Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Homofób szülők! Érdekelne,...

Homofób szülők! Érdekelne, hogy ti mit szólnátok hozzá, ha kiderülne a gyereketekről, hogy meleg?

Figyelt kérdés

Sok meleg fiatallal beszéltem már és nagyon sokan úgy gondoltak a coming outra, hogy "akkor majd biztos kitesznek" vagy valami hasonló, meg többen mondták és olvastam/láttam a youtoubeon is történeteket, hogy ilyenkor a szülők "összetörtek".


Nekem anyukám pl egy eléggé konzervatív és előítéletes tud lenni.

De amikor elmondtam neki, annyit mondott, hogy "jó", aztán megölelt és elmondta, hogy "egy szülő dolga támogatni a gyerekét" és hasonlók. A múltkor már azzal "piszkált", hogy igazán bemutathatnék neki valakit.


(Én vagyok az egyetlen gyermeke. Apukámmal meg nem tartjuk a kapcsolatot, így azt nem tudom, hogy ő hogy reagálna... Nem mintha fontos lenne.)


Valóban reális az, hogy egyes szülők kiraknák a gyereküket vagy hasonlóan drasztikusan lépnének fel, vagy hogy ezt hónapokba telne valakinek elfogadni?

Vagy ezt csak azért érzik így az emberek, mert félnek ettől?


2017. okt. 2. 18:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%
Nyilván ha valóban homofób, akkor kiteszi a gyereket. Aki meg nem az, nem teszi ki.
2017. okt. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

VAN szülő, aki kitenné, igen. S van, aki kiborulna, ideges lenne, ordítana, utálná a dolgot, de a saját gyerekét akkor sem tenné ki.

Édesanyád nem tűnik homofóbnak, az a helyzet. A konzervatív s bizonyos dolgokban előítéles még nem feltétlenül az, főleg olyan mértékben, hogy a saját gyermeke iránt erősen kiélje.

Hónapok? Egy vérbeli homofób miért fogadná el pár hónap után a dolgot? Simán el tudom képzelni, hogy tovább tart neki s igazán sose megy.

2017. okt. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Igen, anyukám nem annyira homofób, nem is ezt mondtam.


Lehet, hogy konzervatívabb és egy kicsit előítéletes (nem feltétlenül csak a melegekkel szemben, hanem pl a romákkal szemben).

És abszolút jól fogadta és támogat.


Inkább arra irányult volna a kérdés, hogy komolyan vannak olyan 'szülők', akik emiatt a saját gyereküket "bántanák" és/vagy megszakítanák vele pl a kapcsolatot, kitennék stb?

Azért az elég durva, ha van akiben ennyire "működik" a 'szülői' "szeretet"...

2017. okt. 2. 19:31
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
egy homofób szülőtől mit vársz, most ősintén
2017. okt. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

Ismerek olyan magát anyának nevező nőt, aki kirakta a saját gyerekét az utcára, miután megtudta, hogy meleg. Pszichológushoz cibálta a fiút, hogy az majd "kigyógyítja a betegségéből", minden létező formában tönkre tette lelkileg a srácot. Ja és emellé elvárta, hogy ugyan fizesse már ki a srác az otthoni számlákat (ahol már akkor ugye nem lakhatott), vegyen már új tévét, számítógépet a házba, meg fizesse már a rokon hitelét, mert csak.

Azóta évek teltek el, és csak az utóbbi időben kezdte az anyja elfogadni, hogy a fia meleg, nagyon sok vita után. Ő legalább észhez tért, sajnos vannak, akiknél ez a kapcsoló sosem kattan át.

2017. okt. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Azért az szomorú, ha tényleg van ilyen. :(
2017. okt. 2. 19:47
 7/21 anonim ***** válasza:
49%
Biztos nagyon megrendülnék, hiszen ez egy teljesen más felfogás, mint ahogy felnevelném a gyerekem, de tényleg a saját vérem lenne és nem tudnám kitagadni. Hosszabb idő kellene, míg elfogadom, de sosem tudnám őt emiatt rossz helyzetbe hozni.
2017. okt. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ, meg zöld pacsi.
2017. okt. 2. 21:04
 9/21 anonim válasza:
88%
Az én szüleim hosszasan tudomást se akartak róla venni pedig szerintem sokkal régebb óta tudták mint ahogy azt elmondtam nekik. Miután kiderült megkeserítettük egymás életét és jobbnak látták ha elküldenek otthonról..
2017. okt. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
5%
A kedves kérdező nem érzi úgy, hogy a homofób kifejezés megbélyegző. Miért lennék én homofób? Mert nem akarom, hogy a gyerekem ratyi legyen? Mitől lesz az ember olyan izé?
2017. okt. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!