Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 évesen lelépni otthonról?

17 évesen lelépni otthonról?

Figyelt kérdés

Elég rossz a kapcsolatom a szüleimmel, és nem nagyon bírom már a velük élést, ha elég ideig várok apám megint kitör a szokásos dührohamában és elkezd verekedni, ahogy kiskoromban is tette. Bármi rosszat csináltam, rendszeresen vert akkor is, volt hogy hazaértem és az ajtóban egy gyomorbarúgással fogadott, aztán a földön fekve ütött rúgott tovább, mert suliban kaptam valami figyelmeztetőt beszélgetését vagy valami hasonló marhaságért. Most telt be a pohár, mikor az egyetlen eszközt amivel tudom tartani a kapcsolatot a barátaimmal félig meddig széttörte és elvette(a gépemet), merthogy túl sokat vagyok rajta szombat este. Azt nem fogja fel hogy egész héten nem játszok, be se kapcsolom a gépem,aztán meg mikor hétvégén előveszem hogy játszhassak barátaimmal(úgy, hogy a délelőttöm azzal telt hogy neki segítettem kerti munkában órákig), akkor meg beberzerkel és elkezdett üvölteni mint egy állat és kitépett mindent a falból és elvitte az egészet, merthogy ő már szólt hogy hagyjam abba. Mondtam neki akkor is, hogy oké, csak szólok a barátaimnak hogy siessünk a meccsel mert mennem kell, kb 10 perc alatt be is fejeztük volna, de persze még előtte bejött és szétvert mindent.

A kérdés igazából az lenne, hogy hová tudnék átcuccolni? Sulit nem akarom abbahagyni, végzős vagyok, de albérletet nem nagyon tudok megengedni magamnak, rokonokat még nem akarom ezzel terhelni. Milyen más lehetőségem lenne? Van egyáltalán? Vagy csak várjam meg amíg agyonver? Mert nagyobb nálam sokkal, nem okozna gondot neki.



2017. okt. 14. 23:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha zavarosan írok, elég ideges vagyok.
2017. okt. 14. 23:43
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
inkább várd meg, nyűgös költözködni.
2017. okt. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Haverhoz, baratnohoz koltozes? Gyamugyhoz is fordulhatsz szerintem. Erdeklodj sz osztalyfonokodnel hogy kerhetsze kollegiumi elhelyezest.
2017. okt. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 MR.X. ***** válasza:
31%
(Magamból indulok ki!) Hogyha ilyen apám lenne, szólnék pár barátomnak, és többen megvernénk a saját apámat. Hogyha ennyire durva a helyzet, ahogyan azt írod.
2017. okt. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Kezdj el gyúrni, edzeni, hogy meg tudd védeni magad. Engem is terrorizált az apám gyerekkoromban. Én aztán szerencsére hamar nagyobb és erősebb lettem nála, és egyszer kellett csak fizikailag ellenszegülnöm neki, utána behúzta fülét-farkát, és nem mert többé szemétkedni velem.
2017. okt. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

17 evesen meg nem koltozhetsz el otthonrol, mivel nem vagy meg nagykoru. A 18. szuletesnapodon viszont minden tovabbi nelkul.

Addig viszont a suliban, vagy a gyamugyon, akar a rendorsegen is kerhetsz segitseget - foleg, egy veres utan, aminek azert van nyoma.

2017. okt. 15. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja mert az ugy megy, h 18 évesen már lesz pénze albérletre kajára kaucióra, hogy elötte egy percet nem dolgozott.


Elmész jo messze koliba, egyetemre, vagy keresel munkát és munkásszállo.

2017. okt. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen jogilag csak gyamhivatali engedéllyel koltozhetsz el. Ilyenkor indokolni kell rendesen az okot -a bántalmazás is kevés lesz, ha nem bizonyítható. Meghallgatnak téged, a szüleidet, azt, akihez költözni akarsz, kornyezettanulmanyt keszitenek mindkét helyen. A ha engedélyezik a költözést, szüleid tartasi kötelezettsége megmarad, de csak a minimum várható tőlük, tehát alapruhazat, élelmiszer Igen, alberlet, net, hasonlók nem.

Ha nincs kihez költözni, sok értelme nincs meginditani az eljárást, hacsak nem számít a nevelőotthon is jó megoldásnak szamodra

2017. okt. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Munka penz szakma nelkul? Sehova

Engedelmeskedj tedd jobba a kapcsolatot vele ne gepez

Semmit nem tudsz tenni max kibirni

2017. okt. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 feketeszisza ***** válasza:

Szerintem próbálj meg dolgozni.. Tesco vagy valahol felveszik a diákokat. Meg hát gyámügy..

17 évesen valóban nem tudsz elköltözni sajnos.

Ha csak a gyámügy nem segít..

Esetleg ha van olyan nagyon jó barátod,akinek a szülei azt mondják,átvennének úgymond,talán....

De ehhez be kellene bizonyítanod,hogy megvert téged...

Nem mindenhol segítőkész a gyámügy,felénk csak azért volt,hogy mindenkit basztasson... De lehet neked mázlid lesz..Sok sikert,és kitartás!

2017. okt. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!