Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy ennyire korláto...

Normális, hogy ennyire korlátoznak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Különös kapcsolatom volt mindig is anyámmal, de mióta "felnőttem" egyre nehezebben bírom. Mindig is korlátozni akart, mindenben. Mit vehetek fel, kivel barátkozhatok, mit ehetek meg... a mai napig. Volt két barátom, mindkettőt utálta és addig ment, míg nem szakítottam velük. Egyszerűen nem tudok ellent mondani neki, olyan hatalma van fölöttem. Ha pedig megteszem, akkor azzal jön, hogy ő miattam beteg és a sírba teszem. Össze szerettem volna jönni az utóbbi volt barátommal, mire közölte, hogy ő nem tudja, én mit gondolok, de úgy, ahogy én kinézek, nem is illek egy helyes, sportos fiúhoz, mégis hogy néznék ki mellette... konkrétan ez óta egyáltalán nincs már önbizalmam és borzasztóan elkeseredtem. Azt hittem, hogy ez változni fog, ha lesz saját keresetem, de már hónapok óta dolgozom, a helyzet pedig változatlan. Ez csak pár dolog a sok közül, de a kérdésem: ti mit tennétek a helyemben úgy, hogy nincsenek már barátaim (nem engedte, hogy tartsam velük a kapcsolatot) és teljesen kétségbeesett és magányos vagyok már hónapok óta :(

2017. nov. 7. 19:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem normális.

Nem tudom, hány éves vagy. Ha már felnőtt, akkor javaslom mielőbb költözz el és kezdj önálló életet.

Olvasd el a "Mérgező szülők" c. könyvet, sok mindenben tud segíteni. Könyvtárból ki tudod venni, vagy antikváriumból megvenni.

2017. nov. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok :(
2017. nov. 7. 19:59
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, el fogom olvasni a könyvet. Vannak benne tippek is, hogy mit érdemes ez ellen tenni?
2017. nov. 7. 20:02
 4/24 anonim válasza:
98%
Sz@rj a pofájukba. Az ember szabadnak születik.
2017. nov. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak.

Anyádat nem fogod tudni megváltoztatni, és nem is az a cél. A cél az, hogy a te hozzáállásodat tudd megváltoztatni, és ki tudj kerülni a hatása alól.

Nézz albérletet, akár csak egy szobát is, ha nem keresel sokat. Kezdd el élni a saját életedet.

2017. nov. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Én is a költözést tervezem, de mivel még nem rendelkezek túl sok munkatapasztalattal és összespórolt pénzzel, ezért még úgy voltam vele, hogy kibírom 1-2 évig, de nem, nem fogom, mert ez tönkretesz...
2017. nov. 7. 20:11
 7/24 A kérdező kommentje:
A legrosszabb az, hogy nagyon ragaszkodó vagyok és annyira irigylem azokat az anya-lánya kapcsolatokat, mikor az anyával mindent meg lehet beszélni úgy, hogy ne ítélkezzen és hagyja, hogy élje a lánya a saját életét.
2017. nov. 7. 20:14
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló "terrorista" szüleim vannak. Mindig megy a "jót akarunk neked ha beledöglesz is". Elvileg mindent az én érdekemben tesznek, gyakorlatilag pedig az ő akaratukat akarják viszontlátni bennem. Én most jutottam oda, hogy hamarosan ki tudok költözni, és az évek alatt kezdek immunis lenni ezekre, de még mindig van pár fura dolguk, ami zavaró.

Mióta dolgozol? A barátaidat hogyan fúrja ki mellőled? Ha szeretnéd, privátban is írhatod.

23F

2017. nov. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd hogy irányitson! Állj ki magadért!

Ne foglalkozz azzal amit mondd csak éld az életed.es igyekezz minél előbb elköltözni

2017. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
Sürgősen olvasd el a Mérgező szülők című könyvet, netről is le tudod tölteni. Állj neki még ma, nagyon sokat fog segíteni.
2017. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!