Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 évesen valóban lehetek...

18 évesen valóban lehetek ennyire korlátozva?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyok 18 éves. Úgy érzem, anyám eléggé korlátoz. Mindent tudni akar, hogy mikor és mit csinálok, illetve kivel.

Többször volt már olyan jellegű vitánk, hogy elkezdte mondani, hogy amíg az ő házában lakom, ő tart el köteles vagyok mindenről beszámolni neki, mert jogában áll mindent tudni.

Nos, én úgy gondolom, hogy valamilyen szinten nyilván, mert tényleg ő tart el és persze, igaza van, de sokszor úgy érzem, hogy túlságosan úgy hiszi, hogy mindenhez köze van.

Ha azt mondom, hogy mondjuk holnap később jövök pár órával, mint szoktam (kb este fél 7, 7 fele érek haza) akkor rögtön jön a kérdés, hogy miért. Félig meddig elmondom neki és utána az sül ki belőle, hogy örüljek neki, hogy ő megengedte, merthogy ha ő azt mondja, hogy nem mehetek el, akkor nem mehetek.

Úgy érzem, nyilván valamilyen szinten felettem áll, mert idősebb, szülőm és eltart, de akkor is megvannak a saját jogaim, nem ?

Tehát én úgy látom, hogy ennek úgy kellene lennie, hogy ő megkérdezi, hogy hivá megyek, elmondom és akkor ő jóváhagyja, mivel (jogilag) felnőtt vagyok.

Mondtam egyáltalán olyat, hogy nem enged el ? Vagy attól, hogy az ő házában lakom, megteheti ugyanazokat, mint egy 12 évessel?

Lehet, hogy ezt csak én látom rosszul, mert fiatal vagyok és "lázadok" vagy bármi, de mégis igazságtalanságnak gondolom ezt az egészet. Miért hiszi, hogy ennyire korlátozhat ?

Mellesleg mikor kisebb voltam (15-16) sokkal engedékenyebb volt velem, és ahogy idősödöm, egyre-jobban próbál korlátozni.

Sok mindent nem akar engedni, mert ő arról úgy gondolja, hogy rossz és konkrétan megtiltja. (Pl a tetoválást is...)


Szóval abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ezzel a helyzettel mit lehetne kezdeni ?

Nekem kellene változtatnom valamit, mert rosszul látom, vagy esetleg neki ?Vagy mindkettőnknek ?

Mi lenne a jó megoldás ?


Köszi a válaszokat előre is


18/L


2017. szept. 26. 19:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nézd Kérdező, attól függ, hogy konfliktuskerülő személyiség vagy-e, vagy inkább lemeccseled a dolgokat. Ez rajtad áll.
2017. szept. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
#1 egyáltalán nem vagyok konfliktuskerülő, de így is elég sokszor veszekszünk olyan dolgokon... és mindig az van belőle, hogy én sértem meg őt, meg én vagyok a rossz, miközben sokszor olyan dolgokkal tipor a lelkembe, hogy észre sem veszi.. és jó anyának titulálja magát..
2017. szept. 26. 19:44
 3/24 anonim ***** válasza:
42%

Üdv!:)

Szerintem próbálj meg egyszerre lenni engedelmes, ugyan-

akkor lázadó is. Nem hagyhatod hogy életed minden percét

megszablya, elvégre felnőtt nő vagy. De azt se akarhatod

hogy a kapcsolatotok menjen rá.

15 éves korodban miket engedett meg, amiket 18 évesen nem?

2017. szept. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

#3 Szia:)

Például bulizni. Eléggé bizarrul és furcsán hangzik, de 15 évesen jobban elengedett bulizni, mint most, illetve a barátaimmal csavarogni.

Nem volt abból probléma, ha hétvégén elakartam menni valahová. Nem volt kérdőre és csak azt kérdezte, hogy mikor jövök haza, én válaszoltam és ennyi.

Most meg néha még programokat sem szervezek, mert tudom, hogy az lesz, hogy húzza a száját, vagy mondja h nem engedni meg...

2017. szept. 26. 20:03
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Figyelj, velem is ilyen control freak volt anyám 19 éves koromig, mivel akkor elköltöztem. Ahhoz vezetett hogy az értelmetlen és kínos viták elkerülése végett szinte mindent eltitkoltam előle és álcasztorit mondtam amikor elmentem valahova. Nem érdekelte hogy jogilag felnőtt voltam, minden alkalommal amikor ébren volt amikor hazaértem gúnyolódott rajtam és kiabált amiért késtem pedig sose mondtam előre időpontot amikor hazaérek, ezért igyekeztem akkorra hazaérni amikor már alszik. Teheted azt amit én de az mindkettőtöknek rossz, de az a helyzet hogy csak ő tud változtatni a jobb irányba.
2017. szept. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Na ez tényleg elég bizarr.

Nem tettél semmi olyat ami kiválthatta belőle ezt a bi-

zalmatlanságot? Mondjuk egy sokáig elhúzódó buli vagy akármi?:D

2017. szept. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

#5 elköltözni nem akarok, mert nem tudnék hová, szóval rájuk vagyok utalva...


#6 nem, nem tettem semmit... ez az, hogy semmit nem csináltam.. nem jöttem haza részegen (egyszer sem) nem dugattam szét magam... nem drogoztam be magam.. nem megyek úgy el sehová, hogy ne szóljak neki.. nem úgy jövök haza, hogy "majd valamikor" és akkor éjjel kettő lesz belőle... összegezve jó gyerek vagyok..mégis korlátozni próbál és uralkodni felettem

2017. szept. 26. 20:18
 8/24 anonim ***** válasza:
29%
a tetoválásban teljesen igaza van. minek bsznál ki magaddal? undorítóan néz ki, és csak putri helyekre fognak felvenni dolgozni.
2017. szept. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
#8 most itt nem az volt a kérésem, hogy mondd el, hogy miért rossz.. és nem is mondtam, hogy annyira ragaszkodom hozzá.. nem erre irányult a kérdésem
2017. szept. 26. 20:47
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

Amikor velem ilyen volt (most 20 évesen) én marhanagy balhét csináltam belőle. Én mindig tűrtem, nem szóltam ha pl. el akartak hurcolni valahova, én meg nem akartam; mégis mentem. Aztán mostanában megint lett volna egy ilyen, hogy "már pedig én is megyek és kész"! Na akkor nekem a fejemet elöntötte a s*@r, lebasztam mindenkit és elmentem sétálni. Nem győztek utána elnézést kérni - ahogy én sem, mert ugye ez tőlem se volt szép dolog.

Viszont a sztori tanulsága, hogy amíg pórázon tartanak, addig az a póráz szépen lassan - de folyamatosan - rövidül, és egyre többet képzelnek magukról. Nekem nagyon kínos volt, mert tisztelem a szüleimet, de ha idiótán viselkednek, akkor nincs más út.

Szóval vagy szépen lassan kezdd el visszaszoktatni édesanyádat a 15 éveses engedékeny énjére, vagy később kell majd egy nagy balhét csapnod. Ennek amúgy semmi köze a lázadáshoz, az teljesen más; még akkor is, ha pár 50 éves fószer akinek nincs jobb dolga itt gyk-n azt írja, hogy hát de az az (mert ők ugye mindent tudnak, agykukkert lehet itt kapni egy-két kérdés válaszaitól).

A tetoválást viszont megértem, hogy nem szeretné. Én azt mondom ha pl. egy év múlva is szeretnéd ugyanazt a tetkót, akkor semmi akadálya, azt az 1 évet meg ki tudod várni (hisz úgyis örökre hordani fogod jóformán).

2017. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!