Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hivatalosan, törvényileg van...

Hivatalosan, törvényileg van joga egy leendő anyának arról dönteni, egy hónapok óta megszakadt élettársi kapcsolat után, hogy ő már pedig megszüli, azt a gyereket, akinek a párját elhagyta?

Figyelt kérdés
Totál komolyan kérdezem! Családjoggal kapcsolatos forumokat böngésztem,de egy csomó kérdésre szeretnék választ. Egy link vagy valami csoda folytán olyan családjogban jártas személy segitsége,esetlegesen elérhetősége,nagyon jól jönne. Sajnos akikhez fordultam a közeli nagyvárosban mind fizetős,csak mert szóba áll velem...

2017. okt. 1. 17:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Az anyának joga van megszülni vagy elvetetni a gyereket és ez fölött senki nem rendelkezhet.
2017. okt. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%

Mi van? Fuss már neki még egyszer. Hogy lehetne egy gyereknek párja aki még meg sem született?


Egyébként ha egy nő terhes, tökmindegy kitől, akkor igen joga van megszülni. Senki nem fogja erőszakkal lekötözni a műtőasztalra, hogy kiszedjék belőle a gyereket.

2017. okt. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kérdés ez? Természetesen joga van megszülni a saját gyerekét. Szerinted ha most szétmentek, akkor szaladnia is kell abortuszra, vagy mi?
2017. okt. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%

Párkapcsolatban, házasságban vagy egyedülállóként, egy nőnek MINDIG joga van rendelkezni a saját testével, azaz bárhogy dönthet a terhességével kapcsolatban. Azaz akár megtartja, akár elveteti, ahhoz rajta kívül SENKINEK nincs köze! ;)


Gyerektartásra pedig a gyerek után jogosult minden olyan esetben, amikor az apukától külön neveli.

2017. okt. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Jó első ízben nem kell itt nekem esni,meg arcoskodni! Korlátozottan sikerült megfogalmaznom a lényeget és igen,lehet valahol rosszul is fogalmaztam! Segitséget kérni jöttem,nem leosztás bezsebelni! De itt újra kifejtem! Nyílván alapjába véve én is erre jutottam,hogy persze,az ő felelőssége,főleg felnött révén. Nincs már vele aki a párja volt,azaz én. Külön utakon járunk,de pár hónapja mikor tartott a békülési szeánsz úgy nézett ki hogy várandós, oké marha jó, ő rég rágta miatta a fülem én meg nem akartam mert gyanus volt hogy félre kacsingat, sajnos ez be is igazolodott mára. Maga az egészből oda szeretnék kilyukadni hogy: Ha én nem is tudom biztosan hogy az enyém e. ezt idővel utána,bármilyen téren,jogilag rám "verheti" hogy ha a tied de én félre jártam,elhagytalak,de akkor is követelem majd ami jogilag jár,ez így jogilag rendben van? Magyarán nem védi az ilyen esetekben konkrétan jogilag semmi az apát? Remélem sikerül kibogozni!
2017. okt. 1. 17:14
 6/28 anonim ***** válasza:
14%

'Honapok ota megszakadt elettarsi kapcsolat uzan'? Azaz mar honapok ota nem voltatok egyutt? Hany hetes terhes vagy?


Amugy senki sem kotelezhet abortuszra v szulesre. Ha egy egyejszakas kalandbol leszel terhes , megtarthatod ugyanugy. Te dontesz senki mas.

2017. okt. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%
Ja akkor Te ferfi vagy? 😀 Bocsi. Megtarthatja a babat az ex. Ha vallalod az apasagot kerheti a gyerektartast.
2017. okt. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
94%

Természetesen az nő egyszemélyben tehát a biológiai apa beleegyezése nélkül is dönthet, így joga van megtartani a gyereket. Ha egészséges az embrió senkit nem lehet abortuszra kötelezni.

Az egy mási kérdés, hogy jól dönt-e? Hogyha egyszemélyben dönt három ember életéről az nagy felelősség és ritkaán érzik át a döntésük súlyát.

2017. okt. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%
Mivel nem ismerted el idáig, hogy te vagy az apa, az anyának bíróságon kell téged megnevezni vélhető apának. Erre beidéznek és apasági tesztet csinálnak.
2017. okt. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
51%
joga van megszülni ha ő azt akarja. az apukának meg nem kötelező a nevelesbe részt venni ha nem akarja...ennyi.
2017. okt. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!