Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudjam ezt feldolgozni,...

Hogyan tudjam ezt feldolgozni, jóvátenni, hogy fizikai távolság van a szüleim és köztem?

Figyelt kérdés

Mindig azt reméltem, h a szüleimhez közel fogok élni, egymast tamogatva, de sajnos az élet furcsa döntesekre kenyszeritett (részben apám miatt is mert egyszer majdnem elhagyta a családot és hosszú idön át megélhetési gondjaink lettek ) végül sajnos külföldön kötöttem ki .

Végülis nem hosszútávra gondoltam kinntmaradni csak mint turista , egy idöre , de vegul itt szuletett gyerekem es az apa akadalyozta h visszaköltözzek a gyerekemmel haza.

Az évek teltek múltak , a gyerekem már középiskolás, de a visszaköltözés egyelöre nem kivitelezhetö, több okból , amire most nem térnék ki.

A szuleim meg túl idösek változtatni .

Arra gondoltam h ha betegek lesznek , nem fogok tudni mellettuk lenni , talán a temetesukre sem tudok elmenni , ha epp nem lesz elég pénzem pont akkor az útra , mert a pénzem épp annyi h megélünk belöle a gyerekkel .

Elsö években ök segitettek anyagilag most en szeretnem de nincs miböl , es szeretnem meghálálni a gondoskodasukat . Azonkivul a gyerek miatt ( nem hibaztatom) nem tudtam ertuk tenni semmit mert a prioritas mindig a gyerek volt es meg idöm se volt sokszor meghallgtani a gondjaikat , tehat az unoka meg inkabb eltavolitott minket .

Nagyon hianyoznak es minden nap nelkuluk egy csapás , nem hittem volna h igy alakulnak a dolgok es végleg elszakadnak az útjaink.

Irigyelem azokat akik a szuleikkel élnek egyetértésben , nincs annál szebb.

Tulajdonkepp parkapcsolatra sem vágyok, én a családom akartam volna.

Tragikus erre rájönni most , de akkor nem tehettem mást mint amit tettem.

Rájöttem h acsalád a legfontosabb es idegenek között vagyok , akiknek soha nem fogok annyit jelenteni mint a hozzátartozóimnak. Söt semmit. Bánom h a párkapcsolatra is akkora hangsúlyt fektettem es ilyen helyzetbe kerultem általa .Lehet mire a gyerek felnö es hazaköltözhetnék , mar nem lesz aki várjon.

Próbálom pozitivan felfogni a mindennapjaim, es apró örömöket találni, de nekem gyerekkoromban is szeparációs szorongásom volt.

Hogyan tudnám ezt másként felfogni?



2017. okt. 1. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor a csalad a legfontosabb? Rosszul erzed magad ott, ahol vagy? Gondolod, hogy Mo-on sokkal jobban boldogulnal? Miert is mentel ki? Sajnos igy hozta a sors? Te nem tehetsz semmirol, de pl. az apukad igen, mert majdnem elhagyta egyszer regen a csaladot. Lehet hogy labra kene allni? Lehet hogy penzt kene keresni ahhoz, hogy tudd tamogatni a szuleidet? Lehet hogy kene csinalni valamit? Keress munkat/penzt, ne a sorsra(apukara, gyerekre, volt parodra) es masokra fogjal mindent. Huuuhh ne haragudj, de felall a szorom a tehetetlen emberektol. Keress penzt, sporolj penzt es lesz penzed meglatogatni/elhivni oket. Vagy menj haza stoppal, rengeteg segitokesz ember van a foldon. Melyik orszagba vitt a sors?
2017. okt. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szoval a gyerek mar kozepiskolas? Hat akkor azert itt jo sok ev eltelt kozben. Nem voltak celjaid, nem gondoltal semmire elore? Egy gyerek nem olyan sok, amellett meg lehet valamennyire ervenyesulni.

Nem hibaztatni akarlak ne erts felre, de hat furcsa hogy ezek a dolgok csak most hirtelen ertek teged utol. Mert az hogy ha kint eltek, akkor a hazadtol csaladodtol eltavolodsz, az mar elotte is eszedbe kellett volna hogy jusson.

2017. okt. 2. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bakter 10+ éve kinn élsz, de sha nem gondoltál rá, hogyha szar hazamenj?
2017. okt. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Mindig azt reméltem, h a szüleimhez közel fogok élni" "de sajnos az élet furcsa döntesekre kenyszeritett " Ha nem teszunk semmiert semmit, na hallod, megerdemelned a Csernust egy orara, hogy kiosszon!

De a kerdesedre a valasz, hogy mindig akkor az volt a legjobb dontest amit epen akkor hoztal. Ennyi telt ki toled. Fizikai tavolsagot jovatenni? Ez nekem kinai. Hasonlitsd azokhoz a dolgokhoz, amik fenyevekre vannak tolunk, akkor igen is nagyon kozel vagytok egymashoz. Feltalaltak a telefont is, internetet, ingyen beszelhetsz a vilagon mindenkivel, meg a szuleiddel is.

2017. okt. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hm. Internet? Azt írod, hogy neked baromira nem volt időd meghallgatni a szüleid problémáit. Akkor mire ment el tíz éved? Sosem értél rá? Munkával nem mehetett, mert semmid sincs. Ez így nagyon hézagos történet. Gyerek apja?
2017. okt. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-nek. Az ido arra ment el, hogy kerdezo kapkodta a fejet, jobbra balra es nezte mi tortenik korulotte. Varta a sors donteseit, amik belekenyszeritettek a jelenlegi helyzetebe. Kereste a felelosoket/magyarazatokat -tukor hijan- akik miatt igy alakult az elete. Amit irt, mind hablatty."helyzetbe kerultem altala" Homalyosan fogalmaz, tehat valszeg sziv valamit.
2017. okt. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 acelsziv ***** válasza:
35%

"Irigyelem azokat akik a szuleikkel élnek egyetértésben , nincs annál szebb. "

Te mégis elszakítottad volna a gyerekedet az apjától, hogy hazarohanj vele anyuci szoknyája mellé.

Micsoda egy elmebeteg önző gyökér vagy.

2017. okt. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem ezt a problémát. Nekem sincs túl sok pénzem ( minimálbér) de ha hiányzott a család, hazamentem pár napra. (500 km) Útiköltséget kifizettem, viszont nem kelett kajára költeni. Tehát nem kerültem mínuszba.

Ha beszélni szerettem volna a szüleimmel, egyszerűen felhivtam őket. Most meg hogy van internet, sokkal többször, mint korábban.

A középiskolás fiadat nyugodtan ott lehet hagyni az apjával pár napra, ha esetleg nem akar veled menni.

Ha pedig haza akarsz költözni akkor tedd meg. Ne várj addig míg nem lesz kihez.

2017. okt. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!