Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meghalt apum és nem tudom...

Meghalt apum és nem tudom elengedni, segítséget kérek. Kit tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Pszhichológus és pszichiáter kizárva!
2017. okt. 2. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem. Miért zárod ki pont azokat a szakembereket, akik tudnának segíteni? Hozzáértő ember valószínűleg elég rövid idő alatt kihozna ebből az állapotból. Nem szégyen hozzájuk fordulni, rengeteg embernek van hasonló gondja.
2017. okt. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Részvéten, nekem édesanyám halt meg 7 éve. Sosem mentem senkihez de én is sokáig szenvedtem.

Amúgy ez a dolog, hogy "nem tudom elengedni", ez önmagában egy baromság. Már nem tudsz beszélni hozzá, ő nem beszél hozzád soha többé. Már nem érintheted meg többé.

Az idő vasfoga majd megoldja azt, hogy túl legyél rajta.

Mindig fog hiányozni az életedből!

Hány éves vagy és mikor ment el? :(

2017. okt. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kineziológus? Volt egy férfi akinek egy cunami során meghalt az egész családja. Mély depresszióba sűlyedt. Aztán elkezdett futni. Végül maratoni futó lett. És elmúlt a depresszió új életet tudott kezdeni. Nem vagyunk egyformák de talán érdemes megpróbálni. Nekem a nagymamám halt meg aki felnevelt. Én is így voltam ahogy te. Úgy sikerült feldolgozni, hogy felvettem a vezetéknevét. Ez a te esetedben nem megoldás, de érdemes elgondolkozni mert néha ilyen egyszerű dolgok segíthetnek.
2017. okt. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alain Delon ***** válasza:
Jó lett volna, ha leírod, hogy mikor.
2017. okt. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Reszvetem.:( nekem is meghalt apum, meg 11 eves koromban. En jol kisirtam magam es anyum beiratott pszichologushoz. Az utobbi eset segitett a legtobbet... azt hittem soha sem fogok tullepni rajta, ongyilkossagi hajlamaim is voltak (errol senki se tudott), de a sok beszelgetes nagyon jo volt vele. Folyton ravezetett a valaszra, tanacsot adott. Nagyon szerettem ot, altalanosban barataim se voltak nagyon es ot ereztem a legjobbnak, akinek barmit elmondhatok.

Ne fojtogasd magadban az erzeseidet. Kerd meg anyukadat, hogy irasson be hozza. Van magan es ingyenes is. Nem olcso, de szerintem erezned a valtozast a lelki vilagodbaj, ha eljarnal heti egyszer-ketszer maganpszichologushoz

2017. okt. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
38 éves vagyok és 3 éve halt meg. Azóta bőgőmasinává váltam, pedig nem ilyen voltam.
2017. okt. 3. 16:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Az időt tudnám ajánlani. 4-es voltam, amikor meghalt a nagyapám (apám nincs a képben, soha nem is volt, nem is lesz, és ő nevelt fel tulajdonképpen, mert anya és mama sokszor voltak munkaügyben máshol), kellett 3-4 év, mire feldolgoztam, ma már tudok úgy beszélni róla, hogy nem sírom el magam. Mi gyakran mesél(t)ünk róla sztorikat (illetve inkább anyáék nekem:)), amiken nevet(t)ünk, és néha még mostanában is, de úgy, hogy ezzel segítsek magamnak feldolgozni, nem beszéltem róla senkinek.
2017. okt. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem anyukám volt 38 éves, mikor meghalt először az anyukája, majd pár hónap múlva az apukája.

Ő is ilyen "bőgőmasina" lett. Azóta is sokkal érzékenyebb, mint régen.

Évek voltak míg feldolgozta. Szerintem ha nem akarsz orvossal beszélni, akkor mindenképp olyannal beszélj, aki hasonlón ment át. Vagy akár egy lelkész is sokat tud segíteni ebben. Bár sokan leszólják, de tudnak jókat mondani..

2017. okt. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazából pont azokat a szakembereket zártad ki, akik érdemben tudnának segíteni.

Miért?

2017. okt. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!