Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért utálnak a szüleim?

Horvathdorian kérdése:

Miért utálnak a szüleim?

Figyelt kérdés

Jó 3-4 éve anyám folyton kiabál velem minden kis dologért akár van hozzá közöm akár nem, nevelőapám belém köt akármi is csinálok (néha azért is kiabál amit jól csináltam, ezt anyám meg csak hallgatja) a hibáimat az orrom alá dörgölil gúnyosan, van amikor semmi ok nélkül megvernek (például egyszer kistestvéremre figyeltem és a telefonom nálam volt, persze játszanom kellet az öcsémmel , nevelőapám berontott és már megint veszekedni kezdett , amikor meg azt mondtam hogy nem csináltam semmit, anyám szakszerűen megvert) kidobnak otthonról, amikor meg elkezdek pakolni azért vernek meg mert hogy mit képzelek magamról, meg ilyenek, mások előtt eljátszák az istent , kiabálnak ugráltatnak ha vendég van, persze egy köszönömöt sem kapok. Ha meg lefekszek és úgy vagyok vele hogy inkább meg se szólalok akkor meg azért kiabálnak mert lusta haszontalan dög vagyok és sok más bántó

szidkozódás amit nem enged be az oldal. Ezeket eddig senkinek nem mondtam, remélem ti tudtok segíteni :)



2017. okt. 10. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Sorstárs...

Bár engem nem ver anyám annyira, mint régen... Választ sajnos még én sem találtam.

Te hány éves vagy?

2017. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Nem utálnak a szüleid, csak kevés önismerettel rendelkeznek. Családterápiás szakemberre lenne szükségetek, akinek nyugodtan mindent elmondhatsz. A helyileg illetékes gyámhatoságnál tudnak segiteni, ahol el kell mondanod mindent öszintén.
2017. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Jól mondja a #2.. a helyedben most fordulnék a gyámhivatalhoz.

Biztos felmerül benned a kérdés, hogy mi lesz ha ezért is megvernek.. így is, úgy is kapsz valami miatt, így pedig legalább tudatod egy hivatal felé is, hogy mi a helyzet nálatok, és lehet, hogy anyádék visszavesznek magukból.

Próbáld meg!

2017. okt. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Én honnan tudjam miért utálnak?
2017. okt. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Na újabb rohadt férgek.

De bezzeg ha valaki nem akar gyereket, akkor jönnek a dumával, hogy a gyerek az élet értelme, mit hagysz ki ha nem szülsz, a sajátodat úgyis szeretni fogod. Hóóógyne.

2017. okt. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Azt írod az édesanyád "3-4 éve"kiabál veled.Mi történt nálatok ebben az időben? (akkor jött a nevelőapád?)Ugye az anyukád nem iszik? Hogy megy neked az iskola? Hány órákat vigyázol az öcsédre? Milyen a kapcsolatod a testvéreddel?Ugye te nem ütöd az öcsédet?
2017. okt. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős, engem mostohaanyám terrorizált, apám meg lazán végigasszisztálta.

A kiabálás még hagyján, de amikor minden nap! minimum ötször megkapod, mekkora szar alak vagy aki semmire nem viszi soha.

Ha megcsináltam a házimunkát, fanyalgott hogy most csinálhatja meg ismét, mert nem jó (kérdem én, hogy lehet "nem jól" felmosni? Érdekes, apának, és nagymamámnak is mindig megfelelt). Ha nem csináltam meg, akkor takarodjak, mert csak élősködök rajtuk.

Főzés: ne is menjek a konyha közelébe, mert felgyújtom, és amúgy is moslék, amit főzök (5 éven át apa-rám főztem és semmi probléma nem volt a kosztommal)...

Dagadt vagyok (169/56 kilósan), nem kéne annyit zabálni, stb.


Mindegy, én 21 éves koromban leléptem, most már 1000km-re élek tőlük, és mostohámmal 7 éve nem beszélek.

