Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám elvenni édesanyámt...

Hogy tudnám elvenni édesanyámtól a húgomat? Hogy értessem meg a húgommal, hogy nem normális az anyánk és az élet amit biztosít neki? 17/L

Figyelt kérdés

Tömören 14 voltam amikor anyám elküldött akkor a barátomhoz menekültem aki borzalmasan kihasznált megalázott, meglopott, megcsalt de nem tudtam hova menni.

Majd egy osztálytársamnál húztam meg magam 1 év után, ez a lány kicsit könnyen kapható havonta biztosan új pasija van, de önzetlen és hatalmas szíve van.

Ő és az anyukája rengeteget segítettek nekem.

Az anyukája egy gyermek vedelmishez is elvitt aki felvázolta a szituálciót.


Lassan 2 éve lett egy párom is aki rengeteget segített vissza nyerni az önbecsülésem.

Jelenleg vele élek.

Számomra nem fontos viszont lakással,autoval, és egy jól kereső állással rendelkezik. Ami édesanyámnak nem tetszik.

A párom sokat tett azert,hogy most ott tartson ahol de édasanyám szerint csak kihasznál.


Én iskolába járok, nem dolgozom, a gyerektartás(apám részéről) nem sok mindenre elég, így úgy gondolom hogy a legkevesebb hogy főzök magunknak és rendbe tartom a lakást.


Anyám és a húgom egy alkoholista erőszakos emberrel él anyámat mar többször bántalmazta a húgomnak lett egy kutyája akit élve fölgyújtott majd vigaszképp kapott egy másikat ( szebbet és drágábbat az ő felfogása szerint) majd azt is eltette láb alól most a 3. kutyája van, aki már szintén bántva volt.

Anyám szerint amit csinál teljesen normális csak neveli a kutyákat.

A húgom meg örül az új állatnak ami drágább mint az előző.

Minden komolyabb vita után anyám drága holmikat vásárol a húgomnak.

Meg veszi a szeretetét.

A húgom minden fél évkor megbukik valamiből, és már évet is ismételt.

2 esekkel rugdossák, most iskolát akar váltani mert ez túl erős neki.

Nem tanul nem csinál semmit, ha fölhívom és megkérdezem hogy telik a napja annyit mond hogy épp melyik sorozatot nézi.

Ha nagy nehezen sikerül vele találkoznunk folyton éhes ( mert ruhára van, kajára nincs pénz)

a ruhái piszkosak.

Tavaly télen lebetegedett és hozzánk költözött hogy meg tudjon gyógyulni.

Mert az anyja nem volt hajlandó orvoshoz küldeni, gyógyszert venni. Bár az se segít hogy nincs fűtés.

Se meleg víz se gáz.


De valahogy nekik ez a normális.


Főzni nem főz csak kenyér meg felvágott van na meg iphone 7 mert hat kitudtak sporolni koplalásból.


A húgom úgy gondolja addig amíg van új ruha meg drága telefon nincs baj.


Anyám meg hát.....


Szeretném a húgom egy normálisabb közegben tudni mit tehetünk a párommal érte?


2017. okt. 23. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Pasid is el akarja tartani a húgodat melletted? Mert azért két plusz főt eltartani nem egyszerű.
2017. okt. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint 15 voltál, mikor a gyerekvédelmis rábólintott, hogy a szüleid helyett a barátnődnél lakj? Nekem ez a történet nem túl realisztikus.

Ha mégis igaz, akkor meg odacuccol a tesód és kész, hiszen egyáltalán senkit nem érdekel, ha egy kiskorú random majdnem idegenekhez költözik.

2017. okt. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
engem is érdekel, hogy téged nyilván gondozásba vettek, kaptál nevelőszülőt/gyámot, de a szintén veszélyeztetett testvéredre magasról tettek???
2017. okt. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Kamu.
2017. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem jutottunk el odáig hogy meg is vizsgálják az ügyet ismerős gyermek védelmissel beszéltem és nem akartam.

Akkor még a húgom egy fokkal jobb helyzetben volt azóta változott meg.

2017. okt. 23. 18:44
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem jutottunk el odáig hogy meg is vizsgálják az ügyet ismerős gyermek védelmissel beszéltem és nem akartam.


Ilyen nincs.

2017. okt. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
jó de a húgodat miért hagyták ott? ez szúr szemet leginkább
2017. okt. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

"Nem jutottunk el odáig hogy meg is vizsgálják az ügyet ismerős gyermek védelmissel beszéltem és nem akartam. "


Ilyen nincs. Neki hivatalból jelenteni kell a veszélyeztetést. Kamuzol kérdező.

2017. okt. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kár volt belevenni ezt a gyermekvédelmis szálat kérdező, mert lebuktattad magad vele :) Hivatalból vizsgálatot indítottak volna és el is vitték volna az állítólagos húgodat a fűtés nélküli házból. Azt meg sem kérdezem, hogy fűtés és melegvíz nélkül hogy nem fagynak szarrá télen :D

A kutyagyújtogatással simán túllőttél a célon, ha csak annyit írsz, hogy kinyírta őket, még hihető is lenne.

Legközelebb jobban figyelj, mit kamuzol :D

2017. okt. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Lassan 2 éve lett egy párom is aki rengeteget segített...Jelenleg vele élek.

Számomra nem fontos viszont lakással,autoval, és egy jól kereső állással rendelkezik....édasanyám szerint csak kihasznál. "


A valóságban te használod ki a pasast!!!

És még a lusta és csődtömeg húgodat is vele akarod eltartatni majd hosszú évekig!!

2017. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!