Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fél a húgom a mozgólépcs...

Miért fél a húgom a mozgólépcsőtől?

Figyelt kérdés
8 éves és nem mer mozgólépcsőn közlekedni. És emiatt nem is tudunk menni a közeli bevásárlóközpontba menni ha együtt megyünk vásárolni és el kell menni a sokkal messzebbibe mert ott van lépcső és lift. De azokat se mer egyedüi használni még a sima lépcsőt se sehol, mert nagyon fél tőle. Hiába akarjuk elmagyarázni hogy nem veszélyes egyik se ő ha meglátja valamelyiket is egyből elkezd sírni és teljesen rémült lesz mint egy 2 éves kb. Ha meg elhagytuk akkor szopja az ujját és átvált csecsemőbe. Mástól semmitől sem fél (csak a sötéttől). Hogyan vegyük rá hogy használja?

2017. szept. 22. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Ez már határeset, talán érdemes szakembert megkérdezni, akár az iskola pszichológus is jó lehet. Valószínű lehetett valami ijesztő esete a mozgólépcsőkkel és beleégett félelemként. Ez állati ösztön, sok embernél van mikor valami tök jelentéktelen dologtól gyerekkorban hatalmas sokk éri, onnantól fóbiává válik. Nekem is volt, hogy egy bizonyos dologtól sikítva sírva megijedtem azóta 20+ évesen is azonnal elfog a menekülés és a rettegés érzése pedig totál jelentéktelen dolog. Nem azért fél tőle mert bántja ezt ő is tudja. Egyszerűen tudatalatti eltorzulása egy hétköznapi dolgot az agy átváltja menekülés és félelem érzetté.
2017. szept. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes,az én lányom 7.5 éves,mostanában fél a mozgólépcsőtől.Nagy nehezen lehet rábirni hogy muszály rálépnie...Lehet valami életkori sajátosság..
2017. szept. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 10 éves koráig nem mert liftbe szállni. Most már ő kéri, hogy menjünk lifttel ha lehet.
2017. szept. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy életkori sajátosság, valami rejtett félelem, de érdemes lenne megnézetni a szemét is. 5-6 éves koromban én is féltem a lépcsőn, mozgólépcsőn is, de tériszonyom is volt, aztán kiderült, hogy azért, mert elég rossz a szemem, csak senkinek nem tűnt fel. Távolra jól láttam, közelre kevésbé. Ahogy lett szemüvegem, el is múltak ezek a problémák.
2017. szept. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

"És emiatt nem is tudunk menni a közeli bevásárlóközpontba menni ha együtt megyünk vásárolni és el kell menni a sokkal messzebbibe mert ott van lépcső és lift."

minden épületben van normál lépcső, nem kaptak volna építési engedélyt nélküle ill a Tűzoltóság nem engedte volna a használatát...

2017. szept. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenkinek van valami félelme, neki ez van.El kell fogadni, majd elmúlik (ha elmúlik, ha nem, akkor sincs tragédia).Én 40 vagyok, mégis egy jó ideje nem szeretek mozgólépcsőn közlekedni, félek, valami szédülésfélét érzek rajta.És olvastam nem egy olyan esetet is, hogy meghibásodott, beszakadt, stb.De megvagyok nélküle,felmászok a rendes lépcsőn, vagy liftezek (amit szintén utálok).Ha a családdal megyek, akkor ők mozgólépcsőn mennek fel, én sima lépcsőn és fent találkozunk.

Vagy most menjek ezzel én is pszichológushoz? A látás dologban lehet valami...Én rosszul látok, de még nem hallottam olyanról, hogy tériszonynak lehet ez oka, de elképzelhető.

2017. szept. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vigyétek el az sztk-ba a gyerek pszichológushoz, hogy fény derüljön rá és megnyugtasson mindannyiótokat.


Azt tudom, hogy én 4-5 évesen már egyedül közlekedtem a liftben. Az első liftes élményem az volt, hogy kaptam pénzt, hogy lemenjek az ABC-be és vegyek magamnak egy nagy csomag cukrot. Belülről a lift ajtaját sem tudtam kinyitni, aztán nagy nehezen valahogyan, hiszen kicsi voltam, erőm meg semmi :D mégsem maradt bennem semmi félsz, ugyanúgy használtam, csak rájöttem, hogyan tudom meglökni, kinyomni, kinyitni azt a qrva ajtót könnyedén.


A mozgólépcsőt meg egyenesen imádtam.


Az anyám ilyen, világéletében ilyen volt xd nem lehet vele mozgólépcsőzni, mert fél, nem lehet vele metrózni, mert fél, vidámparkba semmire nem lehetett vele soha felülni mert fél .... xd

2017. szept. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 30 éves volt barátnőm nem mer mozgólépcsőzni.


Egy élmény volt vele Pesten közlekedni :(

2017. szept. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!