Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy vannak...

Miért van az, hogy vannak szülők, akik szándékosan elveszik a gyerekük önbizalmát, önbecsülését?

Figyelt kérdés

2017. szept. 25. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert rosszul nevelték őket és ilyen emberek lettek belőlük és/vagy érték az életben olyan dolgok amiktől ilyenek lettek
2017. szept. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok ilyen van. Mérgező szülőknek is szokták hívni az ilyet. Lényegében rossz szülők.


[link]

2017. szept. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nincs azzal baj,ha egy szülő hibázik,nyilván senki sem tökéletes,de az undorító,amikor elhitetik a gyerekkel,hogy életképtelen.
2017. szept. 25. 18:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyám ilyen volt... Sokáig gyűlöltem miatta. A halálos ágyán próbáltam vele utoljára erről beszélni vele, arra gondoltam, ad rá valami magyarázatot, de úgy tett, mintha nem is értené a kérdést. Szerinte ő jó anya volt.
2017. szept. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyet nem is nevezném anyának.


A rossz élettapasztalatok szerint vagy azért mert a gyereke nyilván nem kívánt volt.

2017. szept. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert irigyek a gyerekeik lehetőségére és frusztrálja őket,hogy már fiatalabbak nem lesznek.
2017. szept. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül rosszindulatból, vagy akár nem is tudatosan csinálják. egyszerűen ilyen dolgokat hoznak ki belőlük egyes helyzetek. ilyen viselkedésmintákat vettek fel, nem is feltétlenül fogják fel, hogy azzal, amit csinálnak mennyit képesek ártani a gyereküknek. jó eséllyel velük is így viselkedtek, ezt látták otthon, ezért ezt a nevelési formát vették fel.


ha érdekel a téma olvasd el Susan Forward: Mérgező szülők című könyvét. nagyon fontos szakirodalma a jelenségnek és a gyereknevelésnek általánosságban is.

[link]

2017. szept. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, de az előttem szólókkal nem tudok teljesen egyetérteni! Az én apám rettenetes ember volt, az én önbecsülésemet például a porba alázta, az egész család életét megkeserítette. Miért? Nem tudta, hogy kell szeretni, vagy kimutatni azt, mert az anyja sosem szerette és nem is foglalkozott vele! Szóval én is ebben nőttem fel! Azt gondolom, normális esetben a gyerek, a szülei révén megtanulja, hogyan is működik jól egy család, milyen a normális szülő-gyerek kapcsolat. Én viszont azt tanultam meg, hogy hogyan nem működik! Ma 2 gyermekem van, 3 éves kisfiú, 7 éves kislány. A verést, megalázást, szidalmazást, trágár beszédet, minden esetben elítélem! Megfogadtam, hogy az én gyerekeim nem fognak abban, de még hasonlóban sem felnőni, mint én! Viszont ismerek sajnos olyan normális családból származó "nőt", aki veri a gyerekét, lekezelően beszél vele, minden lehetőséget megragad arra, hogy megszabaduljon tőle. Miért? És szerintem ez a válasz a kérdésedre: Mert nem szereti! Ebben az esetben mondjuk ismerjük az "okot" (már, ha lehet elfogadható oka annak, hogy egy anya nem szereti a gyermekét????!), az, hogy szegény kislánynak született!
2017. okt. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én meg veled nem tudok teljesen egyetérteni 8-as (természetesen csak a véleményeddel, a saját példádat nem vonom kétségbe, csak annyit állítok, hogy egy ilyen igen/nem kérdésnél összetettebb dologról beszélünk), de ez így jó, nem kell feltétlenül mindenben egyetértenünk és a kifejthetjük a véleményünket a másik véleményét tisztelve és elfogadva is.


az, hogy "szereti/nem szereti" valaki a gyerekét, az egy meglehetős leegyszerűsítése a kérdésnek és csak nagyon ritkán lehet ennyire egyértelműen eldönteni, hogy igaz-e. a szeretetnek rengeteg féle kifejezési formája van (lásd 5 szeretet nyelv) és mind egy személy fejlődési folyamata (szocializáció), mind egy szülő-gyerek kapcsolat nagyon összetett és egy csomó féle helyzetet élnek meg. minden helyzetben adott hangulat, lelki állapot és egy csomó más tényező befolyása mellett hoznak meg különféle döntéseket, amiket persze befolyásol az is, hogy egyébként szeretik-e egymást vagy sem, de nem ez az egyetlen. ezen kívül még egy csomó másik is van. ráadásul ahány ember, annyi féle és egyiknek sem látsz bele teljes mértékben az életébe és a gondolkodási és érzelmi mechanizmusaiba.


az üdvözletes és helyes, hogy nálad #8-as a rossz szülői minta átfordult és nem követendő mintaként csak lemásolod azt, hanem képes voltál felülírni és más magatartással helyettesíteni. ugyanakkor sokan vannak, akiknek ez nem sikerül így (mégtöbben valószínűleg meg sem próbálják) és mivel azt a bánásmódot, nevelést tatják helyesnek, amiben ők szocializálódtak, maguk is ezt alkalmazzák és adják tovább. lásd még "belőlem is a verés nevelt férfit, a saját gyerekem is így nevelem, mert ez az ő érdeke" érvelés. ettől még simán szeretheti a gyerekét, csak más a megközelítése. és még csak az sem biztos, hogy ebben téved, még ha én magam sem értek egyet ennek helyességével. sok féle fejlődési út van és sok féle úton lehet eljutni minden eredményhez...


minden esetre sok sikert mindenkinek!

2017. okt. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!