Apámnak pedig soha nem bocsátom meg, hogy

- leszart

- luxus volt neki elküldeni mostohámat a halálba

- felőle az utcára is mehettem volna a motyómmal, mikor az exemmel szakítottunk

2017. okt. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A családteráia meg tényleg szuper dolog, ha mindegyik fél tesz bele.


Nálunk a próbálkozásból az lett, hogy első ülésen a mostohám elmondta, milyen link vagyok, apa hozzáfűzött ezt-azt, én meg - miután kiküldték őket, hogy én is beszélhessek végre - sírógörcsöt kaptam.

2017. okt. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Kedves Kérdező,

Engem is utáltak, de alattomosabban: anyám részéről gusztustalan piszkálódások folyton de úgy, hogy nagyon rosszul essen, de másnak ne tűnjön fel hogy milyen gonosz, nem kiabálva és egy külső szemlélőnek (1-2 kivételtől eletekintve, akik tehetetlenül nézték az egészet) mindig én tűntem szemétnek és anyám meg normálisnak. Hugaim mindenből kiközösítettek és keresztbetettek ahol tudtak, apám meg vagy leszart vagy agresszív volt.


Én a környezetemben azt látom, hogy a szülők nagy része nem igazán szereti a gyerekét- ami valljuk be nem is csoda olyan szempontból, hogy kvázi "kapnak" egy embert akivel nemcsak hogy együtt kell élniük és elviselni napi 24 órában, de még gondoskodni is kell róla, egy rakás pénzük, energiájuk, szabadidejük rámegy, és cserébe max jó szót és köszönetet kapnak, de azt is csak nagyritkán és csak néhányan, csak ha sikerül jó kapcsolatot kialakítani a gyerekkel, ami valljuk be a szülők többségének nem igazán megy. Márcsak azért sem, mert eleve bárkivel, még egy másik felnőttel is nehéz felhőtlen kapcsolatot fenntartani évekig, ahhoz nagyon össze kell passzolni két embernek. Ma már kb a házasságok fele válással végződik. Ha két felnőtt nem tud meglenni egymással évekig (mert hát akik nem válnak el, legtöbbször azoknak sem leányálom a másikkal az élet...), akkor miért várjuk, hogy egy felnőtt egy gyerekkel kijöjjön évekig, akit ráadásul nem is ő választott, nem tudta előre hogy milyen lesz a gyerek személyisége, ki fognak-e jönni egymással vagy abszolut összeférhetetlenek lesznek (a férjét/feleségét előtte legalább megismerte, megszerette jó esetben...). A szülők "zsákbamacskát" vesznek, és aki nincs rá felkészülve hogy bármilyen személyiségű, kinézetű és egészségi állapotú gyereket bevállaljon hosszú éveken keresztül, és rabszolgaként kiszolgálja, mindent feláldozzon érte, az nem alkalmas szülőnek. Na ezért van az hogy a legtöbben nem alkalmasok, és ezért történnek mindenféle szörnyűségek a családokban- akár úgy is, hogy a legközelebbi ismerősök és rokonok sem tudnak róla. Na mindegy.


Szerintem próbálj meg kétszínűen nyalizni nekik, dícsérni őket, kedves lenni velük, házimunkában jeleskedj mindenképpen, mert azt biztos szereti minden szülő, és legyél minél kevesebbet otthon, mert lehet hogy egyszerűen csak nyugalomra vágynak, túl sok nekik a gyerek (zsivaly) otthon. De hát ez is gusztustalan, hogy neked kell felnőttként viselkedned, hogy valahogy túléld.

2017. okt. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A PÁSZTOR ***** válasza:
Tehát AZ Y és az X generációs különbsége óriási (hallgassatok róla előadásokat) Az ok amiért balhéztok szerintem ez. Ha terrorizálnak tanulj önvédelmet : ha testileg akkor testit , ha lelkileg akkor lelkit. Röviden ennyi védd meg magad és kérdezd meg miért utálnak. Ha nincs válasz akkor keresd meg magad.
2017. okt. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!