért nem mindegy,hogy 6-8 órát alszol naponta.Azért érzed azt,hogy f0ßradtan ébredsz,mert valóban kialvatlan vagy.Ha kb.11.-kor aludnál,akkor jó kipihennéd magadat.Attól is függ,hogy reggel mikor kelsz fel.

2017. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
tizenévesen hasonló helyzetben voltam. próbáld kicselezni, várd meg, amíg lefekszik, ha hallod, hogy felkel, gyorsan kapcsold ki a monitort, stb. Nagyon idegesítő az ilyen. A te korodban is éjfél körül aludtam el, és most is - 20 évvel később. kitartás.
2017. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!