Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti hogyan reagálnátok,...

Szülők ti hogyan reagálnátok, ha a gyereketek elmondaná, hogy van egy kínos egészségügyi problémája amit évek óta titkol, de már szeretné megvizsgáltatni magát?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a nemi szervével van probléma, ami nagyon kínos neki, de mostanra rávette magát, hogy orvoshoz menjen, azonban nem titkolózna és nektek is beszámolna arról, hogy el akar menni dokihoz, csak fél és szégyenli.

Azért is mondja el részben, hogy hátha további ösztönzést kap, nehogy meghátráljon.


Az is fontos, hogy a gyerek elmúlt 18 éves, de még veletek élne.


Ti, hogyan reagálnátok, viszonyulnátok hozzá?


Azt, hogy mi a baja pontosan a gyereketek sem tudja, csak azt mondaná, hogy szeretné megnézetni magát.


2017. okt. 25. 16:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mellszélességgel támogatnám.
2017. okt. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
62%
szerintem itt a valódi kérdés az, hogy mi az oka, hogy ilyen szinten nem bízol meg a szüleidben? nem működik köztetek a kommunikáció? :/
2017. okt. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

#2 Egy nagyon kínos gond, amit senki sem tud rajtam kívül. A szüleimmel pedig soha nem beszéltünk ilyesmiről.


Amúgy jó a viszony és a bizslom is megvan.

2017. okt. 25. 16:31
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Én kis korától kezdve úgy neveltem a fiam, hogy ha bármi gondja, kérése van, bármennyire kínosnak is tartja, mondja el. Mindig van megoldás mindenre. Bármit mondana, segítenék, támogatnám.
2017. okt. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Mondjuk én félek, hogy emiatt másként néznek majd rám, meg magától a vizsgálattól is félek, meg attól, hogy van e komoly bajom.


A legjobban most mégis a szüleim véleménye izgat, titokban sajnos nem is igazán tudnám tartani, ha akarnám sem. Csak most elmondani is félek, utálom a kínos beszélgetéseket, ez pedig baromi kínos lesz, igaz nekem minden az ami a nemi dolgokkal és a szexualitással kspcsolatos, pláne a szülők előtt.

2017. okt. 25. 16:38
 6/29 anonim ***** válasza:
87%

És mi a nagy problémád?! :)


Mert nem mindegy.

2017. okt. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
elképzelni nem tudom, hogy mi lehet ilyen kínos. kiírhatnád ide, úgyis anonim az oldal, és akkor vszeg rájössz, hogy semmi kínos nincs az egészben, mert nem vagy vele egyedül :D bizonyára mások is küzdöttek már ilyen gonddal. a szüleid szemében meg semmi nem gáz, ha probléma van, nyilván segítenek :)
2017. okt. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%

Ha annyira kínos, menj el egyedül az orvoshoz.


Én nagyon szégyellném magamat, ha a gyerekeim közül valamelyik évekig nem mondana el valami fontosat nekem. Ugyanis ez az én, tehát a szülő hibája lenne.

2017. okt. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Csupi, a fitymaszűkület mára már egy "normális" na jó, normálisnak nem normális, de előforduló probléma, amit könnyen lehet orvosolni.
2017. okt. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Örülnék ha elmondaná a gyerekem.Nálunk nincs tabu, bármivel fordulhatnak hozzám tudják jól.Szerintem támogatni fognak de lehet megkérdezik, hogy miért csak most szólsz?
2017. okt. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!