Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nagy baj ha a...

Miért olyan nagy baj ha a szülők támogatják a felnőtt gyereküket?

Figyelt kérdés
Mikor befejeztem az egyetemet, a szüleim vettek nekem egy lakást, amiért nagyon hálás vagyok nekik. Ha valami nagyobb kiadásom van (elromlik TV, telefon, laptop, stb.), abba is besegítenek, mivel pályakezdő vagyok (másfél éve dolgozom), így még nincs sok spórolt pénzem. Természetesen ahol tudom viszonzom ezt más dolgokban, és ha idősek lesznek, én fogom támogatni őket, és majd a jövendőbeli gyerekeimet is, hogy ők is el tudjanak indulni az életben. Nem ezt lenne a normális? Hogy a család ott segíti egymást, ahol tudja? Miért lesz attól valaki rögtön életképtelen vagy elkényeztetett, mert a szülei segítik felnőttként? Mert én gyakran ezt kapom meg, hogy én ne szóljak semmit, a szüleim nélkül sehol se lennék. A legutóbb a párom vágta ezt a fejemhez, ami nagyon megbántott. Szerintetek ez igazságos?
2017. szept. 25. 20:33
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
69%
Normális országban ez nem probléma. Ott is vesz a szülő, amit jónak lát és megengedhet magának. Az ilyen csóró, proli, kotnyeles népek szólnak be mindenért, mint pl. a magyar. Habár van más csóró nép is ezerszer normálisabb mentalitással.
2017. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom a nemedet, de én nőként ugyanezt kapom, a párom hasonló szövegeket nyom
2017. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%

Abban igaza van a párodnak, hogy a szüleid nélkül még nem lenne saját lakásod. De ha egyetemre jártál, azóta dolgozol, akkor ez nem "sehol". A barátnőd gondolkodása elgondolkodtató.

Régen természetes volt, és a rendes családokban ma is az, hogy nem csak a szülők, de a testvérek is segítik egymást.

2017. szept. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
66%
Irigy, ne foglalkozz vele.
2017. szept. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
72%

"a szüleim nélkül sehol se lennék"


Miért, nem igaz? Akkor miért fáj?

Örülj neki, hogy tudnak támogatni, de ügyelj arra, hogy véletlenül se úgy add elő, hogy TE milyen ügyes vagy, hogy ott tartasz, ahol.


Az nagyon irritáló, ha valaki felvág arra, hogy a szülei mit toltak alá, s lenéz másokat, hogy nekik önerőből még nem jött össze. Ismerek ilyet.


Meg olyat is, aki tisztában van vele, hogy mekkora előnnyel indult az életben, de nem szállt el tőle. Vele nincs is gond.

2017. szept. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Nő vagyok én is, 25 éves. Két éve fejeztem be az egyetemet, másfél éve dolgozom. Tudom hogy gyakorlatilag a szüleimnek köszönhetek mindent, de én sem csak fekszem egész nap és várom a sült galambot. Mástól is kaptam már ilyen rosszindulatú megjegyzést, de a páromtól nagyon rosszul esett. Azt hittem ő jobban ismer ennél.
2017. szept. 25. 21:00
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ismerosom aki mindig ezt mondja" áldom az eszem h nem vettem fel lakashitelt". Kapott egy hazat amikor megnosult.... Amugy nagyon dolgos ember de amikor ezt mondja en is mindig mondom ha en is kaptam volna nyilvan en sem veszek hitelere.

Egy madik ismerosom meg folyton azzal jon, h nem tudna panelben lakni.. En tenyleg nem erzem magam irigynek, de szoktam mosolyogni magamban amikor ezeket olyantól hallom akik kaptak egy hazat.

Amugy aki megtehetni, ott teljesen normalisnak tartom a tamogatast.

2017. szept. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, örülj annak,hogy a szüleid nem fillérbaxóak és segítenek, amiben tudnak.

A magyar egy irigy és intrikus nép nagy átlagban,aki a "Dögöljön meg a szomszéd tehene is!" mentalitást vallja.Ne foglalkozz másokkal,a lényeg, hogy lassacskán talpra állsz.

2017. szept. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
79%

Hatalmas segítség ha a szülő tud segíteni. Ennek így kellene lennie minden családban.

A szülőnek akkor is gyerek a gyerek ha már felnőtt. Te attól még az ő kicsi lányuk vagy akit gondolom nagyon szeretnek és mivel megtehetik hogy segítenek hát ezzel is a szeretetüket fejezik ki. Ha csorók lennének ugysem tudnának segíteni.

A párodnak meg sztem nyugodtan mondd el hogy ez mennyire bánt téged és hogy ő is örüljön veled együtt hogy ennyi támogatást kaptok. Nekem pl a szomszédom ilyen hogy egyedül él, nő, és mindig az apukája veszi meg neki minden évben a fát, bepucoltatta kivülről a házat, tetőt csináltatott, kerítést. Miért lenne ez baj? Irigyek mindig is lesznek. Ez lenne a normális :)

2017. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
92%
Mellesleg ha a párom így beszélne velem, onnantól kezdve csak ex lenne.
2017. szept. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!