Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim erőltetik a nyelvvizsg...

Szüleim erőltetik a nyelvvizsgát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudok velük leülni beszélni róla, csökönyösek és azt akarják hogy most februárban menjek el megcsinálni. Addig különtanárhoz járattatnak, egész nap ezzel idegesítenek, hogy készüljek rá. 12. Osztályos vagyok, van közép érettségim tavalyról, és nagyon elfoglalt vagyok délutánonként, majdnem mindig este 6 és 8 körül végzem (szalagavató táncpróbák), kiveve pénteken és akkor végeznék egyedül normálisan és ezt is elrontják különtanárral, szóval megint este 6-kor végzem... Nagyon leterhelt vagyok és most nem annyira fontos a nyelvvizsga de mivel nem vagyok rossz belőle és még csak gimis vagyok érettségi előtt gyorsan letudnám, de én pénteken a halálomon vagyok, más napon meg nem ér rá a tanár. Semmi sem hat szüleimre, ha nem megyek, megbüntetnek keményen és erőszakkal is elrángatnak. Messze is van és már elegem van az egészből.

2017. okt. 20. 12:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
33%
Közép érettségivel kitörölheted, szépen fogalmazva, az az alap nyelvvizsga szintje. Jó, akkor ne menj nyelvvizsgázni, ne járj tanárhoz, a gyárba úgyse fog kelleni.
2017. okt. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
80%
mindenképpen megbeszélném a szüleimmel, lehet nem is tudják hogy ez téged ennyi fáraszt.
2017. okt. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
41%
Jogosan hisztiznek a szüleid. Nehogymár egy nyomorult szalagavató fontosabb legyen, mint az érettségi és nyelvvizsga. Nem kéne az utolsó pillanatra hagyni a tanulást. A nyelvvizsgát sem, hisz lehet elsőre nem sikerül. Ilyen hozzáállással szerintem ne is menj egyetemre.
2017. okt. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
40%

Igazuk van.


Én sem hagynám, hogy ellógd a nyelvvizsgát, mert az érettségivel SEMMIRE nem mész.

Diplomához legalább egy középfokú nyelvvizsga kell, de jobb helyeken már kettő. :)

2017. okt. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó, ilyen hozzáállással szerintem eszébe se jutott az egyetem, az nem a lustáknak való, hacsak nem valami kamu büfészakra megy.
2017. okt. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:
Szeretnék egyetemre menni és nyelvvizsgazni is de nem most! Ne értsetek félre, meg fogom csinálni.Nem fontosabb a szalagavató csak kötelező és azt sajnos nem hagyjatom ki, pedig inokbb angoloznék mint táncolnék, de mivel a tánc kötelező, egyszerre a 2 túl sok.
2017. okt. 20. 13:12
 7/62 anonim ***** válasza:
29%

Ha meg már ennyitől ilyen hulla fáradt vagy, akkor egyetemet felejtsd el.


Nekünk egy sima védőnő szakon 23 vizsga hat hét alatt, 8-17-ig KÖTELEZŐ bentlét.

2017. okt. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lusta, LETERHELT VAGYOK! És majdnem meghalok péntek délutánra! Nem fog az agyam, nem tudok normálisan angolozni és a leckéket azt a sokat amit ad nincs időm otthon megcsinálni.
2017. okt. 20. 13:16
 9/62 Andizsuzsi ***** válasza:
36%

végzeK

Bármennyire is hihetetlen ebben a korban, de a nyelvvizsga fontosabb a szalagavatós táncnál. Ha a nyelvvizsgát olyan gyorsan "letudnád" érettségi előtt, akkor most nem lenne szenvedés, mert jól menne.

2017. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
37%
Nem tehetik kötelezővé a szalagavatót, ilyen nincs. és mikor fogod megcsinálni a nyelvvizsgát? Hm? Érettségi előtt? vagy mikor beszoksz az egyetemre? vagy mikor egyetemen annyi tanulnivalód lesz hogy a fejed elhagyod?
2017. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!