Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érzelmileg zsarol anya, mert...

Érzelmileg zsarol anya, mert el akrok költözni?

Figyelt kérdés

Jaj már nem tudom mit tegyek...folyamatosan azzal jön hogy ezért neveltellek fel hogy itt hagyj 0 pénzzel, meg hogy nem ezt várta tőlem stb...

Most szereztem egy új munkahelyet, és a barátommal szeretnék albiba költözni be a városba.

De persze anya egyből elkezd velem flegmázni, hogy szép vagyok így lelépek stb....

Amikor más munkahelyem volt, mindig haza adtam neki x összeget, amig ugye itthon laktam.


De most már el szeretném indítani az életem végre 25 évesen...

Erre ezt kapom, hogy így akar tőlem ugy mond elválni, hogy hozzám vág minden rosszat, hogy én kb mitképzelek magamról hogy elmerek költözni stb...

Meg hogy én vagyok a rossz hogy itt hagyom stb...(pedig eddig 4en voltunk egy háztartásban is, de egyke vagyok...)


Segítsetek hogy mit mondjak neki, vagy hogy értessem meg vele, hogy önálló szeretnék lenni, de a pénzzel zsarol "hogy jajj így is k***a keveset segítettem neki eddig stb..."...

:(



2017. okt. 3. 15:14
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*akarok - bocsánat, sietve írtam..
2017. okt. 3. 15:15
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
Szép anya lehet... azt ugye tudod, hogy ha most engedsz neki, akkor életed végéig ő fog irányítani?
2017. okt. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%

Mondd meg neki, hogy nagyon szereted, nem fogsz róla elfeledkezni és törődni fogsz vele ezután is, de ez az élet rendje, önálló akarsz lenni.

Lehet, hogy attól fél, hogy soha nem nyitod rá innentől az ajtót. Sajnos ez nem is olyan ritka eset, biztosan látott ilyen a környezetében.

2017. okt. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
"ezért neveltellek fel hogy itt hagyj 0 pénzzel" Hát... nem hiszem hogy a gyereke hiányozna neki. Inkább a fizetése.
2017. okt. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy anyádnak te hiányzol, vagy a pénzed?

Nekem az jött le, hogy inkább a pénzed.

2017. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
mit mondjál neki? semmit, minek? elköltözöl, azt jónapot
2017. okt. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

köszönöm...ebben igazatok van hogy csak a pénz fog neki hiányozni nem is én..

meg hát olyan kb mintha a tulajdona lennék és egyszerűen nem akar elengedni, mert nem ezért nevelt fel hogy elköltözzek...meg mindig mindenbe beleszólt így is, hogy mikor hova megyek, minek kivel stb...

2017. okt. 3. 15:46
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, költözz amint tudsz, majd megbékél idővel. Ha pedig nem, akkor tényleg ne nyisd rá az ajtót, meg is fogja érdemelni.
2017. okt. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

De mi baja van, nem jönne ki a fizetéséből? Ha te elköltözöl, akkor nem csak a pénz lesz kevesebb, hanem a kiadás is.

Mondd meg neki, hogy attól, hogy elköltözöl, még nem szakad meg a kapcsolat köztetek, de felnőttként szeretnéd a saját életedet élni. És tényleg ne hagyd, hogy ennyire zsaroljon, bármit is vág a fejedhez, költözz, különben azt fogja hinni, hogy bármikor bármit elérhet nálad ezzel a módszerével.

2017. okt. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd, hogy zsaroljon, ne foglalkozz vele. 25 éves vagy, nem hiszem, hogy lenne joga ilyeneket hozzád vágni. Az meg a másik, hogy a pénzzel zsarol. Még messze nem vagyok 25, még felnőtt sem, de én már önmagában ettől besokalltam volna. Meg ha eddig is hazaadtál, ne mondja már azt, hogy keveset segítettél neki...
2017. okt. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!