Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális-e hogyha egy lány...

Normális-e hogyha egy lány elveszti az édesapját aki egyáltalán nem volt öreg (kb 50 éves lehetett), és ezután sokkal jobban kinyílt, sokkal vidámabb lett utána?

Figyelt kérdés
Egy nagyon családcentrikus lányról van szó, aki élt halt a családjáért, és sokszor volt rossz kedve, nem volt az a mindennap képet feltöltő lány, de édesapja halála után, így az instagram és facebook képei alapján szószerint kinyílt a világ, boldogabbnál boldogabb képeket posztol a hugával együtt, nem voltak valami gazdagok, de az apja halála után elég fényűzően él. A barátjával szinte minden hétvégén pakolják ki, hogy milyen 4-5 csillagos szállodákban voltak, pezsgőt kortyolgatnak, önelégült arccal ülnek a medencébe. Nagyon megváltozott ez a lány ismerősöm, és nem hinném, hogy ez normális lenne. Arról már többször hallottam, hogy egy nagyon idős embert egy másik családtagnak gondoznia kellett, és miután sajnálatos módon elhunyt az illető, a családtagja aki gondozta felszabadult, tudott menni ide-oda, neki is több ideje lett képeket csinálnia magáról és stb, de ez az utóbbi eset egy 65 éves nővel történt meg, és szegény férje tényleg nagyon beteg volt már, így az nekem érthetőbb, ez viszont egyáltalán nem.
2017. nov. 6. 23:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy 1-2 hónappal a halála óta ilyen.
2017. nov. 6. 23:06
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Ki tudja, mi van a háttérben. Eszményinek tűnő családokban is lehetnek mocskos titkok.
2017. nov. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Egyrészt igaz, amit az első írt, másrészt lehet, hogy így próbálja leplezni azt hogy valójában hogy van. Egyik ismerősöm is ilyen, kb romokban volt az élete, mégis nagyjából naponta töltött fel ilyen-olyan mosolygós szelfiket, képeket ahogy valakivel borozik, bulizik stb. Gondolom afféle önmegerősítésnek, sok ilyen videó meg cikk van a neten, hogy a lájkok száma, meg hasonlók, hogyan befolyásolhatják az érzéseinket, meg hogy mennyit hazudunk a szociális médiában, csak hogy mások a tökéletességet lássák, miközben darabokban vagyunk.
2017. nov. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Egy biztos,hogy ami a közöségi oldalakon van az sosem biztos!!
2017. nov. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Az tény, hogy a fészbukon meg a többi közösségi rákfenén sokan szeretik az életüket sokkal-sokkal szuperkirályabbnak mutatni, mint amilyen valójában.

Pl. te éppen azt látod, hogy 89-en gratuláltak és 150-en lájkolták a képüket, amin épp mosolyogva, csini ruhában, pezsgőt iszogatva ünneplik az eljegyzésüket, persze rengeteg mosollyal és szívecskével megköszönik egyesével mindenkinek, majd leteszik a telefont, és az újdonsült menyasszony elküldi a bús fenébe a pasiját, amiért sima ezüst gyűrűt vett köves helyett, és nem tartanak eljegyzési partyt, mert a pasinak dolgozni kell, aki ezen felhúzza magát és elmegy inkább a haverjaival sörözni, akik persze tudják, hogy mi megy otthon, de nem mondják. Közben asszonyka felhívja az anyukáját és elpanaszolja neki, hogy a vőlegénye mekkora paraszt, és ezért bosszúból nem fog másnap főzni, hanem a Pizza Fortétól rendel ebédet.

De konkrétan van olyan ismerősöm, aki a tavaly nyári esküvője óta hetente posztol egy ott készült, profin beállított képet, amin boldogan mosolyogva bújnak össze, persze valamilyen romantikus idézettel, kommentelnek is egymásnak, hogy ígyszeretlek úgyimádlak, közben pedig nekünk, a barátnőinek panaszkodik chaten, hogy nem jön össze a gyerek pedig már aláírták a papírt a CSOK-ért, hogy nincs pénzük és apóstól kell kölcsönkérni, hogy a csaj családja kollektívan rühelli a férjét, mert egy buta, életképtelen majom, aki két kézzel szórja a pénzt hülyeségekre, aztán panaszkodik, hogy nincs.

Szóval a látszat sokszor csal.

De vannak az én ismeretségi körömben is olyanok, konkrétan két testvér, akiknek hosszú betegség után halt meg szintén 50 éves kora körül az anyjuk, és bár ők tényleg szerették és tényleg meggyászolták, de az örökség az durván megrészegítette őket. Ahogy te is írod, ezek is napi szinten posztolták, hogy milyen Nike cipőt vettek, hogy milyen fesztiválra mentek, hogy új versenybiciklit vettek, még azt is vigyorogva osztották meg, hogy megörökölték a lakást...

És náluk tényleg nem voltak a családon belül gondok, egyszerűen csak a gyász mellett ku**ára örültek neki, hogy lett egy valag pénzük és szórhatták.

Gondolom van az a pénz meg az a jólét, ami enyhíti a fájdalmat, bármilyen durván hangzik is ez.

Nyilván könnyebb úgy kompenzálni a belül zajló negatív érzéseket, ha 5 csillagos szállodában jakuzzizol meg pezsgőzöl, és ezt még meg is oszthatod és kapsz rá 500 lájkot, ami ugye manapság nagy érték.

Előtte valszeg azért nem posztolgatott a lány képeket, mert még nem volt mit mutogatni.

