Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érzelmileg és értelmileg...

Érzelmileg és értelmileg éretlen szülő, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyám borzasztóan elmaradott érzelmileg, nagyon instabil, és értelmileg sincs felnőtt szinten. Jövőre kezdem a főiskolát, addig a szüleimmel élek, de anyám elfogadhatatlanul viselkedik. Mit tegyek? Szakemberhez nem akar elmenni, mert lealacsonyítónak érzi, pedig ennél mélyebbre nem is süllyedhet...

2017. nov. 5. 18:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, de depressziós is évek óta. Viszont előtte is éretlen volt, csak akkor még nem tűnt fel, mert én is kisgyerek voltam. (akkor volt velem egy szinten érzelmileg és értelmileg)
2017. nov. 5. 18:48
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
És ez hogyan hat rád?
2017. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Például!! Mit tartasz értelmileg és érzelmileg éretlen viselkedésnek?
2017. nov. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudsz mit tenni, mint hogy minél jobban felkészülsz (anyagilag) a költözésre.
2017. nov. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem te vagy inkabb az eretlen? 😃
2017. nov. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elmagyarázom: ha egy olyan hatás éri, ami kisebb mértékű ellenszenvet, rossz érzést vált ki, akkor nem képes úgy viselkedni, mint az egy embertől elvarható lenne, hanem "felskálázza" a dolgokat, bolhából elefántot csinál. Sok esetben alkoholhoz is nyúl, és megfontolatlan döntéseker hoz. Emellett nem lehet ésszerűen beszélni vele, mert a saját igazsága a legfontosabb neki.

Ha valaki a fent leírtakat nem képes értelmezni, az ne nevezzen éretlennek. Köszönöm. :)

2017. nov. 6. 23:05
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
Ezeket neten olvatad, és hoppá ez illik az anyámra? Írj le konkrét példát, eddig csak arra tudunk következtetni, hogy túl sokat netezel és elemzed más hibáit.
2017. nov. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én értem, hogy miről beszél a kérdező.

Nem tudsz mit tenni, kérdező. Az ilyen ember már sosem fog felnőni.

Bírd ki a főiskoláig, már nem sok idő.

2017. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
08:36-os válaszoló: Nem fogok veled leállni veszekedni, légyszíves ha nem vagy képes normálisan válaszolni akkor húzz innen...
2017. nov. 11. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!