Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Önzőség vagy direkt akarnak...

Önzőség vagy direkt akarnak tönkretenni?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag a szüleim ellehetetlenítették a magánéletem. Nincsenek válófélben, mert össze se házasodtak, de ahogy nőttem fel, úgy alakult, hogy a 2 szobából apám kisajátította az egyiket, én meg maradtam anyámmal a másikban. Emiatt aztán folyton cikiztek, hogy "más gyerek nem alszik tizenévesen az anyjával", pedig én nem akartam, sőt rohadtul kezdett zavarni, hogy nincs olyan hely a lakásban, ahol bármikor nyugodtan lehetek.

A helyzet azóta annyit változott, hogy legalább együtt alszanak, így éjszaka van egy kis nyugtom, de továbbra is azt érzem, hogy apám alázza a családot, anyám pedig asszisztál hozzá és hisztizik.

Barátnőmmel át se jön, mert nem tudnánk 5 percet kettesben tölteni anélkül, hogy megzavarnának, ráadásul mivel mindenkit kibeszélnek (különösen a nőket), ez alól nem hiszem, hogy kivétel lenne.

Van valami megoldás? Az ő magánéleti problémájukba nem akarok beleavatkozni (úgyse tudnék hatni rá), de nem akarom hagyni, hogy az enyémet is elrontsák.



2017. okt. 29. 17:18
 1/5 anonim válasza:
Szia! Próbáltál már beszélni velük? Megérte, hogy ha nem könnyű esetek, akkor ez nehéz, de ha őszintén elmondod neki, hogy téged mi bánt (amikor ezt meg ezt csináljátok, az nekem nem esik jó, ebben a mostani helyzetben nem érzem jól magam, stb.), akkor szerintem van rá esély, hogy tényleg meghalgassanak, és meg is értsék a problémád. Lényeg, hogy ne az ő viselkedésüket minősítsd, és érezzék, hogy neked ez fontos. Ha már így próbálkoztál, akkor bocsi:D (ha így volt, hogy reagáltak?)
2017. okt. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megoldás az, hogy nyelsz egy nagyot, és majd ha felnőtt leszel, te nagyobb lakásba költözöl, saját szobával.

Hidd el, anyádat is legalább annyira idegesíti, hogy nincs privát szférája, mint téged. Hiszed vagy sem, erre egy felnőtt nőnek is szüksége van, sőt, sokkal inkább, mint egy kamasznak, mert nem viheti fel a barinőt.

Vacak helyzet, de nem is hinnéd, mennyi gyerek nő fel összezárva ugyanígy valamelyik szülővel.

2017. okt. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rengetegszer próbáltam beszélni velük, de vagy nem vettek komolyan, vagy csak kiabáltak velem, esetleg ha nagyon diplomatikus volt, akkor jöttek a nagy ígéretek, amelyekből én már semmit nem tudok elhinni (ezért is vagyok "örök pesszimista"), mert sose sikerült tartani.
2017. okt. 30. 16:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt a rossz szülői viszonyt csak túlélni lehet, magánéletet pedig házon kívül élni.
2017. dec. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet az egyik szobát valahogy felosztani? Úgy, hogy az lehetőleg két szobává alakuljon. Kolesz nem jöhetne szóba? Sajna nem írtad meg a nemedet, az életkorodat, és így nem tudunk mi sem korrekt választ adni.
2018. jan. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!