Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem nevel az apám?...

Miért nem nevel az apám? Miért nem tud szeretni? Beteg?

Figyelt kérdés

Életemben kétszer láttam apámat. Soha nem szeretett/akart, mert egy éve azt mondta anyámnak a telefonba, hogy: "fáj a s*ggem rá!"

Nem értem, hogy miért. Sokáig éreztem magamat nyűgnek, hogy anyu mindig egyedül nevel(t).

Azután nem éreztem azt, hogy szükségem lenne apámra, de egyre többet hallom, olvasom az apa szót. Olyan érzéketlen lehet az apám. De azt hallottam, hogy az anyja nagyon kedves, akkor meg nem értem hogyan lett mindenkivel közömbös. Tudni akarom ennek a titkát.

Nem akarok gondolni rá, de a nagyszüleim (ma is) emlékeztetnek rá és nagyon rossz emlékeket mondanak róla. Azt mondják, hogy hasonlítok rá, de én nem lehetek olyan rossz. Maximum a csípős nyelvem miatt hasonlítok rá és a szemét örököltem. Én nagyon szeretem az embereket (ápolónak tanulok, erre áldoztam az életemet), ritkán-ritkán érzem, hogy közömbössé válok mások problémáira. De meghallgatom őket. Sokan támaszkodnak rám és ez néha zavar.

Mi ez?! Ha valaki tudja az írja le. Köszönöm!



2017. okt. 5. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Számos oka lehet.

Pl. elképzelhető, hogy anyukád úgy vállalt be téged, hogy az apád nem akarta. Sajnos ilyenkor ez az eredmény, hiába gondolja a sok tyúkeszű anyuka, hogy "jajj majd megszereti a gyereket Béla". Nem fogja.

Vagy simán pszichopata a faterod. Ne aggódj, attól te még lehetsz normális ember.

2017. okt. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2017. okt. 5. 12:08
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Amikor megöregszik vagy nehezebbé válik édesapád élete onnantól kezdve "mindig szeretett" lesz a mondata!Ne felejtsd el mit írtál a Gyakori Kérdések rovatában!
2017. okt. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezd meg tole hatha erdemben tud valaszolni.
2017. okt. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem felejtem el. Mindig emlékeztetnek a nagyszüleim. Amikor felnőtt leszek, akkor csinálni lehet egy papírt, hogy amikor apám öreg lesz, akkor ne tudjon segítséget kérni tőlem. 😛😛😛
2017. okt. 5. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!