Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korától nyilatkozhat...

Hány éves korától nyilatkozhat egy gyerek, hogy válás után melyik szülőnél akar lakni? Egy ötévest még nyilván nem kérdeznek meg, de 10-14 éves kor között jelenleg mi a helyzet?

Figyelt kérdés
2017. szept. 23. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én utolsó információm 14 év.
2017. szept. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom megkérdeznek már egy 12 évest is, de nem köteles a bíróság figyelembe venni a gyerek véleményét, akkor sem, ha elmúlt 14 éves. Tehát nem a gyerek dönti el, hogy kinek ítélik.

Az más kérdés, hogy azt a 14 éven felülit, aki a bíróság döntése ellenére a másik szülővel élést választja, mint akinek ítélték, nem viszik vissza erővel ahhoz a szülőjéhez, akivel elvileg kéne, hogy legyen.

2017. szept. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Érdekes.


Tegyük fel, hogy az anyának dühkezelési gondjai vannak, és sokkal arrogánsabb az apánál. Ritka eset, de van rá példa.

Övé lesz a gyerek, de a 10-12 éves gyerek mégis az apával való élést akarja választani. Akkor mehet az utcára aludni, hogy ne a szadistább szülővel kelljen együtt élnie?

2017. szept. 23. 17:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben, ha többször egymás után is az apához szökik, vagy nem szökik, csak az apa egyszerűen segítséget nyújt a hozzá költözéshez, pl. felveszi kocsival suli után, majd elviszi magához, akkor úgyis perújrafelvétel lesz, ha ez rá a helyes szó, és ha a bíróság azt látja, hogy a gyerek önszántából újra meg újra az apjánál köt ki, akkor végül az apának ítélik majd.
2017. szept. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És addig melyik félnél laki, és az anya lecsukathatja az apát, ha befogadja a megszökött gyereket?
2017. szept. 23. 18:32
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos ez egy faramuci helyzet. Még mindig él a "gyereknek az anyjánál a helye" elv, és valljuk be, ritka a békés családbomlás. 14 éves kortól "korlátozotzan cselekvőképes" így van beleszólása.

Az elmúlt pár évben voltak sajnálatos esetek, amik hatására már nem egyértelműen a "gyereknek az anyjánál a helye" elvet preferálják vakon a gyermekelhelyezrésnél.

Nem dönthet konkrétan a 18 év alatti gyerek, hogy melyik szülővel akar élni, de általában a döntésnél figyelembe veszik az akaratát.

2017. szept. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, addig melyik félnél lakik a gyerek, de az biztos, hogy azért nem fogják lecsukni az apát, mert befogadta a saját gyerekét.

Esetleg azt el tudom képzelni, hogy az apának ilyenkor jelentési kötelezettsége van, és jeleznie kell a hatóságok felé, hogy a gyerek nála van, ő ment el hozzá, és egyértelmű, hogy befogadta.

2017. szept. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2017. szept. 23. 21:09
 9/9 Savlekotő ***** válasza:
Ha egy Anyátol meglép a gyereke az szar anya. De ma az anyaság a modern nőkből hiányzik.
2019. okt. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!