Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya alkoholista, mi tevő legyek?

Anya alkoholista, mi tevő legyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Amióta csak az eszemet tudom, anyukám iszik. Apukám, miután én is felnőttem, úgy döntött tovább lép és nemrég elköltözött. Azóta a helyzet többszörösen durvább lett, már nem számít, hogy reggel van-e vagy este, egész nap iszik, alszik, iszik, alszik. Megkeseríti az életünket bátyámmal, felváltva oldjuk meg, hogy itthon legyen vele valaki, mert nem lehet őt egyedül hagyni. Én tanulok, de bátyám nem tud dolgozni, mert félünk, hogy ha egyedül marad és nincs itt vele senki, eleshet és beverheti a fejét (sokszor úgy túlissza magát, hogy a földön találunk rá). Nem ismeri be, hogy neki baja van, nem érti, apa miért ment el otthonról, hiszen eddig minden rendben volt... ilyenkor fel is teszem magamnak a kérdést, hogy tényleg nem tudja magáról, vagy csak nehéz beismernie? Nem dolgozik évek óta, nekünk pedig most kéne az életünket építeni, de így nem lehet... Ennek a családnak így nincs jövője. Nem tudom mit tegyek, nem tudunk így élni, nem mehetek minden nap rettegve haza és gondolni arra, hogy lehet ez az utolsó... Fáj erre gondolni, de ez az igazság. Szeretem, mert józanon teljesen más, borzasztóan okos nő, de utána elissza az agyát, agresszív lesz, amit ő akar az kell, hogy történjen. Próbáltunk neki magyarázni kedvesen, de egy idő után mindenkinek elfogyna a türelme, szépen, csúnyán, erőszakkal, anélkül. A piát nem dughatjuk el, addig nyaggatna, hogy adjunk neki pénzt, hogy vegyen. Ha nem adnánk, lehet elmenne és soha többet nem is jönne vissza.. nehéz ez és még csak nem is foglaltam mindent ebbe a kérdésbe. Nem tudom, mi tevő legyek, segítsetek légyszi, esküszöm, nem fogok tovább sokáig így bírni. :(
2017. szept. 24. 10:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Plusz még zsarol mindenkit folyamatosan, apát azzal, hogy ha nem jön vissza, ő öngyilkos lesz...megmondtam apának, hogy ne jöjjön vissza, az nem oldana meg semmit, már így is több mint 30 évig viselte ezt el, amiért csodálom őt, és mind miattunk tette.
2017. szept. 24. 10:56
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Hagyjátok ott a francba, apátonak igaza volt, az alkoholistát nem kell támogatni.


Ha ő nem igényli a segítséget, akkor csináljon, amit akar.

2017. szept. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csak ahogy ismerem, akkor azért lesz öngyilkos, mert apu "ellene fordított minket". Már próbált egyszer az lenni, csak nem jött neki össze...vagy majd túlissza magát.
2017. szept. 24. 11:25
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Mindenképp vegyétek rá,hogy kezeltesse magát!!!!
2017. szept. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
Ha részeg be kell vitetni elvonóra! Persze mikor már annyira öntudatlan állapotban van!
2017. szept. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, ezen mi is gondolkoztunk, de onnan másnap akár ki is sétálhatna, nem?
2017. szept. 24. 11:33
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Ha megint elajul, hivjatok mentot. Egy-ket napra zartosztalyra teszik, kijozanitjak, talan akkor belatja, hogy erdmes kezeltetnie magat. A nyiltosztalyrol barmikor hazamehet, de ha olyan okos, mint irtad, akkor talan rajon, hogy ez igy nem mehet tovabb.
2017. szept. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Okos, de gyenge, így félek, hogy a rövidebb utat választja. De köszönöm a segítséget, megprobalunk mindent!
2017. szept. 24. 11:42
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Ha tehát sokadszorra sem sikerül rábeszélni a terápiára, vagy beismertetni vele a függőségét, akkor sajnos nem lehet mást tenni, mint hagyni a szülőt, hogy problémáját saját belátása szerint kezelje. Fel kell ugyanis tudni ismerni - akármilyen nehéz is -, hogy mi az a helyzet, mi az a pont, amikortól már más nem segíthet, ugyanis jelenleg nincsen semmiféle mód arra, hogy valakit az akarata ellenére kényszergyógykezelésre kötelezzenek. Mindenesetre azt érdemes fejben tartani, hogy a leglehetetlenebb helyzetből is van felállás, és a szülő akár hosszú idő után is meggondolhatja magát, magától beláthatja a függőségét, és a gyógyulás útjára térhet.
2017. szept. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hú, ez nagyon jól esett, köszönöm a választ! :) Hiszek még benne, ennyi év után is, hogy megváltozhat.
2017. szept. 24. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!