2017. nov. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

"nem voltak valami gazdagok, de az apja halála után elég fényűzően él."


Borítékolható, hogy igen hamar a nyakára hágnak az örökségen vett hirtelen jólétnek, és ismét csórók lesznek.

Könnyen jött könnyen ment.

Majd nézzed meg pár hónap múlva a posztjait...

2017. nov. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Több oka lehet.


1. Van, aki így dolgozza fel a gyászt. Hogy inkább bulizik meg költi a pénzt, és visz az életébe egy pillanatnyi elillanó örömöt, minél többször.

2. A közösségi médián bizonygatja, hogy "jól vagyok, jól vagyok, jól vagyok, az élet megy tovább, hugi még itt van nekem"...

3. Nem tudni, hogy az apja mennyire hirtelen halt meg... vagy legalábbis ez nem derült ki az írásból, és lehet, te sem tudod. Attól, hogy fiatalon halt meg, lehet, hogy ő is 1+ évig ápolásra szorult, és az lehet, hogy a leányzóra szakadt, mert "úgyis családcentrikus a lány, oldja meg ő". Akármennyire is ronda dolognak tűnik, néha ilyenkor felszabadul az ember, hogy végre van szabadideje, elmehet másokkal, élvezheti az életet ahelyett, hogy munka/suli után, ha egyáltalán járt oda, rögtön haza, mert ki kell mérni apunak a gyógyszert, orvoshoz kell vinni, meg kell fürdetni, takarítani kell nála stb. Nálam is volt ilyesmi... jó, a rokon nem 50éves volt, hanem 66, de azért az sem az a matuzsálemi kor... tinikoromban egy perc szabadidőm nem volt, mert ha nem épp suliban voltam vagy tanultam, akkor anyámnak mentem segíteni ápolni... hát a végén tényleg megkönnyebbültem, amikor vége volt.

2017. nov. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Mindenki írt számomra értékes dolgot. :) Egyébként írtátok, hogy örülnek az 500 meg a sok lájknak, hát még 100 lájkot sem ér el ezzel a mindennapi képfeltöltéssel, pedig nagyon rá van pörögve, a hugával együtt. Egyébként az édesapja ivott, de még előlem is titkolta, hogy úgy mennyit, csak mindig mondta, hogy a szülei veszekednek sokat emiatt. A lényeg, hogy az iváson kívül egy életvidám ember volt, aki élni akart, és mindig feldobott engem is és a barátnőmet is, már ha ugye vendégségben voltam náluk, én még ma is sokat gondolok rá könnyek között, és ez az amit durvának tartok, hogy már úgy érzem jobban gyászolom én az ő apját. Sajnos a kapcsolatom megromlott ezzel a lánnyal, mert egy hülyeség miatt vesztünk össze, de miután megtudtam, hogy ez történt egyből próbálkoztam beszélgetni vele, és csak nekem ír olyan hidegen, és semmitmondóan, a kommenteknél meg mindenkivel olyan kedves meg szivecskék ezrei...és 1 éve még legjobb barátnők voltunk, és mindig mondta, hogy engem nem akar elveszteni meg stb, most meg...kifordult önmagából és rá sem ismerek.
2017. nov. 7. 12:03
 9/14 anonim ***** válasza:

"Pl. te éppen azt látod, hogy 89-en gratuláltak és 150-en lájkolták a képüket, amin épp mosolyogva, csini ruhában, pezsgőt iszogatva ünneplik az eljegyzésüket, persze rengeteg mosollyal és szívecskével megköszönik egyesével mindenkinek, majd leteszik a telefont, és az újdonsült menyasszony elküldi a bús fenébe a pasiját, amiért sima ezüst gyűrűt vett köves helyett, és nem tartanak eljegyzési partyt, mert a pasinak dolgozni kell, aki ezen felhúzza magát és elmegy inkább a haverjaival sörözni, akik persze tudják, hogy mi megy otthon, de nem mondják. Közben asszonyka felhívja az anyukáját és elpanaszolja neki, hogy a vőlegénye mekkora paraszt, és ezért bosszúból nem fog másnap főzni..."


#5-ös, ez nagyon ott van!!!

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Na, hogy kérdésre is válaszoljak!

Énbennem az volna a legelső kérdés, hogy miből telik neki erre? Vagy a barátja viszi el és adósságokat csinál (de akkor is egy buta liba a lány, hogy ez nem tűnik fel neki), vagy - és ez sokkal valószínűbb - az örökség rá eső részét szórja el ezekben a hónapokban.

Ha az apja ivott, az lehetett tehertétel otthon neki. Talán szégyellte apját, talán a sok veszekedést utálta otthon. Szóval az, hogy van benne egy adag felszabadultság-érzés, azt meg tudnám érteni. De amiket írtál, ahhoz pénz kell, pláne ha gyakran csinálják. Ennek semmi köze az érzelmi felszabadultsághoz, csak ahhoz, hogy ez a lány egy felelőtlen, buta liba, aki vagy az örökségét tékozolja el, vagy a szélhámos barátjának dől be, aki a gazdag pasit játssza előtte.

2017. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Vagy így dolgozza fel, vagy tényleg megkönnyebbült, mert nem volt jó ember. Vagy szimplán feldolgozta már és kész. A halál természetes dolog, nem tragédia. Előbb utóbb mindenki meghal, egyáltalán nem kell egy haláleset miatt összetörni és évekig gyászolni.
2017. nov. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!