Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tévő legyek, hogyan lehetne...

Mi tévő legyek, hogyan lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy itthon sokszor áll a bál és jóformán, csak pattanásig feszül a hangulat...

Általában faterom szokott ideges lenni, mert a munkahelyén nem mindig mennek úgy a dolgok ahogy kéne (kollégákkal gond, meg más egyéb probléma még..), de amikor megkérdezzük tőle, hogy kell-e valamiben segíteni neki, akkor általában azt mondja nem kell, pedig segítenénk neki amibe tudnánk, de sose fogadja el. Az okát, hogy miért azt nem tudom fogalmam sincs, de általában itthon tölti ki a dühét (fenyegetőzik nem mindig, de előfordul) ahelyett, hogy megbeszélné velünk és meghallgatnánk.

Akkor általában még a húgommal szokott vita lenni, de nem velem, hanem anyámmal kapnak össze sokszor. A héten volt egy kisebb tűzszünet, amikor nem civakodtak, de nem tartott sokáig, mert hamar vége lett és kezdődött elölről a cirkusz...

De ez már a sokadik alkalom, már újabban úgy vagyok vele, hogy nem is merek szólni semmit se, mert volt amikor én is bele lettem keverve, úgyhogy semmi közöm nem is volt hozzá.

Tudom másnál se jobb, vagy rosszabb a helyzet ez biztos, csak nem tudom mi lenne a jó már, mert elég régóta ez megy itt...Van amikor kimaradnak hetek, amikor úgy tűnik, hogy látszólag jól megy minden, de ez csak illúzió már kezdek rájönni..

Hogyan lehetne ezen változtatni, vagy mit lehetne tenni, mert már próbáltam velük sokszor beszélni, hogy ez nem normális dolog, de még talán anyám az akit még érdekel is, hogy mit mondok, meg a húgomat is egy kicsit, faterom ő..sajnálom őt is, csak kb. általában megy a feje után nem nagyon hallgatja meg itthon a másikat, azt hiszi amit bebeszél magának az a jó.

Na mindegy, ha valaki tudna valami tanácsot adni azt nagyon megköszönném.

És előre is köszönöm a válaszokat!

24/F



2017. nov. 12. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs egy felnőtt barátja apádnak, aki tudna vele időnként beszélgetni, aki hallgat rá, és aki tudna nektek így közvetve segíteni?
2017. nov. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudok róla, pedig az lehet nem volna rossz, munkahelyén is akikkel dolgozik azt hitte róluk sokáig, hogy milyen rendesek és normálisak, de ott is csalódnia kellett jó pár emberbe, mert kimutatta a fog a fehérjét..

De, ha nem ő, akkor általában anyám és a húgom szoktak veszekedni..

Jó tudom mindenkinek van rossz napja nem is azt mondom, meg nem is szólok bele, csak ez így sokszor nem állapot. Ma is vitatkoztak, de most már szerencsére nem, bár így maradna örökké!

2017. nov. 12. 20:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a húgod, meg anyukád hagyd, hagy intézzék egymással a dolgokat.

Apukádnak pedig lehet, hogy jól esne, ha valaki értékelné őt. Talán nem kellene megkérdezni, hogy segíts-e, hanem menj és légy ott mellette. Először lehet, hogy semmit nem ad a kezedbe, de akkor csak figyeld és hallgasd meg. Aztán lassacskán talán együtt is tudtok majd csinálni dolgokat.

Vagy vigyél neki munka közben (otthoni munka) inni valamit. Amit szeret. Biztosan jól esne neki, hogy valaki rá is figyel. Egy próbát megérne, nem?

2017. nov. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát megpróbálom, de nem tudom, de azért köszönöm a válaszokat!

Ma szerencsére nem volt civakodás már az is valami.

2017. nov. 13. 17:36
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát egy biztos nekem nem lesz családom.
2017. nov. 14. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!