Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtehetik ezt a szüleim?

Megtehetik ezt a szüleim?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy 16 éves vagyok és van egy barátom akit nem bírnak a szüleim... Szerintük nem hozzám való, nem fog velem jól bánni stb... Voltak ebből balhék és már ott tartunk hogy h a szüleim elveszik a telefonom és megnézegetik az üzeneteinket... Megtehetik ezt hogy elveszik a telefonom? Ami egyébként a sajátom, saját pénzből van. És még az lenne a kérdésem hogy mit tudok tenni? Tiltanak tőle, nem találkozhatunk és az a baj h messze is lakik tőlem. Nem szeretnék olyan választ, hogy kamasz szerelem, majd elmúlik, hanem rendes válaszokat szeretnék amivel előrébb tudnék jutni. Köszönöm.
2017. okt. 3. 20:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

Megtehetik.

Mit tudsz ellene tenni?

Ellenkezel, jön a balhé és a nagyobb szigor.

Általában az ilyen szülőktől szoktak elmenekülni a gyerekeik, amikor nagykorúak lesznek.

2017. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%
És ki a fontosabb, a családod, vagy egy pasi?
2017. okt. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Kodold le a telefonodat és ne mond meg nekik a kodot , semmi közük az üzeneteidhez .
2017. okt. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%

Ha az érdekel, jogilag megtehetik, és nem tehetsz semmit ellene.

Erkölcsileg persze más a helyzet, nem valami illendő egy kamaszlány telefonját nézegetni. Ha lekódolod, az segít, de lehet, hogy csak feldühíti őket.

Inkább töröld az üzeneteidet, hívásaidat, hogy ne lássanak semmit. Talán előbb-utóbb akkor abbahagyják.

2017. okt. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, pont addig tehetik meg, amíg hagyod.
2017. okt. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

2 ev mulva nagykoru leszel es elmehetsz a pasiddal ha meg addig egyutt lesztek.

En is lekodoltam a telefonom nem nagyon erdekelte a szuleimet mert elvittek szakszervizbe ahol szinte ujja 'varazsoltak' a telomat majd a koltseget behajtottak rajtam. Ebbol tanultam , h inkabb torlok minden olyan dolgot ami csak ram tarzozik. Lehet helytelenul cselekedtem de legalabb nem volt balhe es egy ido utan leszalltak rolam , ugy tudtak , h nincs semmi titkolni valom. Orultek a markukba , h 'en ugye megmondtam elore'. Amugy igen igazuk volt csak par honappal kesobb.😀

2017. okt. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát nekem a családom és a barátom is fontos és nem szeretnék balhézni... Szerintem akkor az lesz hogy megvárjuk még 18 leszek és ha addig is együtt maradunk majd akkor találkozok vele amikor szeretnék.
2017. okt. 4. 01:03
 8/17 A kérdező kommentje:
És törölni fogok mindent. Eléggé unom hogy állandóan nézegetik... Nem lehet az bernek már magánélete sem?...Mindegy majd lesz valahogy koszonom mindenkinek 🙂
2017. okt. 4. 01:06
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Azert kivancsi lennek a szuleid verziojara is. Pontosabban a tiltas valodi okara, nem lennel az elso akit okkal tiltanak.

Mert attol hogy te csak egyfajta valaszokra vagy kivancsi, bizony van kamasz szerelem ami elmulik.

2017. okt. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Mert attol hogy te csak egyfajta valaszokra vagy kivancsi, bizony van kamasz szerelem ami elmulik." - az, hogy a szerelmek egy része elmúlik, az egyfelől természetes, másfelől egyáltalán nem életkor-függő, megesik az 15, 35 meg 55 évesen is...

És egyáltalán nem indok semmire, kicsit sem menti a szülők bűnös magatartását.

2017. okt. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!