Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem túlzás, amit apum művel?

Nem túlzás, amit apum művel?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem aput, jó apa, sokat törődött velünk mindig, de szerintem túlzás, amit elvár.

Külön papucsot kell viselni a fürdőben, mint a lakás többi részén. 3 törölköző kell mindenkinek : intim testrészek, arc, többi testrész.

Tusfürdőből 2 van : nemiszervek, többi testrész.

Enni a konyhában kell és amit csak lehet azt evőeszközzel. Apu szerint az állatok esznek nem így. Az ételt meg kell köszönni annak, aki csinálta. Egyszerre áll neki enni a család. Az asztaltól előbb felállni csak indokolt esetben lehet. Ritkán ehetünk szobában pl. betegség esetén.

Iskola után azonnal át kell öltözni itthoni ruhába. Az iskolai ruhát szépen összehajtogatni és a székre tenni. Ha nem tetszik neki az állapota, akkor ki kell mosni és vasalni.

Apu a fingást nemhogy mások előtt, de itthon sem engedi. Mondjuk pl. utcán nem is akarnék. Ha véletlen fingok vagy betegség miatt, azért természetesen nem szíd meg, de elnézést kell kérni. 5-6 éves kortól ezt várja el. Ki kell menni a wc-re fingani vagy ahol épp nincs családtag. Ha 5 percenként kell fingani, akkor 5 percenként menj ki. Nem kifogás. Bár 5 percenként szerinte nem normális, ezért készít gyógyteát vagy átnézzük az étrendet. Ha direkt fingok, akkor megszíd. Egyszer asztalnál tesóm orra alá fingottam, mert szekáltuk egymást. Apu sarokba zavart. Tesómat is egyébként, csak más ok miatt.

Nehezen tudnám itthon elképzelni, amit sok haver, ismerős mesél : szobában eszik tv előtt, nincs külön itthoni ruhája vagy a sulist csak úgy levágja valahova, nem fürdik minden nap, kézzel eszik sok mindent. Sőt valamelyik versenyt fingik szüleivel, szülei pedig egymással. Egyébként anyu apunak ad igazat nagyrészt.


2017. szept. 21. 21:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/129 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ez lenne a normális, nem pedig a bunkó viselkedés
2017. szept. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/129 anonim ***** válasza:
63%

Elég baj, hogy te a fingásban látod a normális életet. Hány éves vagy? 7? Addig vicces ez.


Szerintem ezek a normális elvárások.

2017. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/129 anonim ***** válasza:
69%
Sokan ölnének azért, hogy ilyen apjuk legyen. Oké, pár dolog talán túl meredek egy átlag magyarnak, de nem ver, nem iszik, egyszerűen csak arra próbál nevelni, hogy normális emberként viselkedj.
2017. szept. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/129 anonim ***** válasza:
60%

Normális családban mindenütt így van. Csak ma sok helyen nem törődnek az ilyesmivel.

Nálunk is mindenkinek 3 törülközője van, a ruhákat el kell rakni, ha haza jövünk átöltözni itthoni ruhába és enni csak a konyhában lehet. Sokkal kevesebb házimunkát kell így végezni, és nincs rendetlenség sem.

2017. szept. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/129 anonim ***** válasza:
77%
Kicsit tényleg szigorú, a fingással kapcsolatban viszont igaza van, fürdeni minden nap kell, az utcai ruha pedig egyrészt koszos, másrészt kényelmetlen.
2017. szept. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/129 anonim ***** válasza:
50%

Te jó isten :D

Arra azért kíváncsi lennék, hogy faterod bemegy a fürdőbe és leellenőrzi, hogy a farkadat nehogy azzal most, amivel a lábadat? Eszem megáll.

A faterod kényszeres és tisztaságmániás, igazából kezeltetnie kellene magát, de nyilván nem fogja.

Az, hogy egy teljesen természetes dologért (fingás) elnézést kell kérni, teljesen nonszensz. Akkor már azért is kérjél elnézést, hogy levegőt vettél.

Az én szüleim is kényszeresek, de ennyire még ők sem, úgyhogy a te faterod díjat érdemel.

2017. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/129 anonim válasza:
57%

Hát ez nagyon durva!

Szerintem ez nagyon túlzás. Alapvetően jó az irány, de nem lehet ilyen szigorú keretek között nevelni egy 5-6 éves gyereket nem hogy egy kamaszt.

L/20

2017. szept. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/129 anonim ***** válasza:
82%

Annyira nem vészes a helyzet.:D

*A papucsot én is alkalmaznám, de a körülöttem lévö emberek nem teszik, bejönnek a fürdöbe az udvaron használt papuccsal, hát ez ki tudja verni a biztositékot nálam. Koszos papuccsal ne legyünk a tiszta fürdöszobában.

*Tusfürdöböl régen nekem is kettö volt, direkt egy Lactacydos.

*Az ételt nyilván megköszönjük annak, aki csinálta, hisz fáradozott értünk.

*Szerintem jo dolog ha közösen eszik a család, addig is együtt vannak és beszélgetnek. Ebben a világban sajnos mindenki a telefonjához rohan.

*Ruhát én is rögtön leveszem ha hazaérek. Annyi koszos helyen járok, nem akarok ráülni benne a tiszta ágynemüre. És az azonnali kézmosás is fontos amint hazaérek.

Nem gondolom, hogy beteges dolgok lennének, csak finnyás vagyok és szeretem a tisztaságot.

2017. szept. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/129 anonim ***** válasza:
84%

Nagyrészt valóban apádnak van igaza.

Gyerekkorunkban nálunk is hasonló volt a helyzet. Külön iskolai-otthoni ruha, ebédlőben étkezés, stb.

Én, mint apa, nem erőltetem ennyire a rendet, pedig néha kellene, mert különben hajlamos a gyerek a heti ruháit gyűjtögetni a széken, és azon üldögélni.

A ruhákkal kapcsolatban, ha az utcai ruhát nem koptatod otthon, tovább fog tartani. Otthonra bőven jó valami kevésbé szép, de kényelmes szabadidőruha.

2017. szept. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/129 mantis religiosa ***** válasza:
66%
Egyszer még hálás leszel Neki ezekért a dolgokért!
2017. szept. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!